Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 142 от 683 ПърваПърва ... 4292132140141142143144152192242642 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,411 до 1,420 от общо 6828
  1. #1411
    Наблюдател
    Регистриран
    08.04.2015
    Мнения
    25
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Коле,не си мисли,че се опитваме да защитим „старото куче",НО пойнтересувай се колко е медоносен района и полезния обсег на пчелите ,колко кошера попадат в този обсег.....Пък тогава се готви за "война"
    Ами според мен този район е МНОГО медоносен- има около 100 декара акация и сигурно още толкова липа. Отделно други диворазстящи храсти, билки и т.н и т.н. Извън населено място е, и в радиус от 3-4 км са само кошерите на този колега, с когото не можем да се разберем( започвам да разбирам вече защо не е съгласен ).Това са били стари пчелини и сигурно са 20 на брой, на разстояние един от друг около 40-50 метра.
    Пчелина ми е наследствен и невиждам за какво трябва да се отказвам, и да търся друг терен, като притежавам перфектен. Значи вече е ясно, че имам пълното и законно право да си преместя кошерите там и да регистрирам. Опасявам се само после дали моя ''приятел'' няма да ми направи някакъв ку.. капан. Така или иначе началото на битката е факт вече
    Поздрави

  2. #1412
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kolevato Виж публикацията
    Ами според мен този район е МНОГО медоносен- има около 100 декара акация и сигурно още толкова липа. Отделно други диворазстящи храсти, билки и т.н и т.н. Извън населено място е, и в радиус от 3-4 км са само кошерите на този колега, с когото не можем да се разберем( започвам да разбирам вече защо не е съгласен ).Това са били стари пчелини и сигурно са 20 на брой, на разстояние един от друг около 40-50 метра.
    Пчелина ми е наследствен и невиждам за какво трябва да се отказвам, и да търся друг терен, като притежавам перфектен. Значи вече е ясно, че имам пълното и законно право да си преместя кошерите там и да регистрирам. Опасявам се само после дали моя ''приятел'' няма да ми направи някакъв ку.. капан. Така или иначе началото на битката е факт вече
    Поздрави
    Колегата може да те изпързаля ако бутне някой лев на ветеринарния да не ти регистрира пчелина.

  3. #1413
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130
    Да ви питам купих си 3 кошера тези дни очаквам пчелите майка и 4 отводки със пчели .След като сложат пчелите във кошера какво трябва да правя ?

  4. #1414
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Цитат Първоначално публикувано от thegame999 Виж публикацията
    Да ви питам купих си 3 кошера тези дни очаквам пчелите майка и 4 отводки със пчели .След като сложат пчелите във кошера какво трябва да правя ?
    Искам да те питам нещо. Защо ще ставаш пчелар след като задаваш този въпрос? Май са подиграваш с хората тук. Искаш да ми кажеш, че си си купил отводките и кошерите и ще питаш какво да правиш сега? Това ми звучи много странно неможе да няма някой около теб да ти обясни първите стъпки. На такъв въпрос незнам как може да се отговори.
    Това което аз мога да ти кажа е на първо време да им намериш хубаво място. Защитено от ветрове, но и от пряка слънчева светлина тези две неща биха те поставили пред проблемите на начинаещите простудяване на кошерите както и претоплянето им което пък води до много болести и загиване на семействата. Ако ще придаваш майките с клетки то трябва да намериш матриал по въпроса и да видиш как става не е трудно, но си има тънкости. Ако са транспортни сандъчета то само ги прехвърляш. Започваш да подхранваш както и може да използваш добавки към сиропа прочети виж има много информация и разширяваш гнездата когато всяко едно от 4-те семейства е готово затова тъй като едвали ще се развиват в едно темпо. Целта ти е да напълниш максимално плодниците за да можеш да ги зазимиш силни и здрави и догодина да ти носят медец.
    Този пост е редактиран от npachovski; 20.06.2015 в 20:02. Причина: обида

  5. #1415
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Приятелю 999,виждам,че си мераклия и бързо ще навлезеш в пчеларските тайни.Не се притеснявай.Преди време моето джи пи ме попита дали може да я направя пчеларка и аз на другия ден и занесох 3 многокорпусни и много агресивни кошери.Зададе ми същия въпрос.Отговора ми беше да пие една ракия и една седмица да не ги пипа,а през това време да прочете малко за пчелите и в движение ще се научи.Така и стана.Сега гледа 12 кошера в двора на селото си.Ще станеш пчелар единствено и само ако си много наблюдателен.Много хора съм направил пчелари,но малцина от тях се развиват.Повечето още ме викат за помощ и констатирам,че както съм им подредил предната година гнездата,така ги намирам на другата година.Та всичко е много относително.Предполагам,че вече си боядисал новите си кошери.Ако имаш въпроси, питай някой колега на лични.Гледай да е близо до твоя район,защото отговорите ще са по точни.

  6. #1416
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2015
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Родопите
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    1/0,65- там някъде.

    Сега за лятото бива.
    А защо мислиш така, че 1 чаша захар и 1 чаша вода не е 1:1 ?

  7. #1417
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от bobi_cz Виж публикацията
    А защо мислиш така, че 1 чаша захар и 1 чаша вода не е 1:1 ?
    Ами защото чат - пат влизах в часовете по химия.

  8. #1418
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2015
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Родопите
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ами защото чат - пат влизах в часовете по химия.
    Аз като чета коментарите на колегите, виждам че всеки така мисли за 1:1. Аз направих следния опит изсипах 1кг. захар в 1-литров съд и се побра точно, даже остана малко захарчица. Та нали съотношение 1:1 е 1кг захар: 1литър вода.

  9. #1419
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от bobi_cz Виж публикацията
    Аз като чета коментарите на колегите, виждам че всеки така мисли за 1:1. Аз направих следния опит изсипах 1кг. захар в 1-литров съд и се побра точно, даже остана малко захарчица. Та нали съотношение 1:1 е 1кг захар: 1литър вода.
    1кг. захар с 1л. вода е 1:1, но 1 чаша захар и 1 чаша вода не е 1:1.

  10. #1420
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    0,625 захар и 0,625 вода се получава точно 1 литър сироп съотношение 1:1
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 142 от 683 ПърваПърва ... 4292132140141142143144152192242642 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •