Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 542 от 683 ПърваПърва ... 42442492532540541542543544552592642 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,411 до 5,420 от общо 6828
  1. #5411
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Здравейте,
    Ще ми се с едно отваряне да накапя с оксалова и с разтвор с йод, според вас дали е удачно да смеся реактивите?

  2. #5412
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Чувал съм за подхранване със захарен сироп с мравчена киселина и йод.
    Ако рискуваш пръсни едно семейство изчакай поне 48 часа и тогава прецени.

  3. #5413
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Чувал съм за подхранване със захарен сироп с мравчена киселина и йод.
    Ако рискуваш пръсни едно семейство изчакай поне 48 часа и тогава прецени.
    Имам 16 и не ми се губят 7-8%, не че мисля че ще случи нещо пагубно. По-скоро ме притеснява да не се деактивират взаимно. Пък и съм съботно-неделен, а времето почва да напредва и не ми се протака повече.

  4. #5414
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Имам 16 и не ми се губят 7-8%, не че мисля че ще случи нещо пагубно. По-скоро ме притеснява да не се деактивират взаимно. Пък и съм съботно-неделен, а времето почва да напредва и не ми се протака повече.


    Аз бих напръскал само с йод,но това си е мое решение.Ако не виждаш акари за какво ще ги тровиш.?А на пролет рано си пръсни с ОК.

  5. #5415
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз бих напръскал само с йод,но това си е мое решение.Ако не виждаш акари за какво ще ги тровиш.?А на пролет рано си пръсни с ОК.
    Мисля че "тровиш" е прекалено силно казано за 3.5% оксалова.

  6. #5416
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Здравейте,
    Ще ми се с едно отваряне да накапя с оксалова и с разтвор с йод, според вас дали е удачно да смеся реактивите?
    Някой друг има ли мнение по въпроса, да се включи?

  7. #5417
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Някой друг има ли мнение по въпроса, да се включи?
    Имаш притеснение, че реактивите може да се деактивират. В нозестата, йода се смесва с киселина. Логично е да може да се смеси и с друг вид киселина. Ха, ха... все пак отвори прозорците поне да запазиш стъклата, а и много открития са направени именно по този начин. Проба - грешка.

  8. #5418
    Наблюдател
    Регистриран
    31.05.2016
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    Община Аксаково
    Аз съм правил двете неща с едно отваряне на кошера. Първо накапвам с оксалова само в междурамията, след това накапвам йода по горните летви на рамките.

  9. #5419
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Предполагам, че йода цели превенция срещу нозема? След третирането с оксалова бих им сложил твърда храна с витамини. Дори има подобна с нозевит.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #5420
    Наблюдател
    Регистриран
    26.10.2017
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    Виноградец, общ. Септември, обл. Пазарджис
    Моля за спешна помощ!
    В края на септември, преди дъждовете в двора ми влезе рояк и ми се стори, че се засели в едно старо буре. След дъждовете погледнах и пчелите наистина влизаха и излизаха през кръглия малък отвор на бурето и през една дупчица от горната страна (бурето е изправено и го ползвах за цветарник). При следващите дъждове го покрихме с един найлон, така че да не пречи на излизането и влизането им, но и да не прониква водата вътре. На няколко пъти им слагахме захарен разтвор, като пълнехме чинията с трева, за да не се давят в нея, и я оставяхме в тревата до бурето. Изпиваха го. Но някъде прочетох, че захарта влошавал жизнените им показатели и спрях. Дворът е пълен с цветя и има още много паша. Бурето е вдигнато около десет сантиметра над земята на камъни.

    И на ум не е минавало нито на мен, нито на мъжа ми, да се занимаваме с пчели. Нямаме представа какво да правим. Не знаем как да ги опазим през зимата. Да увием ли с нещо бурето, да им слагаме ли храна и каква? Как да я слагаме? Бурето няма други отвори, ако речем да прорязваме по-голям отвор, няма ли да ги притесним и да ги прогоним в студа? Идеята е да ги опазим до пролетта, пък тогава или ще избягат, или ще ги вземе един приятел, който сега не е в страната. А можем да решим и ние да ги гледаме.

    Моля за помощта ви и ви благодаря предварително!

 

 
Страница 542 от 683 ПърваПърва ... 42442492532540541542543544552592642 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •