Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 34 от 79 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 331 до 340 от общо 781
  1. #331
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Какво е това сънчоглед? Такава паша няма при мен.
    Месец юли !
    Някакси не ми се вярва да ги слагаш края на май за акацията и четирите магазина.

  2. #332
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Ами, тук във форума има хора, които не са губили семейства в продължение на 5-6 години. Явно те им разбират! Та чети тяхното мнение и се съобразявай с тях и няма да страдаш!
    Няма да споря с теб. Явно морето ти е до колене. Аз два пъти съм имал такава смъртност и то е било от безразборното пръскане. Първия път спасяваха дъбовите гори от някакви пеперуди, а сега спасяваха кравите от комара. Е това е смъртността в пчелина ми. За толкова години почти винаги съм ги изкарвал на 100%. Това, че аз съм обявил точния процент на смъртността на пчелина ми не ме прави обект на подигравки от твоя страна. Ти каза, че баща ти е велик човек - пчелар. Той да не би да не е губил пчели през живота си? Но за теб е велик, а аз съм никой и можеш да си триеш обувките в мен само защото не си съгласен с някои неща от това което съм написал. За теб може да не са така, но прочети пост 323.

  3. #333
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    Месец юли !
    Някакси не ми се вярва да ги слагаш края на май за акацията и четирите магазина.
    Градският крие и едва ли ще каже. Аз понеже го шпионирам от 3 години та ще ви светна:

    първи м-н---джанки.
    втори ---рапица.
    трети ---акация.
    четвърти ---мана.

  4. #334
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    В крайна сметка опираме до района, в който се отглеждат пчелите и приложените спрямо това пчеларски практики. Единичните случай като този на слънчевия са ясни, поне той знае причината за загубите си. Другите, които са претърпели загуби и нямат на идея защо е станало така, ще е необходимо да си променят тертипа на пчеларстване. Незнам Атанасов кого визира, но аз невярвам да има такъв чиляк, който да не е имал загуби в продължение на толкова години, при положение, че болестите евоюлират, а и да не забравяме, че няма човек, който не греши, все пак така се учи най-добре. На който му се отдава де.

  5. #335
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Няма да споря с теб. Явно морето ти е до колене. Аз два пъти съм имал такава смъртност и то е било от безразборното пръскане. Първия път спасяваха дъбовите гори от някакви пеперуди, а сега спасяваха кравите от комара. Е това е смъртността в пчелина ми. За толкова години почти винаги съм ги изкарвал на 100%. Това, че аз съм обявил точния процент на смъртността на пчелина ми не ме прави обект на подигравки от твоя страна. Ти каза, че баща ти е велик човек - пчелар. Той да не би да не е губил пчели през живота си? Но за теб е велик, а аз съм никой и можеш да си триеш обувките в мен само защото не си съгласен с някои неща от това което съм написал. За теб може да не са така, но прочети пост 323.
    Ми тъжно!
    Просто изказванията са ти прекалено крайни и не търпящи забележки или различни мнения! И ние сме губили кошери. Спал съм с месеци на полето, за да мога да предпазя кошерите от пръсканията на самолетите, на времето!
    Но сега чета тук коментарите много внимателно, защото има много хора от които има, какво да се научи! Времената се менят. Технологиите също!
    Не се мъчи да се сравняваш с баща ми! Времената са били други и нравите тогава и сега също са други! Аз не се сравнявам с твоя баща, и не сравнявам моя с твоя! За теб, твоя баща също е велик! Поне така предполагам.
    Хубава вечер!

  6. #336
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Незнам Атанасов кого визира, но аз невярвам да има такъв чиляк, който да не е имал загуби в продължение на толкова години...
    Може да се шегувам тук-там, но пиша истини. Справка пост № 25 в настоящата тема.

  7. #337
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    Месец юли !
    Някакси не ми се вярва да ги слагаш края на май за акацията и четирите магазина.
    При мен акация има на 10 години веднъж. Магазините започвам да ги слагам началото на Юни и ако е нормална годината началото на юли вадя. От средата на юли започвам да ги зазимявам. Какво ли ще е да има и при мене по четири паши на година :-):-):-)

  8. #338
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    При мен акация има на 10 години веднъж. Магазините започвам да ги слагам началото на Юни и ако е нормална годината началото на юли вадя. От средата на юли започвам да ги зазимявам. Какво ли ще е да има и при мене по четири паши на година :-):-):-)
    Ще си промениш начина на пчеларстване

  9. #339
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Градският крие и едва ли ще каже. Аз понеже го шпионирам от 3 години та ще ви светна:

    първи м-н---джанки.
    втори ---рапица.
    трети ---акация.
    четвърти ---мана.
    Стига си лъгал, нямам рапица. При мене има поддържаща паша до маната, а след нея нищо. Рапицата е на пчелина на брат ми :-):-):-), бъркаш двата щата.

  10. #340
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    При мен акация има на 10 години веднъж. Магазините започвам да ги слагам началото на Юни и ако е нормална годината началото на юли вадя. От средата на юли започвам да ги зазимявам. Какво ли ще е да има и при мене по четири паши на година :-):-):-)

    И с какво ги пълниш тези четири магазина за които стана на въпрос по - горе? Рапица нямаш, акация на 10 години, слънчогледа не го познаваш?

 

 
Страница 34 от 79 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •