Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 32
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Цитат Първоначално публикувано от donald
    Идеално място-широко,има път-чудесно някой да ти шамароса кошерите.
    Само че да място има само един пътъ. Поляна която виждаш изход няма. само по моя пътъ можеш да минеш, и това е много сложно.

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    56
    Варна,шегувам се,мястото е хубаво,като си го оградиш и нагласиш ще стане супер.Успех

  3. #23
    обърни внимание на далекопроводите wink;

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Ще обърна внимание, ограда ще е плетена,

  5. #25
    Не ства въпрос за оградата, а затова, че далекопроводите пречат на пчелите и техния летеж.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Минала година работих как работник при един опътен пчелар от Каварна, с него обслужвал 510 пчелни семейства, от него сеучих, по точно крадях занаята, човека е много свестен и добър като учител, пчеларства над 35 години, на негови пчелини работя все едно на моите, през зима също работих с него и сега го правя, ръцете ми свикнаха с различни неща, но пак казвам, може да намериш сламка в чуждо око а дърво всвоето да не забележиш. До сега направил 100 кошера за себеси и 50 нуклеуса, подготвил място за мой пчелин, когато го довърша ще направя пак снимки и ще ги пусна в форума, на кошери също,когато докарам пчелите на пчелина пак ще ги пусна снимките. Искам и аз да имам история като пчелар от самото начало, да има спомени как всичко е започнало. А за материала за кошери мога да кажа така: кой какъв свари той от него и прави, кошери е инструмент на пчеларя. Важно е на пчелина да е един и същ стандарт. И да е удобно на пчеларя да работи. Пчеларство хобби или бизнес ? Този вопрострябва да задаваме на себеси.

    Това е бъдещият пчелин

  7. #27
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    Само че да място има само един пътъ. Поляна която виждаш изход няма. само по моя пътъ можеш да минеш, и това е много сложно.


    Bee Varna тази местност не е ли над ресторант орехчето? В землището на село Звездица.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Според мен е далече електропровода. Въпроса е пчелина да не е директно под жиците.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Цитат Първоначално публикувано от todorksavov
    Само че да място има само един пътъ. Поляна която виждаш изход няма. само по моя пътъ можеш да минеш, и това е много сложно.


    Bee Varna тази местност не е ли над ресторант орехчето? В землището на село Звездица.
    Да

  10. #30
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    В землището на Звездица някой път сеят слънчоглед така че може и слънчоглед да хванеш на това място мисля че по права линия нивите не са много отдалечени.Акация знам че има не зная липата как е застъпена.Но съм сигурен че ти вече си ги проучил тия неща.А и езерото малко те ограничава северно иначе и аз смятам че мястото е добро за пчеларстване.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •