Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 51 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 510
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от kunev Виж публикацията
    За първа година пробвам 8р ЛР и съм много доволен. Твърдо съм решил всичко ново да е "осмаци". Надморската височина при мен е 347 м / според GPS -а/ , пашата е основно акация , липа и ливадна , без промишлени култури.Така че според мен спокойно можеш да заложиш на осмачета , и колегата от твоя район също дава добри отзиви.
    За мен 8-те са си перфектни 50 бр. 1680кг и то само от слънчогледа надморска височина 230м.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Перфектни, перфектни, колко да са перфектни? У темата за Северозапада хората викат че извадили по две тенекета слънчак от кошер.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #23
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Jordanov, всеки си има предпочитания. Това че за един перфектния кошер е осмак, а перфектния добив е по тенеке от кошер (или от паша), съвсем не означава че имаме право да критикуваме избора му.

    Виждал съм какви ли не пчелари - практикуващи със 8ДБ, 10ДБ,12ДБ, 10ЛР, лежаци, 10ДБ със даданова надставка за магазин, двусемейсни кошери..... И всичко това във един и същи пчеларски район. Ако попиташ всеки един от тези пчелари - неговия модел кошер е най-добрия и от него се вадят най-големи добиви. Срещу такива доводи е невъзможно да се спори.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Както казах по- горе, решил съм да направя 10 ДБ и ЛР, на пролет ако е рекъл господ ще ги заселя пък каквото сабя покаже.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Jordanov, всеки си има предпочитания. Това че за един перфектния кошер е осмак, а перфектния добив е по тенеке от кошер (или от паша), съвсем не означава че имаме право да критикуваме избора му.
    Ха, Скутелатор, Баце, нали и аз това казвам ама с други думи. За виждането, аз съм виждал много по-малко от тебе, ама от информацията на колегата че в района му има само едната система кошери веднага си сложих едно наум. Па не вервам всите тез пчелари у туй село хептен никакъв опит да нямат и да не са мислили за тях си кой кошер е най-добър или да не са попрочитали някоя книжка или някой вестник или некое клипче у Тубето да не са гледали? Или па всичките да са пенсионери и, да не казвам думата дето ти я употребяваш, ама айде - старомодни?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #26
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Ха, Скутелатор, Баце, нали и аз това казвам ама с други думи. За виждането, аз съм виждал много по-малко от тебе, ама от информацията на колегата че в района му има само едната система кошери веднага си сложих едно наум. Па не вервам всите тез пчелари у туй село хептен никакъв опит да нямат и да не са мислили за тях си кой кошер е най-добър или да не са попрочитали някоя книжка или някой вестник или некое клипче у Тубето да не са гледали? Или па всичките да са пенсионери и, да не казвам думата дето ти я употребяваш, ама айде - старомодни?

    Точно така е, освен ДБ, тук друга система не "вирее", просто, защото не е позната. Поне до преди 4-5 години беше така. Причините са много, но най-важната е, че пашата при нас не е много силна и не става за професионално пчеларство. За това 99% от пчеларите са любители с по 4-5 кошера, а за такъв брой и вадене на мед за собствена консумация няма никакво значение какви кошери ще се използват.
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Троян
    Еййй, къде ни забихте у трета глуха-моите са 60бр. и половината са с отделно дъно.Не насмогвам с инвентара иначе да са нацепени за разпалки тия с клиновете.Рамката е важна-кошера,дали е с наставка или цял-все тая
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от redbull Виж публикацията
    Еййй, къде ни забихте у трета глуха-моите са 60бр. и половината са с отделно дъно.Не насмогвам с инвентара иначе да са нацепени за разпалки тия с клиновете.Рамката е важна-кошера,дали е с наставка или цял-все тая
    Еее , тогава явно влизаш в 1%.

  9. #29
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Троян
    А сложихте ли вече магазините отдолу?
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Не. Аз лично ще ги сложа след третирането срещу нозема и акара.

 

 
Страница 3 от 51 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •