Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 217 от 683 ПърваПърва ... 117167207215216217218219227267317 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,161 до 2,170 от общо 6828
  1. #2161
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    В такъв случай, точно поради тази причина би трябвало да обръщаш малко повече внимание какво слагаш в кошера, защото както някой ден от горчив опит ще разбереш, че разлика има. Недай си Боже сурова зима или по-слаби семейства и разликата в качеството се заплаща тъпкано. А зазимените с много мед, силни семейства (около и над 10 междурамия пчели) от питки не се нуждаят, още повече пък ако част от кълбото се намира над горните летви на рамките.


    Стефане, относно споделените впечатления, попитай в пчеларската ферма, в която работиш за тяхното мнение -за цени...., качество.... и коя марка предлага най-доброто съотношение. Все пак имаш възможност да получаваш ценна информация и придобит (с години???) опит, от която възможност не трябва да се отказваш толкова лекомислено.
    Не се ли досети кой в последните дни разфасова 15кг. Апифонди. А може и аз да се досещам неправилно ама мисля, че работи при Матеев. П.П. на служебния пчелин се прави каквото нареди шефа..... , пък на личния...... ти си шефа. П.П. 2 Иначе съм съгласен с първите ти 3 реда на 100%.

  2. #2162
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Благодаря, Vencii !
    Прав си! Ще опитам да редактирам. Става въпрос точно за Бифонда.
    Този пост е редактиран от Stefanbg; 15.01.2016 в 22:08. Причина: пропуск на адресата

  3. #2163
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    П.П. 2 Иначе съм съгласен с първите ти 3 реда на 100%.
    Ще бъда благодарен ако пишеш и за редовете, с които не си съгласен. По възможност аргументирано! Това за мен е по-ценното!

  4. #2164
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    В такъв случай, точно поради тази причина би трябвало да обръщаш малко повече внимание какво слагаш в кошера, защото както някой ден от горчив опит ще разбереш, че разлика има. Недай си Боже сурова зима или по-слаби семейства и разликата в качеството се заплаща тъпкано. А зазимените с много мед, силни семейства (около и над 10 междурамия пчели) от питки не се нуждаят, още повече пък ако част от кълбото се намира над горните летви на рамките.


    Стефане, относно споделените впечатления, попитай в пчеларската ферма, в която работиш за тяхното мнение -за цени...., качество.... и коя марка предлага най-доброто съотношение. Все пак имаш възможност да получаваш ценна информация и придобит (с години???) опит, от която възможност не трябва да се отказваш толкова лекомислено.
    Не се съмнявам, че разлика има! Избери си някаква област, в която не си във собствени води. Какво ще ти говори това, че този механизъм е примерно с еволвентно зацепване, а онзи, по-скъпия, примерно с циклоидно. Ако си вътре в нещата - ясно, ама ако си учил примерно за доктор, или счетоводител, или пък да кажем за хореограф...Аз по състава, който е в описанието все още не мога да разбера кое е по-добро. Иначе, моята философия е, че евтиното често излиза по-скъпо. Но не си купих нова кола от марка, като Мерцедес например, а народен тип, втора употреба бабичка за 3 бона. Защо ли? Ами пише го в постинага: "Основно правило обаче за момента е да е по-евтино, защото имам сериозни финансови проблеми."
    Та в момента евтиното е по-добро от нищото, а не от по-скъпото. Моля те, разтълкувай ми следното твое изказване: "А зазимените с много мед, силни семейства (около и над 10 междурамия пчели) от питки не се нуждаят, още повече пък ако част от кълбото се намира над горните летви на рамките." Ако част от кълбото е над горните летви не значи ли, че в питите няма храна?
    Относно фирмата, в която работя, ами цените вероятно се правят специално за тази фирма според количеството и други обективни и субективни фактори и не се подчиняват на някакво правило. Това е предположение. Нямам достъп до информация за цените, количествата и другите договорки. И не искам да имам. Така е много по-спокойно. Аз и колегите сме молили прекия ни ръководител да издейства да си купуваме за нас храна и захар по цени на придобиване като служители на фирмата, но досега нищо не е направил, може би защото самият той не е пчелар и тези проблеми са му чужди. По отношение на информацията също трябва да кажа, че няма да е етично да я споделям по форумите, още повече, че хора от ръководството на фирмата също са членове на форума и подробно и откровено споделят всичко. Пък не зная защо, но съм останал с впечатление, че и ти имаш контакти с ръководството!

  5. #2165
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Stefanbg Виж публикацията
    Ще бъда благодарен ако пишеш и за редовете, с които не си съгласен. По възможност аргументирано! Това за мен е по-ценното!
    Отговора ми беше към колегата scutellator, че съм съгласен с неговите 3 реда. А другото, което не че не съм съгласен но не го разбирам, е че мойте пчели докато не изпълнят плодника /8,10,12ДБ или ЛР/ с пчели, пило и мед, не си и помислят да се качват в магазините че да вадя и аз мед. Не само тая зима ами ВИНАГИ ДО СЕГА най-силните ми кошери зимата са били тея дето след началото на август не съм ги барвал ВЪОБЩЕ, най-най-много да освободя някоя пита за осеменяване. И третирането есента. Как вашите остават без храна по нова година не ми е ясно. 15-20 кила мед да заминат за 4 месеца от септември до нова година, еми не ми е ясно. В момента само повдигам таблите от време на време /когато ме скефне/ и ги погледна набързо /кошерите са у нас/ и тея, които септември са били на 8,9,10 пити ДБ сега са на 4,5,6. и не само тая зима ами винаги досега. А иначе през февруари слагам питки най-вече щото в тях слагам и прашец, и един вид ги подритвам по дупетата да се сещат, че е време да се захващат за работа.

  6. #2166
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Отговора ми беше към колегата scutellator, че съм съгласен с неговите 3 реда. А другото, което не че не съм съгласен но не го разбирам, е че мойте пчели докато не изпълнят плодника /8,10,12ДБ или ЛР/ с пчели, пило и мед, не си и помислят да се качват в магазините че да вадя и аз мед. Не само тая зима ами ВИНАГИ ДО СЕГА най-силните ми кошери зимата са били тея дето след началото на август не съм ги барвал ВЪОБЩЕ, най-най-много да освободя някоя пита за осеменяване. И третирането есента. Как вашите остават без храна по нова година не ми е ясно. 15-20 кила мед да заминат за 4 месеца от септември до нова година, еми не ми е ясно. В момента само повдигам таблите от време на време /когато ме скефне/ и ги погледна набързо /кошерите са у нас/ и тея, които септември са били на 8,9,10 пити ДБ сега са на 4,5,6. и не само тая зима ами винаги досега. А иначе през февруари слагам питки най-вече щото в тях слагам и прашец, и един вид ги подритвам по дупетата да се сещат, че е време да се захващат за работа.
    От страх да не би някое семейство да загине от глад, а този страх се получава от това, че не са си проверили семействата какви запаси имат. Ако бързат поради друга причина, пак си нанасят вреда, която трудно се открива, но тя пък им саботира развитието на семействата с което пак губят. Ха, ха....Рости пак ще каже, че само загатвам. Той който разбира ще се сети.

  7. #2167
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    От страх да не би някое семейство да загине от глад, а този страх се получава от това, че не са си проверили семействата какви запаси имат. Ако бързат поради друга причина, пак си нанасят вреда, която трудно се открива, но тя пък им саботира развитието на семействата с което пак губят. Ха, ха....Рости пак ще каже, че само загатвам. Той който разбира ще се сети.
    При 200-300+ кошера на сам човек е нормално да не знаеш какво има в някой от тях, и колко има. не ми харесват тея сметки за състезание по производителност на труда и кое за колко време трябва да се свърши. Хора сме все пак.............живи.

  8. #2168
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    От страх да не би някое семейство да загине от глад, а този страх се получава от това, че не са си проверили семействата какви запаси имат. Ако бързат поради друга причина, пак си нанасят вреда, която трудно се открива, но тя пък им саботира развитието на семействата с което пак губят. Ха, ха....Рости пак ще каже, че само загатвам. Той който разбира ще се сети.
    Слънчо , после ме обвиняваш , че аз давам по лъжичка на час .
    Миналата година , на 10 април правих преглед на два кошера , които мой колега получи в наследство . Не са стеснявани и не бяха подхранвани .Всичко бе отлично.

  9. #2169
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Бега! Не можах да хвана нишката на дебата ви.

  10. #2170
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Тези двата дали бяха зимували с магазините отгоре?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 217 от 683 ПърваПърва ... 117167207215216217218219227267317 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •