Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 64 от 79 ПърваПърва ... 1454626364656674 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 631 до 640 от общо 781
  1. #631
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз за това спях да купувам кавото и да е било, всичко си го произвеждам.
    Иначе третирах със това!
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри WP_20180125_001.jpg‎  

  2. #632
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз за това спях да купувам кавото и да е било, всичко си го произвеждам.
    Иначе третирах със това!
    Това може да добави яснота :
    "Какво е натриев цитрат? Най-простият отговор: това е натриева сол на лимонената киселина. Сега внимавайте: това е компонент, означават според европейската класификация на хранителните добавки с Е331. Изпълнява функцията на стабилизатор и емулгатор, с чиято помощ се прекратяват процеси на окисляване и ферментация в хранителните продукти."

  3. #633
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Това може да добави яснота :
    "Какво е натриев цитрат? Най-простият отговор: това е натриева сол на лимонената киселина. Сега внимавайте: това е компонент, означават според европейската класификация на хранителните добавки с Е331. Изпълнява функцията на стабилизатор и емулгатор, с чиято помощ се прекратяват процеси на окисляване и ферментация в хранителните продукти."
    Тоест убива микроорганизми които предизвикват процеси на окисляване и ферментация.

  4. #634
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    За съжаление отново пиша в този раздел,вече второ семейство ми изчезва мистериозно за последния месец,и двете семейства бяха силни с млади майки от 2017 и 2018 година,третирани за акар с мравчена киселина през Септември,подхранени след това с по 5 хранилки инвестиран сироп,мед имаха по 15 килограма,незнам дали има някаква връзка но въпросните кошери бяха в една линия на два съседни реда разстояние между тях 3 метра.

  5. #635
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Един познат губи 13 от 15 семейства преди 3 години. Меда налице, пчелите ги няма. "Синдром на празния кошер"...до тая пролет. Оказа се , че му препоръчали да третира с някакви плаки които се поставят върху рамките. Работил без ръкавици и до вечерта пръстите му изгорели да червено.
    Дали е махнал плаките навреме или си е духал на пръстите не каза, ама сега не твърди, че са избягали без причина.
    Съжалявам за загубите ти колега и нищо не казвам. Горното го написах като пример за това , че причината може да е и в пчеларя който несъзнателно е причинил нещо. Специалистите ще си кажат мнението, аз не третирам с МК но и от други колеги съм чувал оплакване, че се губят майки след третирането та да питам: проверява ли за майките?

  6. #636
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Ето това е:https://youtu.be/eqRl5fGDRPQ

  7. #637
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Май обърках де съм го пратил.

  8. #638
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Един познат губи 13 от 15 семейства преди 3 години. Меда налице, пчелите ги няма. "Синдром на празния кошер"...до тая пролет. Оказа се , че му препоръчали да третира с някакви плаки които се поставят върху рамките. Работил без ръкавици и до вечерта пръстите му изгорели да червено.
    Дали е махнал плаките навреме или си е духал на пръстите не каза, ама сега не твърди, че са избягали без причина.
    Съжалявам за загубите ти колега и нищо не казвам. Горното го написах като пример за това , че причината може да е и в пчеларя който несъзнателно е причинил нещо. Специалистите ще си кажат мнението, аз не третирам с МК но и от други колеги съм чувал оплакване, че се губят майки след третирането та да питам: проверява ли за майките?
    След третирането с МК няколко майки бяха спрели да снасят,не съм преглеждал всички кошери само няколко, защото си е доста труд а с този слаб добив тази година съм на тотална загуба, занимавам се със доста неща и пчелите са ми най непечелившото.

  9. #639
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Ето това е:https://youtu.be/eqRl5fGDRPQ
    Вдраев, ти си главния герой в това видео?

    Принципа на теста е долу горе правилен, но трябва да се знае колко пчели се джуркат в буркана.

  10. #640
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    А откъде може да се сдобие човек с този тест?
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    .....
    Да си сбъркал нещо с МК? - други години третирал ли си с тази киселина?
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

 

 
Страница 64 от 79 ПърваПърва ... 1454626364656674 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •