Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 591 от 683 ПърваПърва ... 91491541581589590591592593601641 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,901 до 5,910 от общо 6828
  1. #5901
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Има доста време до края на сезона.За това мога да отделя майката с 1 пита излизащо пило и една с яйца +1 перга и 1 мед.А на тяхно място бих добавил 2 изградени и 2 преградни.Може и да е глупост това,но аз бих направил така.Задължително открито пило слагам другото не е от значение за мен на етапа начало на отводката.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #5902
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Дака защо ти е толкова открито пило при положение, че вадиш с него работеща майка?

  3. #5903
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Дака защо ти е толкова открито пило при положение, че вадиш с него работеща майка?


    Как казва Модернизатора и аз не мога да си разбера методите си на работа, но е свързано с феромоните според мен.Идва ми от вътре това което правя.Историята помни такива случеи на хора като мен.Или са много тъпи или гении.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #5904
    Наблюдател
    Регистриран
    16.05.2014
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Дака защо ти е толкова открито пило при положение, че вадиш с него работеща майка?
    Приемам мнения как да си направя отводки , ако всеоще не е късно. Благодаря момци.

  5. #5905
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Историята помни такива случеи на хора като мен.Или са много тъпи или гении.
    Да се надяваме, че близките 100 години ще станеш гении.

  6. #5906
    Наблюдател
    Регистриран
    10.05.2016
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    Нови пазар, Шумен
    Здравей те,
    Някой би ли ми обяснил, как мога по най добрия начин без да предизвикам безпокойство в семейството да предизвикам само смяна?
    Благодаря!

  7. #5907
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от HDH Виж публикацията
    Здравей те,
    Някой би ли ми обяснил, как мога по най добрия начин без да предизвикам безпокойство в семейството да предизвикам само смяна?
    Благодаря!
    Като осакатиш майката.

  8. #5908
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Как казва Модернизатора и аз не мога да си разбера методите си на работа, но е свързано с феромоните според мен.Идва ми от вътре това което правя.Историята помни такива случеи на хора като мен.Или са много тъпи или гении.
    Какво те интересува кой бил гений и кой тъп, вади си по 100 кг от кошер и недей ги мисли другите, иначе тръгваш по моята пътека, а след няколко години мъки разбираш, че е било грешка. Не можеш да докажеш на човек пчеларствал цял живот като аматьор, че не работи правилно.

  9. #5909
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2017
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    Община Панагюрище
    Бях заложил няколко "капана" тази година. Наблюдавах си ги редовно, в един от тях понякога виждах да излизат по 1-2 пчели, мислех че си "крадат" восък, клей или някой и друга останала килийка с мед. Но това продължи около две седмици и реших да влача стълбата да го проверя . Хванало се е рояче, но много много малко, изградило е на две рамки площ колкото капачка от буркан, изграденото беше със запечатано пило, доста съм го изчакал . Нямаха дори 1 килийка нектар или прашец. Преместих го на новото му място, през ден му подавам по 250-300 мл. сироп, поставих му и магазинна рамка с мед, зад преградната дъска. Не съм го прехвърлил в кошер, понеже мисля че с толкова малко пчели ще се чувства по-добре във фибранения нуклеус (за 5 рамки ДБ, с голяма прелка и мрежа на дъното 10 см на 15 см.) Според вас това рояче с буквално 1 шепа пчели има ли шанс да доживее до пролетта? (липата премина преди 2-3 дни, очаквам да цъфне слънчогледа след 2 седмици.)

  10. #5910
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    И аз дондуркам едно такова от седмица-две. Моето го заселих за постоянно в кошер, но досега му дадох две рамки пило. Първата със значително количество люпещо се пило, а след това и втората с разновръстно. Дадох му и пита пълна с прашец и една с мед. Храня го наравно с отводките. Слънчогледа го очаквам до 10-ина дни. Стеснил съм го с "дъска" от фибран. Като гледам майката как осеменява, определено ще се развие и посъбере за него си .
    Keep Walking...

 

 
Страница 591 от 683 ПърваПърва ... 91491541581589590591592593601641 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 18 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 18 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •