Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 581 от 683 ПърваПърва ... 81481531571579580581582583591631681 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,801 до 5,810 от общо 6828
  1. #5801
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от gonzo79 Виж публикацията
    Колеги нямали някой който да помогне със съвет

    днес направо ми се плаче ,кръста отива на кино , вече ми се струва че тия магзини тежат 50 кг не мога да ги вдигам.
    всички семейства които проверих днес са в роево ,майката няма къде да снася всичко е нектар и перга в плодниците ,
    моля дайте съвет.
    Трябва да се предвиждат тези неща, особено с блокирането на майката. Аз за да предотвратя блокиране, ако съм с един магазин, слагам втори празен под него и вдигам една рамка със ЗП горе в двата магазина и на нейно място слагам основа. След няколко дни втора рамка. Може и две рамки едновременно. Като се излюпи пилото, рамката става медова.
    Вчера бях по Сръбско и минах покрай един пчелин с 100 кошера ДБ 10 ка с по два магазина. Акацията беше приключила и пчеларя ровеше наред всички плодници и унищожаваше всичко, което можеше да стане на маточник или е маточник.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  2. #5802
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Пръскай ги обезателно със захарен сироп ако е сборна отводката няма да имаш проблеми,досега нямам прогризан маточник.Успех
    Току що приключих.Две отвотки с по пет рамки з.пило,стръсках и толкова рамки млада пчела,и понеже исках да запазя летящата,опухах ги с амониева,след няколко дни ще си видя сътворенията.Миналата година пробвах на един търтовец и се получи(припадането де).

  3. #5803
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Е ти си сформирал не отводки, а направо семейства. :Д Но ще стане работа де.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  4. #5804
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Току що приключих.Две отвотки с по пет рамки з.пило,стръсках и толкова рамки млада пчела,и понеже исках да запазя летящата,опухах ги с амониева,след няколко дни ще си видя сътворенията.Миналата година пробвах на един търтовец и се получи(припадането де).

    Не е колега припадена.А правиш ги на кома.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #5805
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    припадена

  6. #5806
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Чакай ,че още не съм си сипал.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #5807
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Току що приключих.Две отвотки с по пет рамки з.пило,стръсках и толкова рамки млада пчела,и понеже исках да запазя летящата,опухах ги с амониева,след няколко дни ще си видя сътворенията.Миналата година пробвах на един търтовец и се получи(припадането де).
    А пита с медец ,не им ли остави?

  8. #5808
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    А пита с медец ,не им ли остави?
    Рамките с пило са с достатъчно дебел венец,полу-чиста акацийка,а за всеки случай получиха и вътрешна хранилка със сиропец,абе...пчела да си на днешно време!

  9. #5809
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Всичко си направил ОК-но това със опушването никога няма го направя,сиропеца върши същата работа.Сборна отводка от два кошера се бият,повече от два 3,4,5 кошера ако е стават много миризмите и се чудя какво да правят.

  10. #5810
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Всичко си направил ОК-но това със опушването никога няма го направя,сиропеца върши същата работа.Сборна отводка от два кошера се бият,повече от два 3,4,5 кошера ако е стават много миризмите и се чудя какво да правят.
    Радо,не е до боя,все си мисля че за да е по пълноценна една отводка е добре да се запази и летящата пчела,макар че с маточник не съм много сигурен дали е толкова нужнанужна,ама те...

 

 
Страница 581 от 683 ПърваПърва ... 81481531571579580581582583591631681 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •