Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 79 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 781
  1. #171
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    За акара 5 пъти третирах с перицин , тимол ,окс-к , кас .. Има охрана в полето пиле неможе да премине .
    Това щеше да е достатъчно. Писах, че има хора които са третирали съвестно и пак имат проблеми. Демек -акара не е сам.

  2. #172
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2016
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    Ямбол
    Със сигурност не е сам , но защо не си води компанията във всички пчелини и то разделени само на десетки метри разстояние ? Че има болести то е ясно , но явно имунитета на близки пчелини е различен и как се получава това?

  3. #173
    Цитат Първоначално публикувано от хси Виж публикацията
    Със сигурност не е сам , но защо не си води компанията във всички пчелини и то разделени само на десетки метри разстояние ? Че има болести то е ясно , но явно имунитета на близки пчелини е различен и как се получава това?
    Може би, защото другите пчелини не са малтретирани 5 пъти с всевъзможни химикали и не са принуждавани да преработят над 10 тона захар за сезона. (Справка: предишни постове на мухозол)

  4. #174
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от хси Виж публикацията
    Със сигурност не е сам , но защо не си води компанията във всички пчелини и то разделени само на десетки метри разстояние ? Че има болести то е ясно , но явно имунитета на близки пчелини е различен и как се получава това?
    На следващата година развъждаме оцелелите заедно с имунитета им и продължаваме.

    Миналата зима при мен 30% заминаха. Удвоих останалите, с майки произведени от най-силните и засега - 0%(не броя една отводка загинала от глад с много пчели).

    Ако бях взел майки от друг район, дали щяха да оцелеят?

  5. #175
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2016
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    Ямбол
    От разговори с разбирам , че някои третират с по агресивни препарати , а други не , но въпреки това резултатите са противоречиви. Относно 10 т. захар предполагам е било образно казано или пък кошерите са доста , но дали захарта е проблем , защото и с нея и без ги претоварваме от работа. Това с майките е описано в книгите , но не знам дали решава въпроса веднага . Че при теб се е получило те поздравявам. С основи ли създаде новите семейства или с изградени пити ?

  6. #176
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Проверката извършена. Армията за сега е на лице. Нуждаещите получиха храна, а останалите ми донесоха само радост.

  7. #177
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Пак непристойни слова.

    Да сме по темата : твоите как са.
    Моите са добре . Дано скоро да има ден-два с по-висока температура .

  8. #178
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    36
    Здравейте, колеги.За жалост и аз ще се включа в тази тема със 50% смъртност за сега. от 4бр 2 ми умряха.Единия беша като на снимките нямаше и 1 шепа пчели,без майката. И може би към 12-14кг мед. А втория отгледал пило ама никой не им е казал че трябва да имат мед в обсега на кълбото. Не съм преглеждал питите но и там има мед събота ще споделя колко е.3-та година пчеларствам и до сега нямах загуби.Тази година незнам какво се случи.Лека вечер ви желая и дано да няма повече смъртни случай.

  9. #179
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Колега , нещо не разбирам - Кой , на кого да каже за мед в обсега на кълбото ?
    Самият Ти , си направил грешка при подреждането на семейството .

  10. #180
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    36
    да знам и не отричам догодина няма да е така

 

 
Страница 18 от 79 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •