Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 577 от 683 ПърваПърва ... 77477527567575576577578579587627677 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,761 до 5,770 от общо 6828
  1. #5761
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не послушах съвета, нали трябва да се уча. Възможно ли е да правят маточници върху яйца от търтовки?
    Не само правят,ами се излюпват такива огромни търтеи–майки,че дори има и циклопи.Някъде тук,преди години съм описал подобен случай.Трябвало е да се поразровиш и да прочетеш,ама нали сте свикнали по джагъла. Пък и ти нали си корава глава,кой знае какво ли ще и дойде на кофилото?
    Това,че не уважаваш някого,не значи, че не трябва да се вслушаш понякога в съветите му.Убедих се,че ти не обичаш казаната истина право в очите,страх те е.Или по–точно казано,не искаш да приемеш от този за когото ти мислиш само негативно.Това е голяма твоя грешка.Приемай всичко полезно,дори и от най–големия си враг.Това е само съвет от мен.

  2. #5762
    Наблюдател
    Регистриран
    04.08.2016
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Невероятно. Това ми попълни една празнина от знанията. Чудил съм се какво точно се случва в такива случаи.

  3. #5763
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Не само правят,ами се излюпват такива огромни търтеи–майки,че дори има и циклопи.Някъде тук,преди години съм описал подобен случай.Трябвало е да се поразровиш и да прочетеш,ама нали сте свикнали по джагъла. Пък и ти нали си корава глава,кой знае какво ли ще и дойде на кофилото?
    Това,че не уважаваш някого,не значи, че не трябва да се вслушаш понякога в съветите му.Убедих се,че ти не обичаш казаната истина право в очите,страх те е.Или по–точно казано,не искаш да приемеш от този за когото ти мислиш само негативно.Това е голяма твоя грешка.Приемай всичко полезно,дори и от най–големия си враг.Това е само съвет от мен.
    Искаш да кажеш, че ако бях сложил корпуса на търтовката отгоре, а не, както направих за по-лесно - оставих го отдолу, сега нямаше да има такъв резултат? Или не е това съветът, за който казваш, че не съм послушал? Форума е голям, темите много и не смятам, че съм в състояние да запомня съществена част от прочетеното, така че спокойно можеш да се повтаряш, ако искаш да помагаш. Акъл вземам от всеки, особено от практици като теб. Друг е въпроса какво успявам да запомня и какво ще изпълня.
    И да ти кажа - считам, че по форумите няма приятели и врагове, такива човек може да си завъди само в реалния живот /според мен, де/.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #5764
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Колеги,имам един въпрос към вас.
    Какво може да навреди и какво може да помогне изрязването на търте в момента?
    Благодаря ви, предварително за отговорите.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #5765
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Колеги,имам един въпрос към вас.
    Какво може да навреди и какво може да помогне изрязването на търте в момента?
    Благодаря ви, предварително за отговорите.
    Това от бащино семейство ли?

  6. #5766
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Това от бащино семейство ли?
    Не за нормални семейства питам.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #5767
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не послушах съвета, нали трябва да се уча. Надникнах днес да видя какво става в четирите кошера, за които написах, че съм пренесъл по един корпус върху търтовка. В единия случай съм пренесъл майката и в кошера - донор има запечатани маточници. В другия случай не съм пренесъл майката и десетина маточници има изградени в пренесения корпус. За мое голямо учудване там повечето маточници са незапечатани, а пък мина една седмица оттогава, трябваше да са запечатани всичките. Възможно ли е да правят маточници върху яйца от търтовки?
    Днес всички маточници са запечатани. Не се случи търтовката да убие пренесената майка и като че ли засега нещата се развиват според пчеларските закономерности. Да видим дали ще ми се случи да се оплоди нормално излюпената майка.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #5768
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Здравейте, понеже съм решил да си направя маточници с пренасяне на личинка да ви попитам за елементите на маточната рамка. Демек какво ще ми е нужно за пълен комплект: игла, чашки и тн.

  9. #5769
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Миро,що не пиеш кафе с Калин-орела....Ако му нямаш тел,или не го познаваш,пиши на ЛС.

  10. #5770
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Благодаря на всички колеги за отговорите/на лична/ по въпроса ми за търтеите.Вече имам прозрение по въпроса. Голямо Благодаря отново.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 577 от 683 ПърваПърва ... 77477527567575576577578579587627677 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 20 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 20 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •