Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 79 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 781
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Те сега започват да мрът. Следващите 2 месеца ще падне “рев“. Ама “великите“ пчелари ще си траят. Най-много да се опитват да се лигавят тук-там.
    То едната причина да пусна снимката е тази : да могат да се изкефят такива, като теб. Другата е да има информация къде, какво се случва. Ако няма инфо, никой на никаква инстанция, няма да вземе мерки. Четох, какво прави Италианската асоциация на пчеларите /изследвания на проблеми /. У нас не може да се очаква нещо в тази посока. Единствена опция : да платиш на един професор, да ти каже къде е проблема. В тази връзка -ползвал ли е някой :







    Ferro-Bee BG
    Ferro-Bee® е хранителна добавка , съдържаща желязо. Намалява смъртността и запазва нормалното развитие на пчелите и пчелната екосистема.

  2. #92
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас

  3. #93
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Дано колегата Георгиев да няма нищо против. Специално за Валентин, да му е пълно щастието.

    "Здравей приятелю,каквото и да ти кажат тук в групата има много добри пчелари,но ще ти кажа само едно,много хора си малчат,но повярвай ми положението в някои региони е трагично говоря за 100%смъртност без видими причини,не е нито акар нито нозематоза нито някяква позната болест,имам приятел от елхово който е огромно име в пчеларството и постоянно контактувам с него ,за област Хасково е същата работа,говоря в цифри,негавият пчелин се състои от 65 семейства от нова година насам са останали 15 но и те заминават ,още двама негови комшии са им умрели по 40 45 семейства при положение,че имат по 60 80 ,друг има от 200 200 загинали,това е само в някои региони,огромни семейства се сгромолясват без никаква видима причина,при мен заминаха 11 до тук от 55 и повярвай ми време за умирачка има още,никой не тръби за това,но съм сигорен,че това ще е голям погром в сектора,като му върнат резултатите от пробите в Германия ще информирам,иначе имаше дадени такива в Франция инищо не познаха само се усъмниха,че става въпрос за Акароза,не Вароатоза,това е вид акар който живее в трахеите на пчелите,но е нетипично за БГ,така,че ако науча от моя човек нещо ще кажа...ГОСПОД ДА ПАЗИ СЕКТОРА."

    От фейса.

  4. #94
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Значи! Щастието ще ми бъде кога си заредиш пушката и се гръмнеш. Май забравяш какво се зарече преди 2 месеца.

  5. #95
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Що се впрягаш бре. Аз тогава ти казах да ги изчакваш малко, да изкочат нагоре и тогава да снимаш, ама не слушаш. Моите ако са така се -гръмвам.
    Тогаа беше много лигав. Сега кротък. Замислил си се вече за другите пчелари. Баси.........
    Аре благодАрим, нема нужда да ме мислиш, мене спицялно.

  6. #96
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    При мен са на 75 % така. Това ви го предрекох още есента, но сгреших. Казах 50 %, а са 75 %. Измират силните семейства, а остават най - големите мърши. И защо ли? Ами защото слабите не вкараха от отровния прашец. Та цял ден работейки на пчелина очаквам този момент да дойда, да седна пред компа и да БЛАГОДАРЯ НА МИНИСТЪРКАТА И ОКОЛНИТЕ И ПОМАГАЧИ, КАТО ПРАЩАМ МНОГО ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИТЕ ИМ МАЙКИ И ЛЕЛИ ДО ДЕВЕТО КОЛЯНО. За да изтребят един комар унищожиха цял сектор. Лошото идва сега. Все още не сте си проверили пчелините за да се уверите с очите си.

  7. #97
    Наблюдател
    Регистриран
    30.07.2013
    Мнения
    23
    Подобна е ситуацията и в Русенско. Отводките са стабилни, но отслабнали, а при основните семейства % смъртност минава 20%!

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Ех да имаше още няколко човека като Манол да ореват орталъка за смъртността, че да се стреснат МЗХ.

  9. #99
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Проверете за употребата на неоникотиноиди в землището ви 2016г. При мен царевица и слънчоглед семена са третирани с неоникотиноид- Крайцер 350.

  10. #100
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Не се заблождаваите докторите не ги интересуват пчелите имат проблем с птичия грип . Попитах общинския доктор за смъртноста по пчелите и одговора беше . НЕЗНАМ ТИ ЗНАЕШ ЛИ КОЛКО ОГНИЩА НА ПТИЧИ ГРИП ИМА ТРЯБВА ДА УНИЩОЖИМ ХИЛЯДИ ПТИЦИ А АЗ ДА МИСЛЯ ТВОИТЕ ПЧЕЛИ .

 

 
Страница 10 от 79 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •