Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 366 от 683 ПърваПърва ... 266316356364365366367368376416466 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,651 до 3,660 от общо 6828
  1. #3651
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от ceco_lovech Виж публикацията
    Здравейте,интересува ме какви са изискванията към помещението за вадене на мед по Наредба 26?Никъде не намерих информация до каква височина трябва да е фаянса на стените.
    Не е задъжително цялата стена да е в фаянс достатчно да е възможно почистването и с влажен парцал. Между пода и стената трябва да имаш цокал по възможност по висок. Но все пак ако си решил стената да е фаянс което само по себе си е най-доброто то е желателно да е цялата. Към момента изискванията са облекчени доста но има един момент всяка ОДБХ има свое виждане и тълкуване на изисквнията затова им прати едно писмо по емайл с въпроса или ги посети лично няма да сбъркаш...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #3652
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    В момента без съответния статут, за самото помещение едва ли ще му обърнат внимание?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #3653
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    В момента без съответния статут, за самото помещение едва ли ще му обърнат внимание?
    Ще му обърнат всяко писмо по емайл получава входящ номер и задължително получава отговор в рамите на 7 дни (обикновено на 3-4 ден) дори и отговорът да е от рода на Във връзка на ваше запитване от дата с вх. номер - поставеният от вас въпрос не от компетенцията на ОДБХ обърнете се към еди коя си агенция ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #3654
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Те ще му обърнат внимание, но се съмнявам, че ще му издадат санитарно разрешително, поради причините, които изтъкнах по- рано?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #3655
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    А не може ли да се наеме някой помещение което има санитарно разрешително и да се обяви че там ще пълниш бурканчетата?Или трябва да е в пчелина?

  6. #3656
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Може да заявиш, че ползваш помещение на познат, който има такова разрешително.

  7. #3657
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    мисля че бат тянко малко бърка нещата принципно нас ни касае нардба 9 но там изрично е посечено че изискванията не касаят регистрацията по наредба 26. а в самата наредба 26 пчелния мед и продукти са определени като най-малко рискови и изискванията към помещенията са минимални. Самата регистрация се извършва от ОДБХ а не от РЗИ (ХЕИ).
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #3658
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от ceco_lovech Виж публикацията
    Здравейте,интересува ме какви са изискванията към помещението за вадене на мед по Наредба 26?Никъде не намерих информация до каква височина трябва да е фаянса на стените.
    Поразрових се и намерих това, което търсиш в Кодекс Алиментариус: - повърхността на стените, и вътрешните прегради трябва да е гладка до височината на извършваните операции
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #3659
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Лятото питах в ОДБХ Плевен какво трябва да направя, и на какво трябва да отговарям, че да ме регистрират по 26. Отговора беше: Нищо. Просто подаваш документите, и те регистрираме. За всеки случай, пак попитах за помещение и проверки на място. Казаха, че това не ги интересува. Нали си вадя меда у нас, на чисто. И това е.
    П.П. Пък и на какви изисквания да отговаряме, като те (БАБХ) нямат лаборатория да изследват меда.

  10. #3660
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Здравейте,
    редя кошерите в новия пчелин и не ми стига мястото. След десетки комбинации, получават ми се две редици кошери, с прелките едни срещу други. Възможна е максимална дистанция 1,9 метра от прелка до прелка. Прерових форума, колкото можах, търсейки по заглавията на темите дали някъде е споменато на какво разстояние е препоръчително да се слагат кошери прелка срещу прелка, но нищо не намерих. Така че, помагайте със съвет. Утре вечер пристигат кошерите и трябва да съм приключил със стойките.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 366 от 683 ПърваПърва ... 266316356364365366367368376416466 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 14 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 13 гост (и))

  1. maxtop

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •