Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 79 ПърваПърва 12341252 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 781
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    19.01.2012
    Мнения
    17
    И при мен смъртността е 0.Имам 100 семейства и всички са в добро здраве. На 6.02. цъфна леската! успех

  2. #12
    Три есенни отводки на по три рамки си заминаха. От глад. А мед имат колкото искаш. Но причината си е само и единствено в мен.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    От 23 - загинаха или по-точно изчезнаха - 2. Отдавам го на нападения, въпреки че не бяха слаби семейства. Има и още една жертва, за която съм виновен още повече - оставих 2 пити зад преградната дъска "да си ги оберат", а те милите там направили кълбото. Грешка на ръстежа, което няма да се повтори!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    Русенски
    От 11-1 загивал от глад. Странно защо кълбото се е движило вертикално, а не в обичайната посока-нагоре и малко в стани. Мед в кошера минимум 15 кг.
    Пламен Яков

  5. #15
    От 43 семейства 1 загина писах за мистериозната смърт но не намерих отговор,просто пчелите загинаха за 30дни от 01,01-01,02 подмор и това е,успех на всички през 2013г.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    20.04.2012
    Мнения
    2
    от 10 бр. 2 умрели,като на 5 януари поставих питки всичко бе нормално облитаха се,след 10 дни дъното бе пълно с умрели пчели а питката бе консумирана,мед има в питите така и не разбрах от какво са умрели

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    42
    Пчеларски район
    Плевен
    От 12 едно загинало - първото от 8 години - вероятно останало без майка есента, защото не я открих сред подмора.

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Важно ли е колко от колко семейства са изчезнали или загинали, или е по-важно да се разбере причината. Това е форум за споделяне на впечатления и опит. Не го превръщайте в новинарска емисия или криминална сводка. Грозно е.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    И аз да се присъединя към "пострадалите".Априлска отводка ,която се разви бързо и взех 25кг.мед. и зазимих с още толкова "изчезна".На 20.01.нещата не изглеждаха чак толкова тревожно в изчезналото семейство.Август реших да не третирам две семейства и резултатът е следният.
    Ето това остана от изчезналото семейство на два корпуса(общо 12дб).Медът във рамките нее кристализирал и няма диарични петна.Нямаше и пило.Сред жертвите не открих майката.По дъното се забелязваха акари.


    Това е втотото,което несъм третирал.Кълбото им е колкото два юмрука.Вече трета година ги използвам само за налитане.При него дори и подмор няма.


    Всичките ми семейства имаха пило до ноември.

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Смъртността при мен се увеличава и досега е достигнала 35 - 40%.
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

 

 
Страница 2 от 79 ПърваПърва 12341252 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •