Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 28 от 51 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 510
  1. #271
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    На 28.12.2017г. реших да ги погледна как са, първия който отворих беше една отводка със стара майка, която очаквах да я ползвам за запасна или помощно семейство. Отварям и гледам кошера празен, вдигам и почват да падат пчели от килийките. Явно са гледали до късно пило, а и топлата зима ги е накарала да похапват повече и вътре не беше останала и капка мед. Иначе всички други си имат мед и са живи и здрави.

  2. #272
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Здравейте,пътувам всеки месец началото за Шипково и Рибарица,минавам през Бели Осъм и Терзийско.Спирам винаги да погледам 2 пчелина мисля че са в Терзийско точно до пътя.Не знам дали са на един пчелар,двата пчелина са близко един до друг.Поздрави на колегата или колегите които ги гледатДано лятото се засечем и запознаем,ще ми е интересно да надникна в един от пчелините,и да поприказваме за разликата от Балкана и полето където съм аз.

  3. #273
    Потребител
    Регистриран
    10.05.2014
    Мнения
    51
    Пчеларски район
    Троян
    Положението с липата не е добре. Точно по време на цъфтежа вали всеки ден и притока е минимален. Ще разчитаме на ливадите.

  4. #274
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    То и да не вали по някаква неясна замен причина липата не дава добре тази година. Колеги масово споделят че добива им е на половина и много от тях казват че меда е доста тъмен което води към съмнение за смесване с мана.
    То ва не прече на Апитрейд да обяви мега смешната цена от 5,20 за един от най-хубавия вид мед и да търси и над 50% полен.

  5. #275
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    То и да не вали по някаква неясна замен причина липата не дава добре тази година. Колеги масово споделят че добива им е на половина и много от тях казват че меда е доста тъмен което води към съмнение за смесване с мана.
    То ва не прече на Апитрейд да обяви мега смешната цена от 5,20 за един от най-хубавия вид мед и да търси и над 50% полен.
    По време на цъфтежа на липите, пчелите обхождаха и листата им, а и не само техните. Затова, че медът е реално да бъде с някакъв по - тъмен цвят. Смесен ли е съм забелязъл, че минава винаги към най - ниско платения.

  6. #276
    Потребител
    Регистриран
    10.05.2014
    Мнения
    51
    Пчеларски район
    Троян
    Тази година всичко избързва със цъфтежа и времето между акацията и липата е една седмица по малко отколкото предни години. При мен акацията тази година цъфна една седмица по рано от миналата година а липата 1,5 седмици по рано. Акацията хвана хубаво време и се отчете добре , но от липата ще е нула.

  7. #277
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    В неделя нацапах центрофугата с това, което бяха събрали между акацията и слънчогледа който до седмица ще цъфне. Меда не е кой знае колко, но за мен и клиентите ще има. Същия и в района е кафяво-червен на цвят и с перфектен вкус!
    Keep Walking...

  8. #278
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    За втора поредна година времето ми изигра голяма шегичка.Основната ми паша липата си замина и добива клони към нула.От 100 семейства 250 кг липа с цвят на мана.Вкусен и търсен мед ,но няма количество.Остана една ливада,дано даде поне тя.
    Майки има - сандъци няма. Сандъци има - пчели няма. Пчели има - рамки няма, рамки има - пило няма, пило има - място няма, място има - средства няма, средства има - време няма.... Егати занаята
    Solaris60

  9. #279
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    И аз не хванах липа, но акацията се отчете подобаващо.Извадих около 7-8 кг средно, но беше почти черен цвят и вероятно е мана.Липата беше добре около 5-6 дни, но после времето се скапа и повечето мед го върнаха в плодниците.Сега чакам слънчогледа, дано се оправи времето,че е цъфнал от седмица.

  10. #280
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    При мен ситуацията е същата, но поне добития мед е с перфектни вкусови качества.

 

 
Страница 28 от 51 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •