Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 49
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    10
    Цитат Първоначално публикувано от joromainata
    и най- вече всяка схема е дадена за определен модел кошер с дадена дебелина на дъските
    ако искаш да правиш Даданблат няма как да стане от схема за ЛР
    за дебелината си го разбрал вече
    е това питам де,какъв размер дъски да купя че да има най малко фира,някои казват на 3см.и да ги сваля на 2.5 така ли трябва да е?с греди не мога да се занимавам че нямам такива машинки чак.колко е най добрия размер за дебелина и за ширина? и абрихта колко щирок трябва да бъде,щрайхмус ще трябва ли? и фреза ще трябва ли?

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    20.04.2012
    Мнения
    55
    Владимир Владимиров-Влад - Какво като дъските ти са 30 мм, няма нужда да ги намаляваш.


    Някой хора, не правят разлика между кошер и съндък за интроменти.
    Как така ще вземеш матерял, и без да го обработваш ще правиш кошери?
    Винаги когато искате дадена дебелина на страниците,трябва да копувате
    матеряла с 5 мм. по дебел,за да има възможност да се обработи ,да се налепи
    и пак да се обработи.

    chano ,на въпроса,какъв щайхмус ти трябва,ами помисли коя е най широката част която ще обработваш,ако правиш Дадан Блат е 310 мм., значи ти трябва нож поне
    320 мм.

    И един съвет,никога неправете страница от цяла дъска.

  3. #13
    Цитат Първоначално публикувано от hari
    Владимир Владимиров-Влад - Какво като дъските ти са 30 мм, няма нужда да ги намаляваш.


    Някой хора, не правят разлика между кошер и съндък за интроменти.
    Как така ще вземеш матерял, и без да го обработваш ще правиш кошери?
    Винаги когато искате дадена дебелина на страниците,трябва да копувате
    матеряла с 5 мм. по дебел,за да има възможност да се обработи ,да се налепи
    и пак да се обработи.

    chano ,на въпроса,какъв щайхмус ти трябва,ами помисли коя е най широката част която ще обработваш,ако правиш Дадан Блат е 310 мм., значи ти трябва нож поне
    320 мм.

    И един съвет,никога неправете страница от цяла дъска.
    Както се вижда от аватара Ви смятате добре, но видно от поста е че четенето и писането не са Ви силна страна.
    Кой е казал че става кошер от нерендосани /необработени/ дъски ? Аз не съм казвал. Просто не подозирах че колегата е взел необработен материал и задава такива въпроси. Реших че материала му е обработен на 30 мм и затова го посъветвах така.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    20.04.2012
    Мнения
    55
    За миг си помислих че вие сте безгрешен,съжелявам но от вашето изказване, се разбира точно това което съм писъл.
    И нека не си търсим грешките при всеки пост,защото ще си ги намерим.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    При положение, че автора на темата не разбира, нито от пчели, нито от дърводелство е хубаво да започне с готови кошери с пчели.
    Друг вариант е: имаше едни военни сандъци, които що-годе стават за кошер, по 2 кинта бройката и да ги засели...много хора ги ползват.....
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  6. #16
    Цитат Първоначално публикувано от hari
    За миг си помислих че вие сте безгрешен,съжелявам но от вашето изказване, се разбира точно това което съм писъл.
    И нека не си търсим грешките при всеки пост,защото ще си ги намерим.
    Намираме си ги, hari намираме. И в този Ви кратък пост ги има достатъчно. :D
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    При положение, че автора на темата не разбира, нито от пчели, нито от дърводелство е хубаво да започне с готови кошери с пчели.
    Друг вариант е: имаше едни военни сандъци, които що-годе стават за кошер, по 2 кинта бройката и да ги засели...много хора ги ползват.....
    Иии, Шефе, що тъй пързаляш чиляка, тръгне ли да бачка с нещо нестандартно трябва да е напред с материала, сега дали сандъци или папур с глина кой ни пита wink; :D Той за щрайхмус пита ве

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Щрайхмуси има много....ама тепърва да дириш в Уикито кво е тва, си не е работа wink;

    ....то ако е само за едната консумация и опрашване 10-тината дръвчета, може да почне с тръвни....лесни за правене и еко-, био-, нано- технология от далечното минало за добив на чист мед wink;

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    10
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    Щрайхмуси има много....ама тепърва да дириш в Уикито кво е тва, си не е работа wink;

    ....то ако е само за едната консумация и опрашване 10-тината дръвчета, може да почне с тръвни....лесни за правене и еко-, био-, нано- технология от далечното минало за добив на чист мед wink;
    не вярвам да си се родил и ти научен,то нали затова са тези форуми и хора тук да си помагаме,най лесно е да се извадят 2-3 хиляди лева и да си взема един пчелар на заплата и готово ,ако така ще си говорим,нее там идеята знаете че като си направиш нещо сам ти е най мило за него и му се кефиш.Според вас колко ще струва един кошер да си го направя(но всичко в него) и колко ще струва да се купи от някои тук,искам да видя дали си заслужава да се мъча много,не за друго но мазенцето тук в софия ми е малко,дразня комшийте защото съм в блок,мога да работя само вечер по 2 часа защото бачкам по цял ден ,събота и неделя също мога да работя.
    Кажете моля за цени и има ли тук някои които няма да ме излъже с някои кошер които нее както трябва.Пчелички също кажете какви да си взема и има ли тук кои да ми продаде,колко струват за 1-3 кошера.Но ако може като закупя от някои пчелички и кошери да ми каже как да ги гледам поне старт да ми даде да не измрат милите..ако пък е близко до Ботевград още по-добре

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    chano, виж сега. Тука у Форума сме сериозни и добронамерени момчета, лошо че винаги в края на зимата сме малко нервни и го удряме на майтап. Най-хубавото на пчеларството е че решенията ги вземаш сам. На всички твои въпроси има много отговори у Форума, верно че и много баластра има отгоре. Сядаш довечера и изчиташ целия форум, събота и неделя пак и вземаш решения за нататък. Успех.

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •