Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 79 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 781
  1. #211
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Умрели са от глад според мен, набили са се в полупразните пити, където се е формирало кълбото...и по-точно - не са успели да се преместят в-у съседните пити пълни с мед - това е моето скромно мнение, но дали причината е студът, или някакъв ген, който им пречи да се местят в-у пълните с мед пити - не знам!

  2. #212
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    По тази логика - загинали поради студеното време - в северните страни не трябва да са им останали живи колонии.

    https://beecare.bayer.com/media-cent...ter-bee-losses

    Последно време все повече харесвам сентенцията - "кое ни е в ред, че "оная работа" да ни е отпред"

  3. #213
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    При мене беше голям студ,но моите сигурно са свикнали на ниски температури и са OK.

  4. #214
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    При мен 3 семейства са загинали от глад!4 пити с набити в килийките пчели и 5 пити 2/3 ДБ пълни с мед около тях!Прави ми впечатление ,че килийките така грубо са разпечатани /все едно са дърпани със зъби! Един много интересен,повдигам таванката и под найлона гледам кълбото,на 5 междурамия/половината живи половината не/3 междурамия към меда живи и 2 набити в килийките от страна към преградната дъска без мед!

  5. #215
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    При мен 3 семейства са загинали от глад!4 пити с набити в килийките пчели и 5 пити 2/3 ДБ пълни с мед около тях!Прави ми впечатление ,че килийките така грубо са разпечатани /все едно са дърпани със зъби! Един много интересен,повдигам таванката и под найлона гледам кълбото,на 5 междурамия/половината живи половината не/3 междурамия към меда живи и 2 набити в килийките от страна към преградната дъска без мед!
    "Дърпаните със зъби" са посещавани от крадци. Споменатото от теб, е следствие на "добрата" пчеларската работа есента, което е успокоение и ... това е резултата!
    До колкото си спомням, тук имаше голям спор от какво умират пчелите - от глад или от студ. Четете!

  6. #216
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    "Дърпаните със зъби" са посещавани от крадци. Споменатото от теб, е следствие на "добрата" пчеларската работа есента, което е успокоение и ... това е резултата!
    До колкото си спомням, тук имаше голям спор от какво умират пчелите - от глад или от студ. Четете!
    Не става въпрос за кражба а в самото кълбо,иначе питите около кълбото не са пипани!И не е за "добрата" пчеларска работа,за 35години съм прочел много и може би съм разбрал от какво умират!

  7. #217
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Още няколко такива специалисти и лабораториите ще затворят, разните -там Гургулова, Караджов ...ще умрат от глад.

    ...откриване на нозематоза и АГ -по слух.
    http://beehoneyportal.com/library/ka...a-prez-zimata/

  8. #218
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    2016г. правих опит да я докарам до роево. До към 10-15 Юни беше на един плодник 10ДБ. без магазин. Накрая я свих на 9 пити, и не иска да рой, и тва е. После избих 1 отводка. Изкарах я на слънчогледа и даде 2 магазина мед. Не искам да я бракувам. 2015г. беше на 2 плодника ДБ10. с 12 пити пило. Тогава даде 5 магазина мед и 1 отводка. Сега 2017 се чудя дали да и дърпам пило и да направи самосмяна или да я “демарирам“ с 2 плодника и 2 магазина и да заложи горе да сменя. Не ми се иска много да я сменям. Просто тоя кошер след 10 Септември не е люпил пчели, а сега е един от най-силните. Това ми направи впечатление. И миналата зима беше подобно положението. Има някои тамазлъци по-издръжливи. По-дълго ли живеят, знам ли.
    Не смея да се меся, но най-лесния начин, ако искаш самосмяна е да клъцнеш малко крилото или крачето на майката! Пчелите виждат дефекта и я принуждават да снесе в приготвените маточници, а младата оплодена майка побеждава.

  9. #219
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Не смея да се меся, но най-лесния начин, ако искаш самосмяна е да клъцнеш малко крилото или крачето на майката! Пчелите виждат дефекта и я принуждават да снесе в приготвените маточници, а младата оплодена майка побеждава.
    Не исках самосмяна. Исках принудително да рои. Имаше 8 или 9 пити с пило. Щях да си направя по 1 отводка на пита с пило и роеви майчила и 2 пити мед от склада. Десетина нови отводки.

  10. #220
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    Няколко кошера умрели от глад без да докоснат питката която им сложих преди коледа Защо не са яли Другите семейства ядат нормално

 

 
Страница 22 от 79 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •