Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 61 от 79 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 601 до 610 от общо 781
  1. #601
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Украинците имат противогъбични препарати срещу варовитото. Поръчах си по две опаковки от вид, но така и не ми ги доставиха. Е не съм ги плащал и не съм "вътре " финансово, но не разбрах дали имат някакъв ефект.

  2. #602
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Украинците имат противогъбични препарати срещу варовитото. Поръчах си по две опаковки от вид, но така и не ми ги доставиха. Е не съм ги плащал и не съм "вътре " финансово, но не разбрах дали имат някакъв ефект.
    Ендовираза и Лозеваль ли имаш предвид?

  3. #603
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Аскосан с клотримазол
    Унисан с клотримазол
    Микоаск с дифенконазол
    Микозал с клотримазол
    Асковет с клотримазол
    Асконазол с дифенконазол
    Апиаск с клотримазол

    Както е видно активните съставки са две. Някои от препаратите са ленти някои ампули. Цените са смешни, но ......

  4. #604
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Нямам линк. От всичко прочетено и от съветите, които получих от опитни пчелари, разбрах, еднозначно решение все още няма. Успеха на мерките зависи от степента на поражение. Киселата среда не е благоприятна за развитие на гъби или плесени. С това си обяснявам препоръката за добавяне на киселина в сиропа. Заедно с подмяна на майката има регистрирани много случаи на спасени семейства. В същото време, при серьозно засегнати от варовито пило, същите мерки често не дават добър резултат или остават толкова, че не си заслужава риска от епидемия. Това са ми впечатленията. Един път съм имал варовито пило. Слабо засегната отводка. Без да сменям майката, само с кисел сироп се изчистиха. В ппследствие смених майката. Никъде не съм срещал мнение, че солта върши накаква работа в случая. Когато каза че си използвал натриев цитрат, изках просто да ти обърна внимание, че това е сол. Извинявай, предположих, че е неволна грешка. Щом ти върши работа, ОК.
    Прочети на пред в темата, има мнения точно за солта че помага. Иначе аз съм много бос със химията и не искам да подведа някой. Пролетта се рових по темата и останах с впечатление че точно това трябва да ползвам. Още след 1вото пръскане варовитото пило изчезна като с магия, направо не можах да повярвам на очите си. Но сега като се замисля, може пък от самият сироп да е накарало пчелите да почистят ударно напръсканото болно пило а последвалото намаляване на влагата от самото време е спомогнало за оправянето на семействата. Но е факт че се оправиха, до момента няма проблем със тези семейства, ще видя пролетта как ще е.

  5. #605
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Прочети на пред в темата, има мнения точно за солта че помага. Иначе аз съм много бос със химията и не искам да подведа някой. Пролетта се рових по темата и останах с впечатление че точно това трябва да ползвам. Още след 1вото пръскане варовитото пило изчезна като с магия, направо не можах да повярвам на очите си. Но сега като се замисля, може пък от самият сироп да е накарало пчелите да почистят ударно напръсканото болно пило а последвалото намаляване на влагата от самото време е спомогнало за оправянето на семействата. Но е факт че се оправиха, до момента няма проблем със тези семейства, ще видя пролетта как ще е.
    Kакво е съотношението/захарен сироп/и колко е Натриевия цитрит.Кой Натриев цитрит си използвал/течен/или прахообразен.Благодаря ти,предварително.Поздрави.

  6. #606
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    Kакво е съотношението/захарен сироп/и колко е Натриевия цитрит.Кой Натриев цитрит си използвал/течен/или прахообразен.Благодаря ти,предварително.Поздрави.
    250мл. захарен сироп 1:1- 1 пакетче лимонена киселина 10гр.

  7. #607
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Благодаря ти за отговора и споделения опит.Поздрави.

  8. #608
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    250мл. захарен сироп 1:1- 1 пакетче лимонена киселина 10гр.

    "Прави се сироп 1:1 с 20гр лимонена киселина на литър. Пръска се с пулверизатор по един път на междурамие.
    Прави се сироп 1:1 слага се лимонена киселина и се бърка докато pH падне до 3.8-4.2. Измерва се с pH ленти.
    Подхранва се с този сироп докато се реши проблема. Ако слагате добавки, винаги се измерва pH-то на сиропа с добавките и киселината"


    Д.Дамянов -от тема : варовито пило.

    пп. аз ползвах на 400мл. -10гр. ЛК.

  9. #609
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    "Прави се сироп 1:1 с 20гр лимонена киселина на литър. Пръска се с пулверизатор по един път на междурамие.
    Прави се сироп 1:1 слага се лимонена киселина и се бърка докато pH падне до 3.8-4.2. Измерва се с pH ленти.
    Подхранва се с този сироп докато се реши проблема. Ако слагате добавки, винаги се измерва pH-то на сиропа с добавките и киселината"

    Д.Дамянов -от тема : варовито пило.

    пп. аз ползвах на 400мл. -10гр. ЛК.
    Атанасов, виж следващият коментар на Дамянов, преповъчва на 500мл. 20 гр. (съответно на 250\10 както аз написах) аз така третирах и нямаше проблеми за пчелите. Директно с пулверизатора върху пилото.

  10. #610
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Атанасов, виж следващият коментар на Дамянов, преповъчва на 500мл. 20 гр. (съответно на 250\10 както аз написах) аз така третирах и нямаше проблеми за пчелите. Директно с пулверизатора върху пилото.
    Нямах идея да те опровергавам. Дамянов го писа това в червено, за да е ясно на всички.

    пп. колко пъти третира ?

 

 
Страница 61 от 79 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •