Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 178 от 683 ПърваПърва ... 78128168176177178179180188228278678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,771 до 1,780 от общо 6828
  1. #1771
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Мишепредпазителя си стои там от както съм купил кошерите.Отворен е напълно.Дъната бяха спуснати до преди няколко дена.Тук / 1000м.НВ / превалява и температурите са си съвсем нормални.Освен това малко след като качих снимките погледнах какво е положението и другите семейства бяха излезли навън.Бездействат

  2. #1772
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Нямаш ли отвори на тия дъна от долу?Струва ми се , че ако още малко ги затвориш всички ще излязат да те питат защо ги мъчиш.Пишеш , че температури и влажност са в норма , а какво цъфти? Ливадите как са?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #1773
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Нямаш ли отвори на тия дъна от долу?Струва ми се , че ако още малко ги затвориш всички ще излязат да те питат защо ги мъчиш.Пишеш , че температури и влажност са в норма , а какво цъфти? Ливадите как са?

    Има отвори на дъната но много бързо ги заклейват.Може и да им е топло ,но все пак това са отводки и кошера не е пълен с пчели.8 междурамия са пчелите.Цъфти в момента голямо разнообразие от ливадна растителност.Сутрин и вечер са изключително активни.

  4. #1774
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Заклейват заради кражбите.При тях крадците по това време са доста.

  5. #1775
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от iuli1971 Виж публикацията
    Има отвори на дъната но много бързо ги заклейват.Може и да им е топло ,но все пак това са отводки и кошера не е пълен с пчели.8 междурамия са пчелите.Цъфти в момента голямо разнообразие от ливадна растителност.Сутрин и вечер са изключително активни.
    Е.....ееее,разгеле ,най после един съществен отговор.Аз ти зададох въпроса 2 или 3 пъти, но със друг словоред.Трябваше и колегата Зуница да ти го зададе,за да се усетиш ,че трябва да отговориш.Ама четете, уважаеми начеващи постовете и отговаряйте конкретно,отсявайте.Иначе ще си останете на това ниво–ВЕЧНО ПИТАЩИ.А това е нежелателноУСПЕХ на тази Н.М.В.. Следи кой е на нея и възприемай неговите съвети/ на 65%/,ориентир по топография–Колегата Зуница.АКО И СЕГА НЕ СИ МЕ РАЗБРАЛ–ЗДРАВЕ МУ КАЖИ До тук.УСПЕХ ОТ СЪРЦЕ.

  6. #1776
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Е.....ееее,разгеле ,най после един съществен отговор.Аз ти зададох въпроса 2 или 3 пъти, но със друг словоред.Трябваше и колегата Зуница да ти го зададе,за да се усетиш ,че трябва да отговориш.Ама четете, уважаеми начеващи постовете и отговаряйте конкретно,отсявайте.Иначе ще си останете на това ниво–ВЕЧНО ПИТАЩИ.А това е нежелателноУСПЕХ на тази Н.М.В.. Следи кой е на нея и възприемай неговите съвети/ на 65%/,ориентир по топография–Колегата Зуница.АКО И СЕГА НЕ СИ МЕ РАЗБРАЛ–ЗДРАВЕ МУ КАЖИ До тук.УСПЕХ ОТ СЪРЦЕ.
    Още веднъж,благодаря за полезните съвети.

  7. #1777
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от iuli1971 Виж публикацията
    Има отвори на дъната но много бързо ги заклейват.Може и да им е топло ,но все пак това са отводки и кошера не е пълен с пчели.8 междурамия са пчелите.Цъфти в момента голямо разнообразие от ливадна растителност.Сутрин и вечер са изключително активни.
    Отворите на мрежата от долу са много малки(ситна мрежа).Това може да е една от причините за заклейването .Другата е сами да си регулират големината на отвора за "вентилация".Щом са слабички стесни входовете за да ги охраняват и отваряй дънните "вентилации" за да не се издушат.Като се замисля пчелите висят от вън в два случая.Когато им е топло и при роево настроение.Второто малко му е късно.Аз затварям дъната на пролет когато цъфне леската.Отварям когато загрее и тогава чистя и клея , ако са заклеили мрежичките.
    А това , че цъфти още е само хубаво.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #1778
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от iuli1971 Виж публикацията
    Мишепредпазителя си стои там от както съм купил кошерите.Отворен е напълно.Дъната бяха спуснати до преди няколко дена.Тук / 1000м.НВ / превалява и температурите са си съвсем нормални.Освен това малко след като качих снимките погледнах какво е положението и другите семейства бяха излезли навън.Бездействат
    Температурите са нормални след като преваля ден-два,през деня пече сериозно дори и на 1000м.нм.Факт ,след като всички семейства са излезли на теферич да "бездействат" означава, че им е горещо.
    П.П. ПЧЕЛИТЕ НИКОГА НЕ БЕЗДЕЙСТВАТ!

  9. #1779
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2015
    Мнения
    86
    На единия от кошерите на прелката има 50-тина пчели кибик.По другите кошери има по 4-5 бройки.В отварях кошера има 2 маточника...майката е там,има пресно подхранено и запечатано пило.Предния път имаше 1 маточник махнах го и тук опитните колеги ми направиха забележка.Било самосмяна и трябвало да го оставя.Сега оставих тези маточници но този кибик по прелката ме притеснява.Определено не вентилират.

  10. #1780
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    А сигурен ли си,че това са пчели.Я поогледай малко....

 

 
Страница 178 от 683 ПърваПърва ... 78128168176177178179180188228278678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 15 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •