Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 60 от 79 ПърваПърва ... 1050585960616270 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 591 до 600 от общо 781
  1. #591
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Рецидив е,повярвай ми.Започнах от пролетта-четири пъти с лимонтузу,после сода и сол,после фунгисан,после нистатин с петнитрокс(спрян е но има заместител),е вече се отказвам.Сярата ще ги оправи в сряда.
    Лимонената киселина не е лимонтозу. Аз ползвах натриев цитрат от аптеката.

  2. #592
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Лимонената киселина не е лимонтозу. Аз ползвах натриев цитрат от аптеката.
    Мерси.Това не го знаех,ще го имам в предвид за в бъдеще.

  3. #593
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Лимонената киселина не е лимонтозу. Аз ползвах натриев цитрат от аптеката.
    "Какво е натриев цитрат? Най-простият отговор: това е натриева сол на лимонената киселина. Сега внимавайте: това е компонент, означават според европейската класификация на хранителните добавки с Е331. Изпълнява функцията на стабилизатор и емулгатор, с чиято помощ се прекратяват процеси на окисляване и ферментация в хранителните продукти."

    Ник, според написаното използваш сол, а не киселина.

  4. #594
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Гледам у фейса гората "пламнала", по-точно пчелите я хванали. Ама -кво, те там са аматьори, тук при професионалистите няма проблем.

  5. #595
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Здравейте колеги!
    Аз пак в своята "любимата тема" )). Вече, мога да кажа, започнал сезон 2018 -затворих мрежисти дъна. Имам едно загинало семейство. (на фото с 2-та корпусите). От миналата зима излезло застудено, боледува с аскофероза, лекувал, излъчих, смених майка, мед събраха само за себеси, з сироп не подхранвал. Щипа пчели на дъно, 18-20 кила мед (1/4 не затворен), остатъци от болно пило, оси, поражения от акар по пчели и.т.н.т. - няма. В октомври било зазимено на 7-ем пити.
    Според мен проблем бил в загинала на есен майката.

  6. #596
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    Здравейте колеги!
    Аз пак в своята "любимата тема" )). Вече, мога да кажа, започнал сезон 2018 -затворих мрежисти дъна. Имам едно загинало семейство. (на фото с 2-та корпусите). От миналата зима излезло застудено, боледува с аскофероза, лекувал, излъчих, смених майка, мед събраха само за себеси, з сироп не подхранвал. Щипа пчели на дъно, 18-20 кила мед (1/4 не затворен), остатъци от болно пило, оси, поражения от акар по пчели и.т.н.т. - няма. В октомври било зазимено на 7-ем пити.
    Според мен проблем бил в загинала на есен майката (2016 г.)
    Браво за пчелина.

  7. #597
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Не бих казал браво. Тази колона от кошери на метър един от друг, ще падне налитане, объркване и нападение на пчелите, та ще е чудо. Дано да съм в грешка.
    П.П. То и ние по ремаркетата дето ги возим, не са по-на рядко. Ама поне са в редица. Не са в колона.

  8. #598
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    И според мен подреждането не е много удачно.Моите кошери са подредени в редица един до друг на около 90см.един от друг.Леко са завъртяни на югоисток ,че първите слънчеви лъчи да огряват входа на кошерите колкото се може по рано.
    Поздрави:Цветан Димитров

  9. #599
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    "Какво е натриев цитрат? Най-простият отговор: това е натриева сол на лимонената киселина. Сега внимавайте: това е компонент, означават според европейската класификация на хранителните добавки с Е331. Изпълнява функцията на стабилизатор и емулгатор, с чиято помощ се прекратяват процеси на окисляване и ферментация в хранителните продукти."

    Ник, според написаното използваш сол, а не киселина.
    Аз ползвах това и имаше ефект при мен. Ако има нещо по ефикасно дай линк ще е от полза на всички.

  10. #600
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз ползвах това и имаше ефект при мен. Ако има нещо по ефикасно дай линк ще е от полза на всички.
    Нямам линк. От всичко прочетено и от съветите, които получих от опитни пчелари, разбрах, еднозначно решение все още няма. Успеха на мерките зависи от степента на поражение. Киселата среда не е благоприятна за развитие на гъби или плесени. С това си обяснявам препоръката за добавяне на киселина в сиропа. Заедно с подмяна на майката има регистрирани много случаи на спасени семейства. В същото време, при серьозно засегнати от варовито пило, същите мерки често не дават добър резултат или остават толкова, че не си заслужава риска от епидемия. Това са ми впечатленията. Един път съм имал варовито пило. Слабо засегната отводка. Без да сменям майката, само с кисел сироп се изчистиха. В ппследствие смених майката. Никъде не съм срещал мнение, че солта върши накаква работа в случая. Когато каза че си използвал натриев цитрат, изках просто да ти обърна внимание, че това е сол. Извинявай, предположих, че е неволна грешка. Щом ти върши работа, ОК.

 

 
Страница 60 от 79 ПърваПърва ... 1050585960616270 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •