Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 51 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 510
  1. #171
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    164
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Имам достатъчно троянска сливова различни реколти,така,че черпенето изобщо няма да е проблем А в мазето има за каквото се сетиш,че има в селско мазе
    Дано да има за какво да почерпя,индикациите са добри.Честно казано,няколко пъти се сещам какво си ми писал и се надявам да се окажеш прав!
    Дано вече си е свършила работата, че каквито прогнози сипят синоптиците за нашия край- с пчели ли да се ядосвам със сливи ли (на пъпка са вече) незнам.
    Този пост е редактиран от redbull; 12.03.2016 в 13:09.
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  2. #172
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Прогнозите се сбъднаха и направо си застудя!Днес цял ден не са минавали температурите повече от 6-7 градуса,а следващите дни го дават и минуси.Баба Марта нямаше как да ни пожали.........
    Сложих днес по малко мед в хранилките,дано по-скоро се затопли,че много цъфнали дървета,а пчелите не могат да излезнат.
    Колкото до майката предполагам,че все още не е оплодена заради ниските температури,все пак след този ден имаше само един хубав ден и то следващия (07.03.2016г)Възнамерявам да проверя следващата седмица ако времето позволи.....

  3. #173
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Прогнозите се сбъднаха и направо си застудя!Днес цял ден не са минавали температурите повече от 6-7 градуса,а следващите дни го дават и минуси.Баба Марта нямаше как да ни пожали.........
    Още по интересно стана !!! Сега е 2 гр. и се сипе хуууубав сняг ! Идва ми да вкарам една за отскок , да извадя ските и като се изстрелям по баира надолу ще се чува само : Мамка мууууууууууууууу!

  4. #174
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    Още по интересно стана !!! Сега е 2 гр. и се сипе хуууубав сняг ! Идва ми да вкарам една за отскок , да извадя ските и като се изстрелям по баира надолу ще се чува само : Мамка мууууууууууууууу!
    Само като си представих картинката и паднах от смях.

  5. #175
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    164
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    Още по интересно стана !!! Сега е 2 гр. и се сипе хуууубав сняг ! Идва ми да вкарам една за отскок , да извадя ските и като се изстрелям по баира надолу ще се чува само : Мамка мууууууууууууууу!
    То май от утре и ние в ниското ще ти пригласяме- УУУУУУУУУУуууууууууу !
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  6. #176
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    Още по интересно стана !!! Сега е 2 гр. и се сипе хуууубав сняг ! Идва ми да вкарам една за отскок , ........ само : Мамка мууууууууууууууу!
    Вкарвай смело! Днеска из Троянът - напращели млади майки по къс ръкав, а покрай Ловеч - щъркели крачат гордо.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #177
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    164
    Пчеларски район
    Троян
    Най-после и при нас дойдоха първите лястовички, но за хубаво време ще трябва да почакаме до другата седмица.
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  8. #178
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Вкарвай смело! Днеска из Троянът - напращели млади майки по къс ръкав, а покрай Ловеч - щъркели крачат гордо.
    Еййй как сме изпуснали jordanov ! Непростимо ,ноооо ... забелязах леко заиграване с членуването и майките .....! Предлагам за jordanov Троянска ИНКВИЗИЦИЯ, т.е : поне една седмица завързан за буре с отворен чеп, за да нюха, а отпред разходка на топ-20 майките без дечурлигата ! Аааа тук държим на тия работи и на пчелите !

  9. #179
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    Еййй как сме изпуснали jordanov ! Непростимо ,ноооо ... забелязах леко заиграване с членуването и майките .....! Предлагам за jordanov Троянска ИНКВИЗИЦИЯ, т.е : поне една седмица завързан за буре с отворен чеп, за да нюха, а отпред разходка на топ-20 майките без дечурлигата ! Аааа тук държим на тия работи и на пчелите !
    Колега Манков,може да не ти се вярва,но аз съм подложен на нещо подобно.Разликата е,че миризмата е на гроздова.Обяснението е просто - прозореца на избата ми се намира на няколко метра от сергията,покрай която минават въпросните напращели майки(и бъдещите).Напоследък гледам да ям по-малко мед докато продавам,че комбинацията от мед и оскъдно облекло си е...о майката.Колегите гледам и те напоследък взеха често да идват в обедната да оплакнат окото,пък уж да сме си говорели за пчели.Както се казва - много хубаво,не е на хубаво, та и мойта така.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  10. #180
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    ЦЦЦЦ,Павкаааа,Павка,бая сте я закършили(младите),щом от сега ви трябва мед да ви "върти главата" подир....МЕДОНОСИТЕ...,че и прибягвате до аромотерапия....ццццц.

 

 
Страница 18 от 51 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •