Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 51 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 510
  1. #71
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    В Черни осъм, в самото село цъфна преди 3-4 дни, но в гората сега започва. От тук нататък се надявам да съберат мед, тъй като близките 15 дни дават времето да е перфектно.

  2. #72
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    При мен липата почти е преминала и почти нищо няма в магазините.10 дни лошо време,сега ме яд ,че не ги разцепих и не направих отводки.
    Ще чакаме слънчогледа....
    Привет колеги,пак да питам-как е при Вас?Миналата неделя ходихме да вадим мед от слънчогледа-море от цвят-мед почти няма.До сега от слънчогледа съм извадил по 5 кг от кошер.Иначе меда не и слънчоглед,а е тъмно червен,почти черен-мана.Но го няма
    При Вас как е?
    А както се сещам как се радвах ,че тази година има засят слънчоглед...

  3. #73
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    164
    Пчеларски район
    Троян
    Без дъжд няма радост, при мен е същата работа-около магазин запечатан наполовина липа и мана.
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  4. #74
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Проблемът не е само във влагата, а в сортовете слънчоглед , които сеят.Имал съм доста по сушави години от тази, и от слънчогледа съм вадил по 20 тина килограма мед.Последните две години положението е коренно различно,не отделя почти нищо.Слънчогледът , който сеят вероятно е с дълбоки нектарници и пчелите не достигат до нектара, а може би просто новите сортове са си такива, немедодайни.Досега се оплаквахме , че опрашваме нивите на аренаторите и никой не ни плаща за това,а сега вече им опрашваме нивите, а насреща няма дори и мед !

  5. #75
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Напълно си прав , колега .
    Това , не са сортове , а хибриди .Защото , всякa година земеделците купуват семена .
    Ако е сорт -не е така , а хибрида на другата година не дава нищо .
    И аз писах , ама не вярваше никой .

  6. #76
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Част от химията която се използва при "новите високопродуктивни" сортове : http://www.farmer.bg/26099-Efikasna-...-i-carevicata-
    Нашите сортове ги изнасяме,а тук остава това : http://nivabg.com/tips/syngenta-obog...prez-2015-788/
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Част от химията която се използва при "новите високопродуктивни" сортове : http://www.farmer.bg/26099-Efikasna-...-i-carevicata-
    Нашите сортове ги изнасяме,а тук остава това : http://nivabg.com/tips/syngenta-obog...prez-2015-788/
    Прав си колега !
    Преди 25 години , с българският сорт слънчоглед ,,Албена,, във Франция се засяваха 48 млн. дк.
    А общо ,обработваемата земя тук е 46.5 млн дк.
    Защо ,затрихме института в Генерал Тошево ?
    Сега разни програми - минимус , максимус.
    Далавераджии от разни звена.

  8. #78
    Наблюдател
    Регистриран
    10.05.2015
    Мнения
    16
    Краси така е, прав си, а при мен и при липата нямаше нектар, дайте да тьлкуваме.

  9. #79
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Поне в моя регион времето по време на липата беше по хладно от нормалното и доста променливо.Вероятно това е оказало някакво влияние.

  10. #80
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    При мен в момента има слънчоглед.Качват по малко в магазините,но така и не видях пълен магазин.Има по 5-6 пълни и запечатани пити,а другите са празни.Превъртях ги на мястото на пълните,дано да ги напълнят.Иначе жегата е голяма и според мен работят до 11-12 по обед и вечерно време.Абе крива година в нашия район ........

 

 
Страница 8 от 51 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •