Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 51 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 510
  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Перфектни, перфектни, колко да са перфектни? У темата за Северозапада хората викат че извадили по две тенекета слънчак от кошер.
    Аз съм доволен ,днес след последното вадене вече ги направих 2 тона и това всичко от стационарен пчелин +60 отводки.Като знам колко дъжд се изля и че единственната що годе добра паша беше слънчогледа не мога да се оплача.

  2. #32
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Това е положението днес по обяд в селата около Троян.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Image003.jpg
Прегледи:      497
Размер:	336.5 KB
ID:	2305
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Image000.jpg
Прегледи:      499
Размер:	271.0 KB
ID:	2306

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Image001.jpg
Прегледи:      499
Размер:	263.8 KB
ID:	2307

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Image004.jpg
Прегледи:      499
Размер:	316.8 KB
ID:	2308

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Image005.jpg
Прегледи:      505
Размер:	418.3 KB
ID:	2309

    За щастие няма засегнати кошери от паднали дървета... за сега.
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    24.06.2014
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    sofia
    Здравейте отново, вече съм горд собственик на един кошер и възниква сега в януарските студове какъве принципа и как се подхранва кошера с пита?
    Купих 1кг пита бяла и се чудя отвора който се изрязва на горе или на долу се поставя? Някой ако има снимки ще се радвам да видя

  4. #34
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Надолу към рамките и точно над гнездото с пчели.

  5. #35
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от fokke Виж публикацията
    Здравейте отново, вече съм горд собственик на един кошер и възниква сега в януарските студове какъве принципа и как се подхранва кошера с пита?
    Купих 1кг пита бяла и се чудя отвора който се изрязва на горе или на долу се поставя? Някой ако има снимки ще се радвам да видя
    Отвора се поставя надолу, за да е по-близо до върха на кълбото и за да може пчелите да вземат храната дори и при студено време. Не се шашкай ако сложиш питката в студено време и пчелите не ядат от нея дълго време. Това е защото кълбото е надолу по рамките и пчелите все още не знаят къде е храната. При първото затопляне пчелите разпускат леко кълбото, намират къде е питката и започват да ядат от нея. След това при следващото застудяване те свиват кълбото на ново по-високо място така, щото горния му връх да се допира до питката, и така те вече могат да я ядат и в студено време.

    Ако храната ти е хубава и не се разтича при затопляне, може да изрежеш цял отвор с размери например 10 на 10 сантиметра. Ако обаче има склонност за разтичане при стопляне, то тогава е по-добре вместо голям отвор да направиш само няколко прореза в найлона на питката, които да са перпендикулярни на питите. Пчелите ще прогризат прорезите и ще си направят само необходимите им отвори.

    Тестването дали дадена питка с храна се разтича се извършва на температура 35 градуса. При тази температура питката трябва да стои стабилно върху рамките без да провисва между тях. Иначе ако не знаеш, една разтичаща се питка може да унищожи семейството, защото запълва междурамията и избутва кълбото надолу.

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    24.06.2014
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    sofia
    Много ви благодаря за бързия отговор! Питата незнам каква е и дали разтича пускам снимка ако знаете кажете :

    Още веднъж благодаря ви много за отговорите
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_20150117_120524.jpg‎  

  7. #37
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Тези пити не се разтичат. Добри са. Аз ползвам същите. На дъното има нарисувано какво парче найлон да изрежеш с макетното ножче. Гледай отвора така да го сложиш, щото да попадне над пчелното кълбо (при студено време). Ако времето е топло и пчелите са излезли над рамките, питата я слагаш бавно с леко странично приплъзване. Така пчелите леко ще ги побутнеш настрани и няма опасност да смачкаш някоя от тях.

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    24.06.2014
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    sofia
    Рисимире, по-изчерпателен отговор от това няма на къде Благодаря, ще снимам като слагам храната за да има в архива на форума и това действие .

    За сега имам едно кошерище с 6 рамки и едно семейство , но смятам да ги овеличавам постепенно. Сега пролетта ще купя още едно кошерище и ще ги развия

  9. #39
    Наблюдател
    Регистриран
    24.06.2014
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    sofia
    Ето какво направих аз и как поставих питата:
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_20150117_164431[1].jpg‎   IMG_20150117_164543[1].jpg‎   IMG_20150117_164635[1].jpg‎   IMG_20150117_164639[1].jpg‎  

  10. #40
    Наблюдател
    Регистриран
    24.06.2014
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    sofia
    Здравейте , поръчал съм нови кошерища и по тоя повод искам да попитам знаещите с какъв лак мога да боядисал отвън . Идеята ми е да са в натуралния дървен цвят но какъв лак трябва да ползвам и има ли значение дали ще е на алкидна или ацетонова уснова ?

 

 
Страница 4 от 51 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •