Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 385 от 683 ПърваПърва ... 285335375383384385386387395435485 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,841 до 3,850 от общо 6828
  1. #3841
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tosh0 Виж публикацията
    Здравейте, имам следния въпрос: Никога не съм се занимавал с пчели, а чувам добри отзиви за приличен доход от този вид дейност, искам да ви питал следното нещо, тъй като имам опасения за здравето ми: Има ли цели костюми, които дори да са неудобни за работа(спарване и прочие), да имат 100% защита от пчелно ухапване? По принцип не съм алергичен, но все пак не искам да ме хапят пчели изобщо, не се знае я някоя алергична реакция и шок, я нещо друго. Незнам просто другото си е до научаване относно самата технология и има майсторлък, но за момента ме интересува само защитата и превенцията от ухапване.
    Благодаря ви предварително за отзивите.
    Тоше за прилични доходи не знам дали ще стане всичко е много относително от район, късмет , опит и т.н. а и зависи какво имаш в предвид като доход тоест какъв % възвращаемост на вложените пари ще търсиш. Може би има начин с някой професионален пчеларски костюм да не те жилят ама винаги стават инциденти тоест на 100% гаранция едва ли има .

  2. #3842
    Наблюдател
    Регистриран
    10.10.2016
    Мнения
    2
    Казвам ти направо, с 70 кошера един познат каза че миналата година е направил 20,000лв печалба. За мен това е доходоносно, ест. е относително според зависи човека и очакванията му.
    Но дори и финансовата страна не ме интересува толкова, колкото ухапванията

  3. #3843
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Относно превенцията винаги нося спринцовка с течен антидот, защото се разнася най- бързо. За отока помага лед, оцет, чесън, ракия има и още. Има цели костюми, но те не ти осигуряват неприкосновеност. Спрямо слуховете за добър доход....Е понякога, имат мноооого малко истина. Но не чакай резултат, преди петата година. Особено ако се разрастваш.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #3844
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tosh0 Виж публикацията
    Казвам ти направо, с 70 кошера един познат каза че миналата година е направил 20,000лв печалба. За мен това е доходоносно, ест. е относително според зависи човека и очакванията му.
    Но дори и финансовата страна не ме интересува толкова, колкото ухапванията
    кажи речи по триста лева от кошер добра печалба бих казал или по 60- кг. от кошер ако само от мед му е печалбата добър медосбор

    Цитат Първоначално публикувано от tosh0 Виж публикацията
    Точно това не мога да намеря, излиза ми че някъде из тази тема има отговорът, но не мога да го намеря точно къде.
    То приличният доход всичките го търсим и не само в тази тема ама баш тази година не можем да го на мерим няма мед слаба година а и цената падна.
    А тука груби хора няма ако някой се яви то си имаме нови модератори който съвестно си вършат работата и го пращат веднага в ......... извън общността за известно време ако не си вземе забележка пак и така.

  5. #3845
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Относно превенцията винаги нося спринцовка с течен антидот, защото се разнася най- бързо. За отока помага лед, оцет, чесън, ракия има и още. Има цели костюми, но те не ти осигуряват неприкосновеност. Спрямо слуховете за добър доход....Е понякога, имат мноооого малко истина. Но не чакай резултат, преди петата година. Особено ако се разрастваш.


    Доход ?
    Първо трябва да е разход - работа и после доход .
    Бат Тянко , не съм го очаквал от теб за антидота .

  6. #3846
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ами, ако видиш авера си с единия крак в трапа- винаги ще носиш спринцовка и медикамент. Просто за всеки случай! Още сънувам кошмари......
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #3847
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Мен чак на 3 година ме ужили пчела ама тва дето те е страх толкоз много няма да стане според мен недей се захваща няма сми Като дойде е тва време и се налага да направиш нещо по кошерите ще оцапаш слиповете айде тая година са кротки като чета мненията на колегите ама при мен са огън само като отвора портата са почва движение. Ранна пролет също има агресия дето трябва да си минал годинките стаж и да знаеш кога,къде и как да пипаш много пчелари са хварлили ръкавици и булота ама те са гурута

  8. #3848
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tosh0 Виж публикацията
    Здравейте, имам следния въпрос: Никога не съм се занимавал с пчели, а чувам добри отзиви за приличен доход от този вид дейност, искам да ви питал следното нещо, тъй като имам опасения за здравето ми: Има ли цели костюми, които дори да са неудобни за работа(спарване и прочие), да имат 100% защита от пчелно ухапване? По принцип не съм алергичен, но все пак не искам да ме хапят пчели изобщо, не се знае я някоя алергична реакция и шок, я нещо друго. Незнам просто другото си е до научаване относно самата технология и има майсторлък, но за момента ме интересува само защитата и превенцията от ухапване.
    Благодаря ви предварително за отзивите.
    След като мислиш да се занимаваш с пчели искам да ти кажа, че такъв филм където да не те хапят пчели - няма, и такъв костюм който да те защити на 100% също няма. Говоря за пчеларски костюм направен от лек материал, а не от тези за гражданска защита от гума и брезент.

  9. #3849
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Последно, казваш на личния ветеринар кога ще местиш, колко броя ще местиш, и къде ще местиш. Аз местя на земи които аз обработвам. Лично мои и такива с аренден договор. Така, че моите места не зависят от кмет, община и т.н. А за новата наредба, ще видим догодина като я одобрят. 1 съвет- най-напред си намери места където да местиш. И 2- ако може да се коалираш с някой колега да опазвате на смени, щот сам е прибиване.
    П.П. Незнам какво си намислил ама ако има нещо-казвай да помагаме. Аз местя на къси разстояния до 10км. За местене в други общини нямам опит.
    П.П. И ветеринарния ще вземе 20-30лв за пътния лист. На други места може да е различно, нямам представа.

  10. #3850
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Щом те е страх от пчелите,отглеждай охлюви.

 

 
Страница 385 от 683 ПърваПърва ... 285335375383384385386387395435485 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •