Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 59 от 79 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 581 до 590 от общо 781
  1. #581
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Става с една ХР.Аз тая година успях да го направя.Можеби и успеха на начинаещия ми помогна.Само,че хоризонтално не вертикално.

  2. #582
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Ако използваш всичко наведнъж, няма да разбереш кое наистина върши работа. Имах отводка с варовити пило миналата година. Беше засегната видимо само една пита. Пчелар ме посъветва и го направих. Подхраниха 4 пъти със сироп 1:1 + 2гр лимотузу/литър. Отводката се справи с проблема. Презимува тежката зима и сега е нормално семейство. Вече и с млада майка. Може и късмет да съм извадил. Успех.
    Тази година имах пет с варовито-(следствие от глупостите ми миналата година).Три се оправиха но два упорито отказват,пробвах какво ли не,само майките не съм сменял.Вече ми писна и за следващото ходене приготвих сярата.

  3. #583
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Всъщност не си направил най-важното. Лечението на варовитото пило ЗАПОЧВА със смяна на майката. Ако не са много поразени все още има шанс за тях.

  4. #584
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Тази година и на мен ми излезна варовито пило на един кошер. Веднага махнах майката а на нейно място нова и мисех че съм решил проблема, но след време с голямо учудване установих че старата майка която оставих на 1 рамка няма варовито а новата продължава. Третирах със лимонена киселина и всичко изчезна за няколко дни, но след месец забелязах отново в рамките няколко болни ларви, нищожно 5-6 видях но имаше. После взех чист йод и напиох памучета и ги поставих между рамките. Преди дни пак проверих и не видях болни ларви, надявам се да съм успял да се преборя. Но и до година това семейство е под карантина а тази даде над 30 кг. мед. А старата майка от 1 рамка разви семейсво и даде магазин мед. Изглежда заразата е във рамките.

  5. #585
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Тази година и на мен ми излезна варовито пило на един кошер. Веднага махнах майката а на нейно място нова и мисех че съм решил проблема, но след време с голямо учудване установих че старата майка която оставих на 1 рамка няма варовито а новата продължава. Третирах със лимонена киселина и всичко изчезна за няколко дни, но след месец забелязах отново в рамките няколко болни ларви, нищожно 5-6 видях но имаше. После взех чист йод и напиох памучета и ги поставих между рамките. Преди дни пак проверих и не видях болни ларви, надявам се да съм успял да се преборя. Но и до година това семейство е под карантина а тази даде над 30 кг. мед. А старата майка от 1 рамка разви семейсво и даде магазин мед. Изглежда заразата е във рамките.
    Новата майка се е борила със заразата а старата не.Няма гаранция че новата майка ще е с добро хигиенно поведение.При мен е около половината.

  6. #586
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Всъщност не си направил най-важното. Лечението на варовитото пило ЗАПОЧВА със смяна на майката. Ако не са много поразени все още има шанс за тях.
    Поразени и слаби,стрхувам се че ще ги разграбят и ще има още от''глупостите ми''

  7. #587
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Действай тогава със "жълтия прах" незабавно.

  8. #588
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Тази година имах пет с варовито-(следствие от глупостите ми миналата година).Три се оправиха но два упорито отказват,пробвах какво ли не,само майките не съм сменял.Вече ми писна и за следващото ходене приготвих сярата.
    http://pchelari.com/forum/showthread...B8%D0%BB%D0%BE

    На Дамянов може да се вярва.

  9. #589
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    http://pchelari.com/forum/showthread...B8%D0%BB%D0%BE

    На Дамянов може да се вярва.
    Рецидив е,повярвай ми.Започнах от пролетта-четири пъти с лимонтузу,после сода и сол,после фунгисан,после нистатин с петнитрокс(спрян е но има заместител),е вече се отказвам.Сярата ще ги оправи в сряда.

  10. #590
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Всъщност не си направил най-важното. Лечението на варовитото пило ЗАПОЧВА със смяна на майката. Ако не са много поразени все още има шанс за тях.
    Здравейте колеги.
    Днеска, накрая, направил преглед на болното семейство. Третия меден корпус - полу празен( от тях мед не взимал) . В втория корпус не намерих нито пило, нито майка (миналогодишна) - пълен с мед. В долния(първият), нова майка (неотбелязана и много бърза), двете пити с затворено и две с отворено пило + маломедени пити с прашец. Поразени участъците, на пило, прекалено малки, сигурно жегите помагат) Още не започнал третирането, обаче нова майка (коя получих в тоя кошер, по "Метод на Камен Крумов") дава надежда на положителен изход за семейство - някъде чел, тя трябва да има по високо ниво на имунитет, на тази болест (*не знам на колко това е истина). Ръкавици и стамеска чакат дезинфекция, а болното семейство, в момента, освен нова майката и четири пити с пило, има най повече мед (за зима) от другите здрави ))
    Успех.

 

 
Страница 59 от 79 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •