Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 54 от 79 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 531 до 540 от общо 781
  1. #531
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Явно не е достатъчно - докато правят бради на прелката, ще продължаваш да изпитваш затруднения.
    При мен с изцяло мрежа отворени входове и всички капаци са с фибран но бради няма, само по 1-2 пчели вентилират на входовете. А кошерите ми са изцяло на припек.

  2. #532
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ......... Броя на загиналите с майки -2016 е над 36.
    Всички умуваме и си правим изводи, дано да се окажат правилни.
    И при мен положението е подобно от загинали 4 бр. и останали без майки през пролетта 5 бр. - общо 9 бр., 7 бр. са майки от 2016г !!!
    Keep Walking...

  3. #533
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Рости, колко загуби имаш тая зима ако не е тайна. Толкова се впрягаш по тая тема, все едно и ти си в “ония“ 30-50%

  4. #534
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Явно съм оставил грешно впечатление. Аз просто се опитвам да открия причината за големите загуби. Моите лични зимни загуби са нищожни. Иначе имам доста слабаци. Загубих и няколко майки, а няколко си бяха на място, но не снасяха и бяха елеминирани още в началото на март, но такова е положението с майките при мен всяка година. Бях склонен да обвиня оксаловата, но тази есен нарочно не я ползвах и пак същото. Иззимуваха августувски отводки, също и резервни майки в нуклиуси, които още декември бяха с шепа пчели. В момента наблюдавам , два от нуклиусите които се топят със всеки изминал ден. Другите вече са в нормални кошери и имат по 5 рамки пило от летва до летва, а тези двата подозирам, че утре като ги отворя вече ще са предали богу дух. Върти ми се една идея да дам някакви проби от тях, но ще видим.

  5. #535
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    И аз нещо не хващам вяра за 30-50%. За 6 години пчеларстване имам само едно загинало РЕДОВНО семейство. Отводки ми загиват почти всяка зима. По някой път есен събирам по 2-3 слаби отводи за да могат да презимуват. Но редовни кошери аз не знам какво е да загинат. Сега и аз имам слаби. Имам и няколко с магазини вече. 2 се опитват и да рояват. Действително миналата пролет семействата видимо бяха по-добре. Но не вярвам за такива проценти.

  6. #536
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Има хора не с 50%, а с 90% загуби. Няма смисъл да лъжат дори напротив много не си признават и картината е по-шокираща от колкото се представя.

  7. #537
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    В твоя район сигурно има пчелари с полистиренови кошери. Ако можеш виж ги лятото, когато твоите са на бради, как са тези в полистиреновите. Моите лятото ( през Юли) стояха насред стърнищата, нямаха никаква сянка, но нямаше пчели на бради. Това са полистиролни кошери с мрежести дъна и вентилация на капаците. В същото време пчелите на друг човек в дървени кошери, намиращи се под дървета на сянка, стояха на бради.
    През Август събираха по малко нектар и прашец от магарешкия бодил. От началото на Август на всички започнах да давам питки с UltraBee и така до Октомври-Ноември, когато трайно застудя. Също през Август им дадох по веднъж сироп, на някои по 3 кг, на други по 6 кг, според нуждата им.
    Резултата от това, Август масово бяха на 5 ЛР рамки с пило, най-добрите бяха на 7 рамки. Тези майки, които бяха на 3 рамки пило и по-малко бяха сменени.

    Как да имат бради като немогат да се развият на това течение дето вика бай Кънчо мащерката хремава работа са твоите кошери

  8. #538
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Има хора не с 50%, а с 90% загуби. Няма смисъл да лъжат дори напротив много не си признават и картината е по-шокираща от колкото се представя.
    Някои много надуваха балона и сега се чудят как да кажат, че им издиша. Всичко е ясно. Само трябва да се чете всеки пост във форума и пъзела се сглобява.

  9. #539
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    В Разградско има голяма смъртност- колега от 112 кошера сега е с 5-6. В същото село където му е пчелина, пчелари с по 20 кошера са останали с по 3-4.
    Друг от Кубрат ми се оплака, че от 30 години пчеларства и от 150 е останал с 10 които и те се топят.
    Каза, че като отиде на пчелина все едно отива на гробище с паметници...
    Средно от 10 човека с които съм говорил половината са с над 90% смъртност, другите са с много слаби семейства излезли от зимата.
    Аз лично от 65 имам 10 загуба и се смятам за късметлия. Имах още 10 които се топяха , но на 2 пъти ги подсилвах с пило и пчели и се нормализириха.


    пп
    Сетих се и, че други двама познати се отърваха само с по 1-2% загуби.

  10. #540
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Хубаво пишеш сега да видим след 20 април кой е честен и кой алчен,но аз ако съм на МЗ ще разделя парите 1/2 за загинали и 1/2 за живи,но това аз ще го направя ,а не МЗ.

 

 
Страница 54 от 79 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •