Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 58
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    72

    БОЯ НА ВОДНА ОСНОВА ЗА КОШЕРИ

    Колеги споделете - марки, цени, магазини и всичко свързано с еко боядисването на кошери.

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    56
    Аз си купих от Бриколаж-15лв литъра.На кофичката пише"Боя за кошери".Не съм я пробвал,като пробвам ще доложа.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    72
    OK Ще се радвам да споделиш колега!

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    15 лв/л не са ли малко множко? Миналата година в Бриколаж цената за 1,1 кг беше ок. 9-10 лв, в зависимост от цвета.

    С безплатна доставка за София и Варна при поръчка над 100 лв.
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  5. #5

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Какви са й предимствата през тези, на Оргахим или на Лакпром например?
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  7. #7
    Като състав незнам дали има предимства , но като цена за кв.м. излиза еднакво с разлика в това че тая ми покри по добре тоест 1 ръка по малко.Пробвах и тая на лакпром за кошери дето е .Та в състава между всичките не знам дали има особенна разлика .На мен това ми направи впечетление покривността .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Ивайло е прав,3-та година боядисвам в несвяс,цената на сократес е оправдана,българските нямат тази покривност-особенно жълтото.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Ползвам лак на водна основа на "Сократес" от години. Еквивалентен е по качество с този на "Левис", но е много по-евтин - 16 лв. срещу 25 лв.
    Working....

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    При нас Сократес намирам само в Бриколаж.В момента боядисвам с такава.Направих си труда да обиколя и да записвам и сравнявам цени.Имаше български, на цената на Сократеса, а други на същата цена, но с по 300 г. повече.Първо нанесох импрегнант на Сократес и след това боя.
    Обаче се издъних, защото не съм разбъркал добре боята.След като нанесох първата ръка, ми направи впечатление, че е по тъмна от мострата в каталога.След втората ръка, когато боята в кутията понамаля, я тръсках яко и като мацнах с четката, ми призля :D.Вече бе няколко тона по светла, та се наложи да нанеса още два пъти.
    От кутията остана съвсем малко.Боядисах два 10-рамкови ДБ(отделно дъно, корпуса ДБ, три магазина и капак).
    Според мен са необходими три нанасяния на боята.Ако не бях боядисвал допълнително а само три ръце, спотрд мен една кутия би стигнала за три кошера с тази конфигурация.От импрегнанта ми остана 1/3, т.е. за още един кошер.С две думи- кутия импрегнант и кутия боя, трябва да стигнат за три кошера.

 

 
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •