Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 575 от 683 ПърваПърва ... 75475525565573574575576577585625675 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,741 до 5,750 от общо 6828
  1. #5741
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не знам в кои книги си го чел това за платното,но по пътя на логиката ако сложа платното на част от долните рамки би трябвало да затопля гнездото там повече.Така според мен майката ще остане винаги долу колкото и да си стеснил горе.По добрият вариянт може би е отваряне на входа до макс и парцаля да е отгоре.
    Не твърдя,че това е правилния начин търся логика.А тоя от Странжа има рапица и ако беше дал господ моете време на него, щеше да има супер резултат.
    Хубаво ти работи логиката, но през отвора преминава топлия въздух нагоре. Значи горе ще е по - топло и току виж майката се качила. И логиката действа, но и малко физика върши работа.

  2. #5742
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията

    пп. А спецовете от Странджа работят така : https://www.youtube.com/watch?v=Dns4jiJ3Des
    Чанко, не правете това във вашите кошери, което съм по казал на клипа, тава се прави само от професионалисти имащи куража да не работят по старите хроники на пчеларите от балканската война. Първо- кошера е пласмасов и пчелите подържат по лесно температурата в кошера, второ- ако не ги разширя ще се рой, трето- в момента имат по 4 изградени основи в тази мъгла и тези 10-12 °, чакам да пекне най накрая. Развитието на кошера ще гледам да го снимам, за да се види, че няма невъзможни неща.

  3. #5743
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Хубаво ти работи логиката, но през отвора преминава топлия въздух нагоре. Значи горе ще е по - топло и току виж майката се качила. И логиката действа, но и малко физика върши работа.
    Да Физиката върши много работа,но да не забрявяме за топлинния режим в гнездото и кой командва майката в кошера.Жинса също е от значение да ли майката ще работи горе.По мои наблюдения много жилещите само горе работя.

    П.п Най сигурният начин да накараш майката да работи горе е ХР.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #5744
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Да Физиката върши много работа,но да не забрявяме за топлинния режим в гнездото и кой командва майката в кошера.Жинса също е от значение да ли майката ще работи горе.По мои наблюдения много жилещите само горе работя.

    П.п Най сигурният начин да накараш майката да работи горе е ХР.
    Твоята работа е от типа - чул недочул и видял недовидял. С какво джинса и ще доведе до това къде да снася? И според теб кой командва в кошера? И преди бях писал, че някой се мъчи да вкара едни такива човешки характеристики. Царица, свита....глупости. Добре, че по време на комунизЪма не я направиха майката член на партията и да я карат да работи по Стахановската система.

  5. #5745
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    За мен командват пчелите.Мисълта ми беше,че всички сме имали семейства които не искат да се качат в магазина.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #5746
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    За мен командват пчелите.Мисълта ми беше,че всички сме имали семейства които не искат да се качат в магазина.
    А според мен командва природата и условията, качването пак зависи от предното.

  7. #5747
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    здравейте. Говорих с един приятел за слабия ми кошер, споделих му че зиматс доста умрели пчели изхвърляха, а в момента като сипя сироп, дори малко, умират там. Каза ми че е ноземетоза, но по рамките няма петна. Мисля да третирам с йод в сиропа?

  8. #5748
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2017
    Мнения
    49
    Здравейте колеги

    Днес проверих няколко семейства . слабите семейства за сега се развиват добре .
    Силните семейства които прегледах са задръстени ,много перга и пресен нектар ,забелязах че са почнали да градят маточници но не са осеменени,пилото което е заложено в края на март тоест след мартенските студове е започнало да се лупи.
    За сега не искам още да им слагам магазини .

    Въпроса ми е мога ли да им отнема крайните прашецо-медови рамки и да ги допълня с восъчни основи и евентуално как да съхраня тези рамки?

  9. #5749
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз никога не я отнемам.Те за нула време я усвояват ако се промени времето.Има хора я махат.Поръсват я с пудра захар и я пребират в склада.Посля я използват при направата на отводки.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #5750
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ...В четвъртък обаче непременно ще надникна за запечатани маточници...
    Да, ама не. Не успях да отида на пчелина. Ще отида утре преди обяд - на щестия ден. Има ли шанс да са останали за утре незапечатани маточници?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 575 от 683 ПърваПърва ... 75475525565573574575576577585625675 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •