Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 588 от 683 ПърваПърва ... 88488538578586587588589590598638 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,871 до 5,880 от общо 6828
  1. #5871
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Кандо-прочетох ти поста,и аз съм като тебе справям се чудесно със кошерите имам 76бр.Само една търтовка и то отводка направена със маточник за самосмяна но сборна и са прегризали маточника.Но с майките не ме бива изобщо не мога все още да се науча да си ги правя.И когато видя маточник веднага правя отводка.Да не забравяме че съм на 3г.пчелар и почнах с 5 кошера.Но реших от постовете които сте писали на моето запитване,тръскам я търтовката и си правя нова отводка.

  2. #5872
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    След фиаското в началото на миналата пролет което претърпях с маточниците на 20 отводки които ги прегризаха вече ползвам предпазители. До тогава съм нямал проблеми с прегризване но...
    За сега съм много доволен от предпазителите...

  3. #5873
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Направих си 4ри оплодни сандъчета,днес се излюпиха майките.В едното сандъче гледам,че има пресни яйца от търтовки и новоизлюпена майка,какво ли ще се получи?

  4. #5874
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    Направих си 4ри оплодни сандъчета,днес се излюпиха майките.В едното сандъче гледам,че има пресни яйца от търтовки и новоизлюпена майка,какво ли ще се получи?
    Какви са яйцата на търтовките. По колко яйца са, къде са по питите. Колко са големи сандъчетата.

  5. #5875
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2017
    Мнения
    49
    Здравейте колеги

    Имам да местя няколко пчелни семейства на около 100 метра от основния пчелин .Как мога да го направя с най малко загуба на летяща пчела?.
    Семействата са предимно отводки.

  6. #5876
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от gonzo79 Виж публикацията
    Здравейте колеги

    Имам да местя няколко пчелни семейства на около 100 метра от основния пчелин .Как мога да го направя с най малко загуба на летяща пчела?.
    Семействата са предимно отводки.

    Аз бих ги местил на части не на един път и то вечер.Другия метод е на Бат Севдо да ги направиш на комата след като ги преместиш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #5877
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    Направих си 4ри оплодни сандъчета,днес се излюпиха майките.В едното сандъче гледам,че има пресни яйца от търтовки и новоизлюпена майка,какво ли ще се получи?
    Ако са ти малки сандъчетата майките може да пускат по 2 яйца в килийка. Но ако има по 3 яйца вече е кофти. Не всеки ден се виждат работещи майки и и пчели търтовки в едно семейство.

  8. #5878
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Пчелите около 20 дена бяха без майка.Сандъчето беше с 6 рамчета(3 лр рамки).имаше си майка,летящи пчели,пило.Отнех майката и им придадох 5 маточника с пренесени личинки.Приеха 4.Отгледаха и ги запечатаха.Разделих ги на 4тири за оплождане и таман се излюпиха и в едното мини семейство се появиха яйца по стените на килийките.Първоначалното семейство имаше доста пило и млади пчели може би затова се получи така.

  9. #5879
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Здравейте!Силно семейство ЛР.Млада майка на 15дни,осеменила четвъртината на 2 пити от 2-те страни.Логично заложен единствен маточник на 5-6 дни в средата на питата на място с отрязан участък.Мисля да отнема рамки и пчели от него.Какво ще стане ,ако отнема и майката?

  10. #5880
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Здравейте!Силно семейство ЛР.Млада майка на 15дни,осеменила четвъртината на 2 пити от 2-те страни.Логично заложен единствен маточник на 5-6 дни в средата на питата на място с отрязан участък.Мисля да отнема рамки и пчели от него.Какво ще стане ,ако отнема и майката?
    Ще заложат още майчила.

 

 
Страница 588 от 683 ПърваПърва ... 88488538578586587588589590598638 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •