Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 79 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 781
  1. #141
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    И така не прочетох мнения на подвижи пчелари . При мен от 160 кошера на подвижно останаха 40 на 2/3 пити до 15 декември . Не остана нито една млада майка . Няма купешки , няма самосмяна . В село останах 10 в момента са на 4/5 рамки с пчели . Каквото съм правил на едните това и на другите . И това ще продължава .

    Май е било голямо пръскане около Плевен,колега.Съжалявам за загубите ти,колега

  2. #142
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Винаги съм се чудел на консерватизма на пчеларите към новостите, които спестяват труд и време. Предложил съм решение преди повече от година, което е и на цена на добър стетоскоп. Интереса е нулев!!!
    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=2006&page=2
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #143
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    И за мен е рано да броя семейства . Пчелите не са се облитали над 50 дни . Ако времето не отпусне до десетина дни положението никак няма да е розово , по скоро може да стане кафяво.

  4. #144
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    И така не прочетох мнения на подвижи пчелари . При мен от 160 кошера на подвижно останаха 40 на 2/3 пити до 15 декември . Не остана нито една млада майка . Няма купешки , няма самосмяна . В село останах 10 в момента са на 4/5 рамки с пчели . Каквото съм правил на едните това и на другите . И това ще продължава .
    На подвижно до слънчогледа и после на стационар съм. За сега нещата са ОК. Имах отравяне още април и така и не се съвзеха до края на сезона. Малки кълба в момента, но последно бяха живи. Утре ще слагам храна на някои и дано няма лоши изненади.

  5. #145
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Това което видях в кошерите си от началото на слънчогледа третиран с Крайцер 350 неоникотиоид е спиране на яйцеснасянето на доста майки, последваща смърт, млади майки се оплождат, наедряват и не пронасят. Трябва да се забранят неоникотиноидите. Ако пчелите са били на подвижно на две паши слънчоглед с Крайцер, дозата отрова ще е двойна , така че смъртността на майките двойна. Върху летящата пчела и пилото не забелязах вредно действие, пада доста акар от неониотиноида, като всеки пестицид внесен в кошера. Пчелите не залагат маточници за самосмяна, майката е там, пчелите усещат жлезите и, отровата е повредила яйчния и апарат, като загине майката няма личинки и настъпва край с това семейство.

  6. #146
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Най-старата ми майка, сега Май месец ще навърши 4 години. 2016г. спря да осеменява още Август месец. На 3-ти септември имаше само запечатено пило. Сега, в момента има 5-6 междини кълбо. По-дълго ли живее тоя тамазлък, по-издръжливи ли са....незнам. Ама сега най-рано спрялата да осеменява майка, има един от най-силните кошери.

  7. #147
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Преди време бе писал , че имаш пет майки , които отговарят на екстра качество .
    Така , че не се чуди .

  8. #148
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Най-старата ми майка, сега Май месец ще навърши 4 години. 2016г. спря да осеменява още Август месец. На 3-ти септември имаше само запечатено пило. Сега, в момента има 5-6 междини кълбо. По-дълго ли живее тоя тамазлък, по-издръжливи ли са....незнам. Ама сега най-рано спрялата да осеменява майка, има един от най-силните кошери.
    А дали не можеш да я натовариш, да снася на предела на възможностите си и затова да я държат толкова време?

  9. #149
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Този сезон местих няколко пъти-рапица, акация, кориандър, слънчоглед два пъти. За сега имам две семейства долу описал съм случая вече. Смятам, че при мен всичко е наред и зимуват нормално. Района на пчеларстване ми е Русе-Кубрат.

  10. #150
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    А дали не можеш да я натовариш, да снася на предела на възможностите си и затова да я държат толкова време?
    2016г. правих опит да я докарам до роево. До към 10-15 Юни беше на един плодник 10ДБ. без магазин. Накрая я свих на 9 пити, и не иска да рой, и тва е. После избих 1 отводка. Изкарах я на слънчогледа и даде 2 магазина мед. Не искам да я бракувам. 2015г. беше на 2 плодника ДБ10. с 12 пити пило. Тогава даде 5 магазина мед и 1 отводка. Сега 2017 се чудя дали да и дърпам пило и да направи самосмяна или да я “демарирам“ с 2 плодника и 2 магазина и да заложи горе да сменя. Не ми се иска много да я сменям. Просто тоя кошер след 10 Септември не е люпил пчели, а сега е един от най-силните. Това ми направи впечатление. И миналата зима беше подобно положението. Има някои тамазлъци по-издръжливи. По-дълго ли живеят, знам ли.

 

 
Страница 15 от 79 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •