Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 573 от 683 ПърваПърва ... 73473523563571572573574575583623673 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,721 до 5,730 от общо 6828
  1. #5721
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Толкова сила ще извади ли търтовката? Горе все пак има 10 междурамия пчели и 7-8 пити открито и запечатано пило.
    Една пчела е достатъчна да убие майката, ако е в този кошер. Трябваше да проконтролираш къде е останала.

  2. #5722
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Една пчела е достатъчна да убие майката, ако е в този кошер. Трябваше да проконтролираш къде е останала.
    Майките ми не са белязани, а окото ми още не е натренирано като на някои. В три корпуса имаше да я търся дълго време, а не разполагам с такова. Каквото стане. В четвъртък обаче непременно ще надникна за запечатани маточници. Вестника да го махам ли утре? Стига ли им една нощ за обединение?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #5723
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Те вестника сами ще си го махнат.

  4. #5724
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Майките ми не са белязани, а окото ми още не е натренирано като на някои. В три корпуса имаше да я търся дълго време, а не разполагам с такова. Каквото стане. В четвъртък обаче непременно ще надникна за запечатани маточници. Вестника да го махам ли утре? Стига ли им една нощ за обединение?
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Толкова сила ще извади ли търтовката? Горе все пак има 10 междурамия пчели и 7-8 пити открито и запечатано пило.
    Защо горе да има толкова пити с различно пило?Защо да не са долу?Когато са долу имаш пълната гаранция,че дори да си пренесъл майката с този придаден корпус на търтовката тя ще остане.Вестника няма нужда да го махаш,само го надупчи с вилицата.Те ще си го изхвърлят когато започне да им пречи.Още нещо направи–разпечатай търтиевото пило на търтовката,а незапечатаното и яйцата напръскай с вода до запълване на килийките.Входа на търтовката/корпуса/затвори за да минават само през корпуса с пилото и евентуално с майката т.е. долния корпус. Мисля,че и при теб ще се получи защото е правено.
    Това ми е последния съвет към теб.Дано да ти е полезен.Успех!

  5. #5725
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Защо горе да има толкова пити с различно пило?Защо да не са долу?Когато са долу имаш пълната гаранция,че дори да си пренесъл майката с този придаден корпус на търтовката тя ще остане.Вестника няма нужда да го махаш,само го надупчи с вилицата.Те ще си го изхвърлят когато започне да им пречи.Още нещо направи–разпечатай търтиевото пило на търтовката,а незапечатаното и яйцата напръскай с вода до запълване на килийките.Входа на търтовката/корпуса/затвори за да минават само през корпуса с пилото и евентуално с майката т.е. долния корпус. Мисля,че и при теб ще се получи защото е правено.
    Това ми е последния съвет към теб.Дано да ти е полезен.Успех!
    Благодаря за съвета. Утре ще пробвам и така. Слагането на донесен отнякъде корпус върху търтовката е по-лесно, с по-малко операции. Разбутва се само кошера донор, че трябва да се ротира. Тежат пустите му корпуси, та си ги вдигам и разнасям с електрическата количка.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #5726
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Благодаря за съвета. Утре ще пробвам и така. Слагането на донесен отнякъде корпус върху търтовката е по-лесно, с по-малко операции. Разбутва се само кошера донор, че трябва да се ротира. Тежат пустите му корпуси, та си ги вдигам и разнасям с електрическата количка.
    Понякога се налага.При теб е належащо–избягваш роене и използваш останалите дейни пчели от търтовката,а запазваш и бройката кошери пълни с пчели.При теб това е важно,нали?

  7. #5727
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    ...запазваш и бройката кошери пълни с пчели.При теб това е важно,нали?
    Беше важно до един момент. Събитията се развиват в посока, обезсмисляща минималната бройка. Лошото е, че отново пчели пълзят по земята, като миналата година. Есента, зимата и сега пролетта изчезнаха на над 25 кошера майките. Повечето бяха от една редица и няколко от съседната. Търсих майка в мъртвото кълбо и подмора на дъното, но не намерих в нито един от мъртъвците. Поне тях искам да възстановя.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #5728
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Беше важно до един момент. Събитията се развиват в посока, обезсмисляща минималната бройка. Лошото е, че отново пчели пълзят по земята, като миналата година. Есента, зимата и сега пролетта изчезнаха на над 25 кошера майките. Повечето бяха от една редица и няколко от съседната. Търсих майка в мъртвото кълбо и подмора на дъното, но не намерих в нито един от мъртъвците. Поне тях искам да възстановя.
    Агро, как "произвеждаш" майки?

  9. #5729
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Агро, как "произвеждаш" майки?
    Оставил съм тази работа на пчелите. Аз само премахвам запечатаните маточници на петия ден. Е, доста съм купил, за две години към петдесет броя, но от тях една няма оцеляла.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #5730
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Беше важно до един момент. Събитията се развиват в посока, обезсмисляща минималната бройка. Лошото е, че отново пчели пълзят по земята, като миналата година. Есента, зимата и сега пролетта изчезнаха на над 25 кошера майките. Повечето бяха от една редица и няколко от съседната. Търсих майка в мъртвото кълбо и подмора на дъното, но не намерих в нито един от мъртъвците. Поне тях искам да възстановя.
    Съжалявам,но вече написах, че ти давам съвет за последно на теб.Проблема ти е разрешим с пълзящите пчели още от миналата година.Ти просто игнорира полезните съвети.
    Майки няма да намериш колкото и да търсиш.Помисли и си разреши проблема.Успех!!!?

 

 
Страница 573 от 683 ПърваПърва ... 73473523563571572573574575583623673 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •