Здравейте колеги, реших и аз да се включа в темата с моя опит с използването на полиетилена. Аз използвах този материал 2 години и ще кажа кои са плюсовете и минусите, които съм констатирал.Първо найлонът задържа топлината и влагата, което е добре при пролетта(така пчелите не летят надалече, за да си набавят вода, а изпиват водата отделяната от изядения мед, която вода според мен е по-добра за усвояване от пчелите).Второто и много важно според мен нещо е, че е прозрачен.Това е много удобно, защото не ни се налага да отваряме и чувъркаме кошера, с което се стресират пчелите. Даже през найлона може да се получи повече информация за семейството от поглеждането между корпусите и не се мачкат пчели.Минусите според мен са, че все пак при отварянето на кошера и ако има вятър поставянето на найлона върху кошера е истинско мъчение, особено ако си сам. Другия минус е, че слабите семейства не могат да изпарят влагата и наистина се появява мухъл(и най-често и аскосфероза), особено в двумайчините семейства, където горно семейство по принцип е слабо и поема цялата влагата на по-силното долно. Аз съм решил проблема като използвам брезент. Ако искате да се оттървете от влагата, задържана от найлона един разрез отгоре и хранилка горе долу решава проблема, но не напълно.Моята препоръка е найлонът да се използва при силни и единични семейства, защото наистина е помога.