Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 29
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ае на тебе май ти е кеф да си отваряш работа? Що не си скова от тополата няколко магазина и да си връткаш мед и пчелите ти да разберат че имат стопанин?

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    Ае на тебе май ти е кеф да си отваряш работа? Що не си скова от тополата няколко магазина и да си връткаш мед и пчелите ти да разберат че имат стопанин?
    Добре беше да скова магазини, ама кое по напред, рамки ли да кова, копрпуси ли, капаци ли, на работа да ходя и какво ли не.
    Не съм машина от началото на пролетта съм почивал само 2 дни и едва издържам, взех изоставена къща а сега почти може да се живее в нея.
    А пчелите знаят много добре, че си имат стопанин кошерите съм ги направил като кукли.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    То това ясно, поздравления за което. Действай по приоритети, някои неща могат да чакат. За съжаление на пчелите ти не им пука че си им нагласил сандъци като кукли или че спазваш законите на геометрията. Да цитирам Бай Пчеличко - те обичат хармонията.
    Пчелогонката свърши ли работа ?

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Не взех пчелогнки, вдигнах корпуса изрязах далаците и извадих питите.
    Но за сега само 1 кошер е запеатил.
    Аз ги измъчих с градеж и нямат време да запечатат меда
    260 пити, днес купих още 40 основи и това ще и е за тази година, да закръгля числото.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Тия купешките пчелогонки нещо не вършат работа, почнах да си ги правя от мрежа и ефекта е по добър, само да няма пило в магазина (корпуса).

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2010
    Мнения
    33
    Имш предвид пласмасовите нали?? С по осем или повече входове? Аз също ги
    пробвах и нещо не съм очарован а има колеги които твърдят че самоделките не вършели работа. Твоите с мрежа с три изхода ли са???

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    За мен пчелогонките вършат много добра работа. Това лято за пръв път ползвах, от най елементарните с два изхода,пластмасова. Останах много приятно изненадан от резултата. Ползвах ги само на магазини ДБ, при корпусните нямаше как, понеже нямах корпус в който да няма пило и при ваденето на меда се наложи да се пробират пита по пита. Това е и един от мотивите ми да предпочета разширяването на пчелина с ДБ а не с ЛР.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2010
    Мнения
    33
    а ДБ с два магазина ли са ти и ако да,пчелогонката между двата ли я сложи??? а колко време я държа????

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Да, с два магазина са. На някои съм слагал под двата магазина, на дуги само под единия/щото не са били пълни и двата/, ефекта е еднакъв-по десетина заблудени пчели в магазин, няма метене,няма духане.

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2010
    Мнения
    33
    колко време ги държа????

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •