Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 583 от 683 ПърваПърва ... 83483533573581582583584585593633 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,821 до 5,830 от общо 6828
  1. #5821
    Наблюдател
    Регистриран
    18.05.2018
    Мнения
    5
    Когато извадих рамката с маточниците (ден 13) и ги погледнах на светлината самите ларви бяха в долния край на маточника, според мен те са умрели след 8-мия ден. Утре ще опитам отново. Благодаря за отговорите.

  2. #5822
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Рамките с пило са с достатъчно дебел венец,полу-чиста акацийка,а за всеки случай получиха и вътрешна хранилка със сиропец,абе...пчела да си на днешно време!
    Днес с очите си видях един от тия примери.Маточника беше прегризан от страничната страна.Благодаря за инфото може и в близките 20-30 г. да видя и осталите.
    Този пост е редактиран от jdrumev; 20.05.2018 в 00:12. Причина: Пияна му работа
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #5823
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от galya Виж публикацията
    Когато извадих рамката с маточниците (ден 13) и ги погледнах на светлината самите ларви бяха в долния край на маточника, според мен те са умрели след 8-мия ден. Утре ще опитам отново. Благодаря за отговорите.
    Аз не разбрах как определи че са мъртви?
    Майката се раздвижва в маточника последните часове преди люпене. Иначе като вдигнеш маточника след 13 ден майката може да е долу и като го разклатиш се мести като матрьошка. Преди 3 седмица пренасях 6 маточника на 200+км. ден преди да се излюпят. Като ги вдигна на слънце всички бяха долу и ларвите се клатиха вътре. Като ги придадох, на следващия ден всички си се излюпиха. Вчера 5 са оплодени, а една не се е върнала от брачен полет и семейството получи нов маточник.
    Така че според мен си ги убила ти от незнание, колкото и неприятно да звучи....

    П.п. Между 8 и 12 ден трябва много да се внимава с маточната рамка. Да не се тръска и без резки движения. Това е най-критичния период за маточника имайката е най уязвима.

  4. #5824
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Биология пчелы — Развитие

    http://www.pchelovodstvo.ru/2007/09/...hely-razvitie/




  5. #5825
    Потребител
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    99
    Привет и от мен, вчера прегледах моите два кошера, имам открито и запечатано пило, както и такова на два/три дни, има запечатан и не запечатан мед в плодника, в магазина имаше много малко мед, но няма никакъв прашец в плодника, семействата са силни, не са отвотки, с ДВ 12 рамкови съм, това нормално ли е.

  6. #5826
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Привет и от мен, вчера прегледах моите два кошера, имам открито и запечатано пило, както и такова на два/три дни, има запечатан и не запечатан мед в плодника, в магазина имаше много малко мед, но няма никакъв прашец в плодника, семействата са силни, не са отвотки, с ДВ 12 рамкови съм, това нормално ли е.
    Нормално е.

  7. #5827
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Здравейте. Каква е причината силен кошер да не гради долу, нито да събира мед в магазина и да го гради. Постоянно висят на прелката. Има пресно и запечатано пило, на 3 рамки, има и 3 матлчника запечатани и няколко отворени. Тоя кошер досега съм му взимал 4 рамки с пило за последните 3 месеца. Има паша сега... Липата та дори слагам от време на време сироп. Не знам защо бездейства така. При рой така ли е да знам да ги цепя отново?

  8. #5828
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Здравейте. Каква е причината силен кошер да не гради долу, нито да събира мед в магазина и да го гради. Постоянно висят на прелката. Има пресно и запечатано пило, на 3 рамки, има и 3 матлчника запечатани и няколко отворени. Тоя кошер досега съм му взимал 4 рамки с пило за последните 3 месеца. Има паша сега... Липата та дори слагам от време на време сироп. Не знам защо бездейства така. При рой така ли е да знам да ги цепя отново?
    Сложи още един магазин или му пусни дъното.Според мен има слаба вентилация.Преди много се радвах на такива кошери.Ако не бяха Калинския и Даскала още щях да им се кефя.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #5829
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Магазинът го сложих още преди месец, защото бяха все така и тогава. Горе наредих празна, изградена, празна изградена, а надолу сложих 1 за градеж. В момента, тази за градеж е на половина изградена, има напълно празна изградена рамка, без нищо по нея, а другите са смесица. Дъното е с мрежа, 15на15 см, отворът на прелката е напълно отворен. Нямам и на идея защо този кошер не иска да работи и грам. В магазинът от месец няма 1 изградена рамка, има 2 почнати. А имаше малко акация, а от 3-4 дена градът е пълен с липа. Няма разитвие. Отгоре на всичко правят маточници, засега са 3 дълги и няколко чашки, които не знам дали не са самосмяна... Не знам как да процедирам. Да го оставя ли така... да разместя ли нещо, не знам. Преди 1 ден взех отводка на 5 рамки, която за 2 дена изгради празна рамка. Какво се случва в тоя кошер, при положение, че има толкова много пчели... Миналата година нямах тоя проблем с нея. Носеше мед за страх, но тогава бе слънчогледа...

    http://prntscr.com/jplvjr

    Снимка.

  10. #5830
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Магазинът го сложих още преди месец, защото бяха все така и тогава. Горе наредих празна, изградена, празна изградена, а надолу сложих 1 за градеж. В момента, тази за градеж е на половина изградена, има напълно празна изградена рамка, без нищо по нея, а другите са смесица. Дъното е с мрежа, 15на15 см, отворът на прелката е напълно отворен. Нямам и на идея защо този кошер не иска да работи и грам. В магазинът от месец няма 1 изградена рамка, има 2 почнати. А имаше малко акация, а от 3-4 дена градът е пълен с липа. Няма разитвие. Отгоре на всичко правят маточници, засега са 3 дълги и няколко чашки, които не знам дали не са самосмяна... Не знам как да процедирам. Да го оставя ли така... да разместя ли нещо, не знам. Преди 1 ден взех отводка на 5 рамки, която за 2 дена изгради празна рамка. Какво се случва в тоя кошер, при положение, че има толкова много пчели... Миналата година нямах тоя проблем с нея. Носеше мед за страх, но тогава бе слънчогледа...

    http://prntscr.com/jplvjr

    Снимка.
    А майка има ли, че нещо ме съмнява? Това с градежа е малко сложна операция. Трябва да има силна паша за да се получи офанзивно градене. Липата е цъфнала, но дали ще има такъв принос? Рамките са ти много за градеж. Този начин на подредба аз лично я отричам. Слагат се изградените и след това се поставят неизградените. Друг начин е поставяне на изградените и след това отделяне с преградна. Като се качат усилено се поставя и основа. Ако е силен градежа се поставя и втора. Като ги почти изградят се поставя следваща и т.н..

 

 
Страница 583 от 683 ПърваПърва ... 83483533573581582583584585593633 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 19 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 19 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •