Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 180 от 683 ПърваПърва ... 80130170178179180181182190230280680 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,791 до 1,800 от общо 6828
  1. #1791
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от iuli1971 Виж публикацията
    Извадих по една рамка от кошер да освободя място за снасяне и нещо не ми харесва.Това манов мед ли е и трябва ли да го махна всичкия.Нали не е добре да се остави за зимуване.Ако ще го махам какво да им дам-апиинверт може би и по колко.Прикачен файл 4864Прикачен файл 4865
    Трудно е да се каже, само визуално, но мисля, че не е.

  2. #1792
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Трудно е да се каже, само визуално, но мисля, че не е.
    Според местни пчелари е горски букет и понякога се е оцветявал точно в такъв цвят-тъмно кафяво даже бие на червено.

  3. #1793
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2015
    Мнения
    86
    Отворих кошера днес...Нова мама се разпорежда.Старата не я видях.Има ново пило...не е много но го има.Чувствам се супер.Първата ми самосмяна.

  4. #1794
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    здравейте, някой колега ако има някоя излишна майка за подаряване да ми пише на лично.
    Благодаря предварително

  5. #1795
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    здравейте, някой колега ако има някоя излишна майка за подаряване да ми пише на лично.
    Благодаря предварително
    Утре ще ходя до пчелите ,ако до вдруги ден не си намерил,ще ти я пратя.Звънкай по тел, че нямам нет там.0887224208

  6. #1796
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от iuli1971 Виж публикацията
    Извадих по една рамка от кошер да освободя място за снасяне и нещо не ми харесва.Това манов мед ли е и трябва ли да го махна всичкия.Нали не е добре да се остави за зимуване.Ако ще го махам какво да им дам-апиинверт може би и по колко.Прикачен файл 4864Прикачен файл 4865
    Мановия мед има цвета на петрола.Има едно такова наименование –петролено зелено,тъмно зелено към черно.Нарочно пропуснах да ти отговоря на въпроса за да дам възможност на капацитетите от Странджанския оазис на мановия мед да ти отговорят.Но....о ..о те са прекалено заети с ваденето на '' Странджанския манов мед '', че мълчат като в.......а в нова риза.Вие, младоците,не сте от ранга им ,не заслужавате такова внимание.Те са царете на мановия мед.А сега по същество–не е манов мед/от мен,твърдо/,вадил съм подобен мед на турската граница.ТОВА Е МЕД ОТ ИЗОБИЛИЕ НА БИЛКИ–МИНИМУМ 100 ВИДА.Ако искаш остави го за семейството си/особено за децата/Ако ли не ,след 15 септември го дай на пчелите.Не те зная ,правиш ли това което те посъветвах,но майката трябва да има 1 рамка в резерв,особено ако имаш още паша.А изглежда ,района ти е Богопомазан,щом вадиш такъв мед.Бих си купил 2–3 буркана ,за внуците ,че са в далечна Америка.На лични очаквам да ми пишеш за ценета.

  7. #1797
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Мановия мед има цвета на петрола.Има едно такова наименование –петролено зелено,тъмно зелено към черно.Нарочно пропуснах да ти отговоря на въпроса за да дам възможност на капацитетите от Странджанския оазис на мановия мед да ти отговорят.Но....о ..о те са прекалено заети с ваденето на '' Странджанския манов мед '', че мълчат като в.......а в нова риза.Вие, младоците,не сте от ранга им ,не заслужавате такова внимание.Те са царете на мановия мед.А сега по същество–не е манов мед/от мен,твърдо/,вадил съм подобен мед на турската граница.ТОВА Е МЕД ОТ ИЗОБИЛИЕ НА БИЛКИ–МИНИМУМ 100 ВИДА.Ако искаш остави го за семейството си/особено за децата/Ако ли не ,след 15 септември го дай на пчелите.Не те зная ,правиш ли това което те посъветвах,но майката трябва да има 1 рамка в резерв,особено ако имаш още паша.А изглежда ,района ти е Богопомазан,щом вадиш такъв мед.Бих си купил 2–3 буркана ,за внуците ,че са в далечна Америка.На лични очаквам да ми пишеш за ценета.
    Гогол ако искаш ела да помагаш с ваденето,че времето не ми стига,имам да вадя още от 100 магазина.Жалко ще е ако и внуците си учиш да обиждат.В друга тема съм писал за зимуването с мана а и освен на външен вид има и вкус,който е на прегоряла захар/карамел/.

  8. #1798
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Гогол ако искаш ела да помагаш с ваденето,че времето не ми стига,имам да вадя още от 100 магазина.Жалко ще е ако и внуците си учиш да обиждат.В друга тема съм писал за зимуването с мана а и освен на външен вид има и вкус,който е на прегоряла захар/карамел/.
    Бих дошъл с удоволствие да ти помогна,а посред нощ да се цопна в морето, ако има край вас делфинчета/вече се появили и при нас/ да си поплуваме ,но...... колега tarty ,ти имаш 100 магазина да прлебъркаш,а аз имам още 30 с–ва с по 2 магазина да пребъркам.А те още носят по нещо от някъде.В поста си визирах виртуалните капацитети на мановия мед,които вече не са в стихията си.Все още ,теб КОЛЕГА TARTY не съм те причислил към тях.Не обиждам никого с този мой пост.Но ако още веднъж намесиш внуците ми в полемиката ,сигурно ще се случи!!!! Прегорялата захар е вторичен нюанс.Важното е да отговориш на човека за 30 сек. ,и да му стане ясно.

  9. #1799
    Потребител
    Регистриран
    15.01.2015
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе
    Здравейте! За да изложа въпроса сии за да намаля последвали въпроси, ще дам малко предистория. Това е първата ми година пчеларстване. 1 миналогодишна отводка ДБ 10, която прехвърлих в ЛР 10, чрез поставяне на корпус отгоре и подрязване на ДБ питите които са свободни отдолу. През май купих 2 семейства ЛР 8 преливащи от пчела и ги настаних в по 1 корпус ЛР 10-ка допълнена с основи (на следващия ден едната основа беше полуизградена). От тези 3 направих 3 отводки с отнемане на майката в отводката с няколко пити люпещо се пило и осиротяване на основното семейство, които оставих сами да си направят майки(премахване на маточници след осиротяването). На едното майката се изгуби (видях я излюпена и неоплодена, но след 10-тина дни още нямаше пило), придадох и контролна пита и направиха маточници. 31 дни след придаването на контролната пита имаше пило(4-ти този месец) на поне 3 пити (повече не съм ровил в кошера). Тогава беше и последния осведомителен преглед на всички семейства. Като новобранец ги правя малко по подробни - изваждам 1-2 пити и прибутвам останалите и ги оглеждам отгоре без да ги вадя, действам бавно и гледам да не подпушвам. В момента всички семейства са на по 2 корпуса 10-ка с някоя и друга основа още за доизграждане и над 70% запълване с пчели(2-3 пъти съм прехвърлял люпещо се пило за изравняване на семействата). След слънчогледа извадих малко мед "да си оближа пръстите". Та накрая и същността на питането ми: при последния преглед - 4-ти август всички семейства имаха поне по 6-7 пити с пило и 2 до 3 пити с прашец. При днешния преглед пилото е намаляло значително и почти няма прашец - само някоя и друга килийка на крайните пити. Намалели са и медовите запаси макар че на на 6-ти ,9-ти, и днес подавам по половин литър захарен сироп 1:1. 15-тина минути наблюдавах летежа - не носят прашец. Как да им помогна с прашеца в тая суша?

  10. #1800
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    "Feed Bee" е най-добрия заместител на прашеца, а подхранването със захарен сироп трябва да продължи до 15-20-ти септември.
    Working....

 

 
Страница 180 от 683 ПърваПърва ... 80130170178179180181182190230280680 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •