Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 580 от 683 ПърваПърва ... 80480530570578579580581582590630680 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,791 до 5,800 от общо 6828
  1. #5791
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2017
    Мнения
    49
    Здравейте колеги

    един въпрос, понеже в моя район акацията е към края си но още не е запечатан и има доста време до следващата паша можели този мед да се центрофужи примерно след 10 дена

  2. #5792
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2017
    Мнения
    49
    Колеги нямали някой който да помогне със съвет

    днес направо ми се плаче ,кръста отива на кино , вече ми се струва че тия магзини тежат 50 кг не мога да ги вдигам .
    всички семейства които проверих днес са в роево ,майката няма къде да снася всичко е нектар и перга в плодниците ,
    моля дайте съвет.

  3. #5793
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от gonzo79 Виж публикацията
    Колеги нямали някой който да помогне със съвет

    днес направо ми се плаче ,кръста отива на кино , вече ми се струва че тия магзини тежат 50 кг не мога да ги вдигам .
    всички семейства които проверих днес са в роево ,майката няма къде да снася всичко е нектар и перга в плодниците ,
    моля дайте съвет.
    А втори магазини нямаш ли?

  4. #5794
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Вземаш питата с мед - удряш с длан, ако пръска чакаш, ако не пръска, вадиш.
    И раундъпа не е никакъв проблем, но ако завали вечерта, ефекта ще е минимален.

    п.п. а колкото до кръста ...... тъй ще е и за в бъдеще, така че свиквай.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  5. #5795
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от gonzo79 Виж публикацията
    Колеги нямали някой който да помогне със съвет

    днес направо ми се плаче ,кръста отива на кино , вече ми се струва че тия магзини тежат 50 кг не мога да ги вдигам .
    всички семейства които проверих днес са в роево ,майката няма къде да снася всичко е нектар и перга в плодниците ,
    моля дайте съвет.
    Не съм работил със ДБ, но при тази ситуация спешно ти трябват празни сандъци. Други трябва да те съветват, но виждам, че няма мнения и все пак ще споделя моето. Ако няма празни никакви сандъци. За мен, най-важното е да не ми избягат пчелити, защото предстоят паши. Аз бих изцентрпфугирал по две пити от кошер за да освободя майката, докато набавя инвентар. Полуготовия мед бих им го дал обратно, след като реша проблемите. Закъсвал съм и аз(и на майстора да.. ). Купих фибран. Режа, лепя, винтове и хвърлям нещото върху кошера. По-добре това, отколкото нищо.

  6. #5796
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Абе хората искат да се учат от грешките си. Това е положението, бадева се хабим да ръсим акълища по форумите. Два магазина, три магазина, както дойде.
    П.п. Вместо фибран, по-добре ОСВ. Или шперплат. Или ламперия.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #5797
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Абе хората искат да се учат от грешките си. Това е положението, бадева се хабим да ръсим акълища по форумите.
    Добре казано - наистина добре казано!!!
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  8. #5798
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Имам един маточник от самосмяна.Ако направя сборна отводка от три сем. с по една рамка пило и пчели и придам четвъртата с маточника пчелите и пилото веднага,без да чакам времето за осиротяване,дали ще батисат хубавия маточник?Или пък неговите си пчели ще го опазят?

  9. #5799
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Вземи трите рамки от кошерите по обед, когато старите пчели са отишли да работят. Остави ги в бъдещата отводка няколко часа за да се махнат старите пчели, хубаво е да останат предимно млади пчели. Времето е необходимо за да разберат че те нямат майка. Едва тогава сложи рамката с маточникът. Хубаво е маточникът да бъде пред излюпване т.е. 15-16 ден, за да не се увреди бъдещата майка.

  10. #5800
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Пръскай ги обезателно със захарен сироп ако е сборна отводката няма да имаш проблеми,досега нямам прогризан маточник.Успех

 

 
Страница 580 от 683 ПърваПърва ... 80480530570578579580581582590630680 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 21 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 21 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •