Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 406 от 683 ПърваПърва ... 306356396404405406407408416456506 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,051 до 4,060 от общо 6828
  1. #4051
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Възможно е да продават при мен нещо некачествено. Имаше и други проблеми. Например от лицевата (рендосана) страна на дюшемето като ги наслагам свободно да стъпят дъските в нутовете и се получава половин до един мм разминаване. Това в къщите се оправя с циклене. А също и нутовете, имат лек наклон. И като ги стегна, започват да се извиват, като бъчва. Играех си леко-леко да ги минавам на абрихта, че да захапват и лежат право. Ама вече се отказах от дюшемето.

  2. #4052
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Каква му е цената на 7 см. дюшеме? Аз под 48 лв за връзка (2.8 квадрата) не мога да намеря.

  3. #4053
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Последно преди 3 години го купувах на 32лв връзката. Ама то при мен за толкова пари, толкова и качество.

  4. #4054
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Тая година разбичих последните талпи. От догодина започвам да бича греди 12х12см. 21лв е бройката. Това за плодниците. За магазините пробирам кофражни дъски, 260лв е кубика. Тука в склада за дървения ме пускат да си пробирам от камарата, по някой път изпадат дъски на 2,6-2,7мм дебели.

  5. #4055
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Има грапаво както казваш но е доста малко,проблема го решавам със ситна шкурка,изтърквам леко и се маха не е нужно да ги рендосвам изобщо материала е добър доволен съм от човека където го вземам,ако не се лъжа от пачка със 9см и пачка 7см има разлика 2-3лв. 46лв е пачката в момента 2.8м.Боядисвам ги само със лак за дърво Сикенс 2 ръце.

  6. #4056
    Здравейте колеги. Едно семейство ми умря ,мисля че просто нямаше достатъчно зимна пчела и имаше достатъчно мед в крайните пити ,но в средните венеца беше по свършил . Забелязах ,че от питите тече малко мед ситни капчици. 1-2 пити ще бракувам,а останалите се чудя дали да дам на другите семейства отгоре върху другите пити. Възможно ли е да е вкиснал меда ? Или да ги прибера в склада за лятото като правя отводки ??

  7. #4057
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Здравейте, след два часа мисля да сложа питки на отводките. Ще ми е за първи път, тъй че не се смейте. Студено е /-2/ и се чудя, като вдигна таванката и кълбото е опряло в нея, че и в хранилката над нея някъде видях пчели, как да си направя място за питката? Да смитам пчелите настрани, да ги опушвам ли или да се откажа и да чакам по-топло време? Прогнозата за една седмица напред е за все същото време.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #4058
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Здравейте, след два часа мисля да сложа питки на отводките. Ще ми е за първи път, тъй че не се смейте. Студено е /-2/ и се чудя, като вдигна таванката и кълбото е опряло в нея, че и в хранилката над нея някъде видях пчели, как да си направя място за питката? Да смитам пчелите настрани, да ги опушвам ли или да се откажа и да чакам по-топло време? Прогнозата за една седмица напред е за все същото време.
    Работата учи затова няма да се плашиш, действай. При ниска температура неможеш да ги сметеш, като залепнали са, няма нужда и от пушалка. Аз ги слагам, като малко ги побутна с питката. Най добре би било да се сложи точно отгоре, но аз такъв случай при мен не съм виждал. Винаги са отгоре, колкото по-силно, толкова повече.

  9. #4059
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Тоест съвета "сложете питката точно върху кълбото", както е писан и публикуван в книжките, е по-скоро пожелателен?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #4060
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Тоест съвета "сложете питката точно върху кълбото", както е писан и публикуван в книжките, е по-скоро пожелателен?
    Според мен -да. Това е някаква версия, когато има 10 санта меден венец и пчелите са под него.

 

 
Страница 406 от 683 ПърваПърва ... 306356396404405406407408416456506 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •