Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 35 от общо 35
  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Като се оставят магазините над плодника през зимата,нямали опасност майката да започне да снася в тях?

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от krasta4ka Виж публикацията
    Колеги преди 3 дни закупих от мой близък 10кошера които бяха зазимени с магазините ,прегледах ги и ако ви кажа ,че такива силни семейства след презимуване не бях виждал. Питах моя близък защо не им сваля магазините и той ми каза ,че откакто е пчелар магазини не сваля/говоря за 1магазин/. Аз също бях оставил един кошер за проба и призимува много по добре,да не кажа отлично,от другите
    Много пчелари не им се занимава и за това не прибират магазини, ако е силен кошер няма да има проблеми с затоплянето и на магазина.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Като се оставят магазините над плодника през зимата,нямали опасност майката да започне да снася в тях?
    При мен зимуваха с корпусни рамки над ДБ и не иска майката да се качи в тях а какво остава за магазинни. Майката си обича ДБ рамките.
    Когато кошера е в силата си лятото тогава майката се качва в магазина ако няма къде другаде да снася, зимата много малко вероятно.

  4. #34
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    Значи,на единият кошер майката се бе качила горе и започнала здраво снасяне и долу има яйца и пило и горе в магазина има,а в плодника има място.шантава работа. Утре ако остане време ще сваля магазина и питите на които има пило ще ги сложа в плодника

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    За тази майка и вземи един фарар При мен останаха по 2 ДБ пити и не искат и не искат да ги оставят, ама ще им кача след няколко дена по 2 пити с открито пило и ще ги видя какво ще направят.

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •