Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 299 от 683 ПърваПърва ... 199249289297298299300301309349399 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,981 до 2,990 от общо 6828
  1. #2981
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Не знам да има стопроцентов начин за придаване на майка? Особено на силно семейство. Аз бих предпочел да имам две семейства с майки. А какво ще съберат? Не зависи само от тях. Или от нас. Петте рамки могат без проблем да станат десет.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #2982
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Значи аз съм го правил с майката отгоре няколко пъти и не съм имал проблем а ползвам клетки от тези големите по лесно ми е с тях (но ги ползвам само при сборна отводка когато правя от 3 кошера и стръсквам пчели).
    И разстоянието ми е по малко може би единия ден може и двата да ги предърпаш малко един към друг и на другия да ги обединиш .

  3. #2983
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Да бат Тянко е много прав майка е хубаво да се придава на слаб кошер.

  4. #2984
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Не че не съм пускал в силно семейство майка с ръка. И на други се е случвало. Без да е в клетка и така нататък, но ако слънчогледа цъфне по- рано?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #2985
    Наблюдател
    Регистриран
    05.07.2014
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Колеги аз искам да ги обединя тези семейства не да придавам само майката .Все пак нали и тя има свита няма ли да я пази още повече ако е в клетка за ден два феромоните и няма ли да надделеят и да я приемат след като нямат майка 20 дена.Пък като гледам това https://www.youtube.com/watch?v=Qv7y4GaNHbo далеко съм от мисълта че ще е толкова лесно ,но пък чак невъзможно.

  6. #2986
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    А да си чувал, че някои колеги препоръчват да се махне свитата от клетката за придаване?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #2987
    Наблюдател
    Регистриран
    05.07.2014
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    А да си чувал, че някои колеги препоръчват да се махне свитата от клетката за придаване?
    Бат Тянко това го знам .Понеже работните са войнствени към свитата и убиват и майката погрешка но пак казвам искам да обединя две семейства не да придам само майката.Знам че е трудно да се обединят но чак пък толкоз не очаквах .Преди акацията правих сборни с оплодени майки без да ги слагам в клетки и без вестници само дето пийнаха по една ракия и всичко мина успешно .Вярно работните са излетели , но пак са били в отводката малко или много.

  8. #2988
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Никой не е казвал че е трудно! А, че от слънчогледа може да се компрометира пашата? Кога очакваш да цъфне? Защото при мен например черешите избързаха с месец!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #2989
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Доколкото ми е известно, на сборна отводка се придава най- лесно каквото и да е! В твоя случай бих направил следното. Щях да напръскам предварително с малко разредена ракия семейството. След това новата майка в клетка намазана с мед от същото семейство. Разбира се запечатана с кърмово тесто и счупени крачета.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #2990
    Наблюдател
    Регистриран
    05.07.2014
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Ами слънчогледа е до колене поне 15-20 дена до цъфтеж според мен .Добре ще придам майката както казваш а нейното семейство какво да го правя.

 

 
Страница 299 от 683 ПърваПърва ... 199249289297298299300301309349399 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •