Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 14 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 132
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Опаразитеността беше достигнала много високи нива.------ Ми то си беше голям кеф да нямаш тая гад.
    Кое за кога се отнася ? Теста какво показва?

  2. #92
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Ровенето в строителната рамка с търтеево пило добър тест ли е? Защото аз цял сезон всеки месец претърсвах по стотина килийки от една-две рамки месечно, но акар в пилото така и не намерих, поне с образователна цел.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #93
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Кое за кога се отнася ? Теста какво показва?
    Този сезон акара беше в много малко за моя радост.

  4. #94
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Този сезон акара беше в много малко за моя радост.
    Ясно, тестовете и резултатите са секретни. Аве, просто нямате ( по-малко, много малко ) акари и това е.

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Това с малките килийки е несериозно.Вароатозата е основно в търтейвите килийки.То по тая логика търтовките ще са с много малко Вароатоза и ще са си годни ама като ги гледам какви джуджета са кел файда че нямат акари. Какви са тия рамчета с 2000хил.килийки за едно силно семейство от 6кг. нагоре ще са необходими поне 50ина.Пилото отделя топлина ама се топли от пчели и търтей /затова напролет има простудено пило/.Ако действително пчелите са ни станали по големи това ли е начина да ги смалим като ги напъхаме в малки килийки.
    Ако това действаше то големите пчелари едва ли щяха да се занимават с тестове лечения и прочие като знаят че Вароа е преносител на много заболявания нямаше ли да им е по евтино да си поръчат ВО с по малки килийки и готово.

  6. #96
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ясно, тестовете и резултатите са секретни. Аве, просто нямате ( по-малко, много малко ) акари и това е.
    Няма нищо секретно. Под 1% . Това веднага след слънчогледа. Всички имаха междино третиране в края на май с ОК от което паднаха по 2-5 акара на сем.

  7. #97
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Този сезон акара беше в много малко за моя радост.
    И при мен бе в пъти по-малко в сравнение с предходната година, но през септември след като бях третирал на три пъти с "Митак" открих в затворено пило акар, макар и в единични семейства. В действието на амираза не се съмнявам, но след седмица-две ще третирам и с ОК.
    Keep Walking...

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Няма нищо секретно. Под 1% . Това веднага след слънчогледа. Всички имаха междино третиране в края на май с ОК от което паднаха по 2-5 акара на сем.


    Аз съм съгласен с теб и ти подкрепям мнението.Аз цяло лято търся и не можах да намеря нито да видя акар.

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    И при мен бе в пъти по-малко в сравнение с предходната година, но през септември след като бях третирал на три пъти с "Митак" открих в затворено пило акар, макар и в единични семейства. В действието на амираза не се съмнявам, но след седмица-две ще третирам и с ОК.


    При положение, че виждате липсата на акар защо трябва да ги тровите?Каква е идеята на това третиране?

  10. #100
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Третирам чрез опушване с ОК по сръбска рецепта 35 гр. ОК на 0,500 л дестилирана вода. Третирам в началото на ноември при липса на пило, за да сваля и последния акар от семействата. Дозата е малка и според сръбски ветеринари след седмица може да се повтори опушването.
    Keep Walking...

 

 
Страница 10 от 14 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •