Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 147 от 683 ПърваПърва ... 4797137145146147148149157197247647 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,461 до 1,470 от общо 6828
  1. #1461
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от HINAP Виж публикацията
    Здравей,Слънчо.Метода на доктор Лазар Бараков/родоначалник на плевенския метод на пчеларстване/ няма да го намериш никъде защото самия той не е вече между живите и методите му не се разбираха от пчеларите и се вземаха малко на присмех.Самия той при една лекция в Пловдив в пч. дружество Акация каза,че той е взаимствал от Рудолф Щайнер.В момента има пчелари които стриктно работят по метода му като се ръководят от календара на Мария Тун/ежегодник по дати и часове на мястото на Луната спрямо реалните зодии,а не измислените вестникарски /В Смолян има човек който практикува метода.Мисля,че се казва Тодоров.Родоначалник на метода е Шайнер,но Бараков го е доразвил частично за пчелите.Пити се дават за строеж когато Л.е в един от земните Съзвездия/Дева,Козирог,Телец/В тези дни восъкоотделянето е до 3 пъти по ускорено.Когато Л.е пред Везни,Близнаци и Водолей пчелите стимулират пилото/ако вали,трябва задължително подхранване/Когато Л.е пред Лъв,Овен или Стрелец пчелите имат стремеж за нектар и мед.Когато Л. е пред Риби,Скорпион и Рак кошерите не се отварят.Мед се вади само в топлинни и светлинни дни/.Това е за напреднали в метода.Фазите на Луната и в кои знаци е ще намерите тук http://fazinalunata.com/bulgarian/
    Този будилник каква роля ще играе? Ще им звъни ли? Този звън ще ги стряска ли? Малко съм озадачен от този метод.

  2. #1462
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Не,просто пчелите и в частност майката усещат тиктакането на будилника,а когато са повече от един се получава ефект на няколко различни шума за 1 секунда.Това е разовничето.Вибрацията я усеща цялото семейство,даже и акарите.На първо четене ще си каже човек, че е несериозно,а той пробвал ли е.Солей,ти се смеееш,но и аз се смях като разбрах,че колега пчелар търсеше стари тракащи часовници,особено сега когато всеки от нас има на мобилния,на колата и къде ли не.Има наглед смешни неща,но всеки има право да се съмнява.По същия начин,с часовници се оправя майката и започва по рано да снася.Човек ми е обяснявал че се стимулира канала през който излизат сперматозоидите и яйцата са оплодени.Слънчо,не се смей преди нещо да си пробвал.Успех с пчелите и извинявай ако съм те засегнал.

  3. #1463
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от HINAP Виж публикацията
    Не,просто пчелите и в частност майката усещат тиктакането на будилника,а когато са повече от един се получава ефект на няколко различни шума за 1 секунда.Това е разовничето.Вибрацията я усеща цялото семейство,даже и акарите.На първо четене ще си каже човек, че е несериозно,а той пробвал ли е.Солей,ти се смеееш,но и аз се смях като разбрах,че колега пчелар търсеше стари тракащи часовници,особено сега когато всеки от нас има на мобилния,на колата и къде ли не.Има наглед смешни неща,но всеки има право да се съмнява.По същия начин,с часовници се оправя майката и започва по рано да снася.Човек ми е обяснявал че се стимулира канала през който излизат сперматозоидите и яйцата са оплодени.Слънчо,не се смей преди нещо да си пробвал.Успех с пчелите и извинявай ако съм те засегнал.
    Не се смея, а се усмихвам не вярвайки все още на метода. Никога не отричам нещо което нямам доказателства, че е възможно. Ако знаеш и други неща за това можеш спокойно да ги споделиш. Аз лично искам да знам повече за това, а и не само това. Сподели ако обичаш, ще ми бъде безкрайно интересно.

    П.П. Не си ме засегнал ни най - малко и няма за какво да се извиняваш.

  4. #1464
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Това вече е наследствена злобливост и няма нищо общо с астрономията,но ние сме длъжни да пробваме.

  5. #1465
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Във връзка с написаното от колегата Хинап - 24 минута...https://www.youtube.com/watch?v=EIp1...yer_detailpage
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  6. #1466
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Във връзка с написаното от колегата Хинап - 24 минута...https://www.youtube.com/watch?v=EIp1...yer_detailpage
    Толкова глупости на куп не бях чувал скоро. "Ако искате повече мед - еди кога си, ако искате повече нектар - еди кога си." Абе дъртак изкуфял - когато има повече нектар ще има и повече мед.

  7. #1467
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2015
    Мнения
    86
    Рунд трети...Този път се облякох здраво и реших каквото и да става ще ги отварям.Имаше екшън, при всеки опит да пипна някоя рамка.Майката си е там,прясно пило има,запечатано,подхранено.. .Не видях някакъв проблем...Явно ме "обичат" много и искат да ме пипнат.

  8. #1468
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Debi Виж публикацията
    Рунд трети...Този път се облякох здраво и реших каквото и да става ще ги отварям.Имаше екшън, при всеки опит да пипна някоя рамка.Майката си е там,прясно пило има,запечатано,подхранено.. .Не видях някакъв проблем...Явно ме "обичат" много и искат да ме пипнат.
    Направи някой рязко движени над кошера ся като си го отворилда видиш какво ще стане.

  9. #1469
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2015
    Мнения
    86
    https://www.youtube.com/watch?v=ua8Q5ez1drY чудесен нагледен пример

  10. #1470
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Debi Виж публикацията
    https://www.youtube.com/watch?v=ua8Q5ez1drY чудесен нагледен пример
    тоя до сега сигурно има безброй майки които е убил

 

 
Страница 147 от 683 ПърваПърва ... 4797137145146147148149157197247647 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •