Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 565 от 683 ПърваПърва ... 65465515555563564565566567575615665 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,641 до 5,650 от общо 6828
  1. #5641
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Както се споделяше тук за пило още през декември, то логично е в това пило да има заложени и неоплодени яйца. Та от тези яйца са вече излюпените търтеи.

    Според мен са останали от края на лятото ,защото е стара майката, а не са излюпени сега.Виждал съм търтеи зимно време точно в такива семейства, но първото пило е било винаги работническо, освен ако не е нещо повредена майката.

  2. #5642
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Майката е млада 2016г. снася супер,търтеите са останали от лятото,сигурен съм.Просто за първи път ми се случва.За жалост имам едно кошерче загинало,първата ми загуба като пчелар беше слабичък,другите са ок.

  3. #5643
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Майката е млада 2016г. снася супер,търтеите са останали от лятото,сигурен съм.Просто за първи път ми се случва.За жалост имам едно кошерче загинало,първата ми загуба като пчелар беше слабичък,другите са ок.
    За мен млада майка е на един сезон! 2016 г ще почне 3 сезон , от което следва ,че трябва да я смениш тази година.Честно казано и аз имам от 2016 не малко майки, но ще ги сменя тази пролет, нищо, че съм ги оставил защото съм доволен.
    Колкото до отводката, която е загинала, не се ядосвай.Ще си направиш нова, която може да ти се отплати с един магазин мед!
    Успех!

  4. #5644
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Майката е млада 2016г. снася супер,търтеите са останали от лятото,сигурен съм.Просто за първи път ми се случва.За жалост имам едно кошерче загинало,първата ми загуба като пчелар беше слабичък,другите са ок.
    Може и да не е толкова стара майката, но по ред други причини да не я харесват и да търсят начин да я сменят. На пролет му обърни внимание на това семейство и наблюдавай какво се случва. Тогава ще предприемеш мерки, ако е необходимо.

  5. #5645
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Според мен са останали от края на лятото ,защото е стара майката, а не са излюпени сега.Виждал съм търтеи зимно време точно в такива семейства, но първото пило е било винаги работническо, освен ако не е нещо повредена майката.
    Това всеки го знае, че търтеите може да са и от лятото, защото и аз имах кошер със стара майка и търтеите летяха до вчера. Но все пак това не противоречи на моята логика. При организацията на пчелното семейство предполагам, че имат някаква настройка, както и при хората - да си правят план. За деня, за месеца....

  6. #5646
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Днес от сутринта се захванах да лепя основи,тамън свикнах със зарядното и дойде един пчелар,много по напред в отглеждането:-Недей,рано е,ще изветреят и няма да ги градят!От уважение прекратих.Като се замисля-да,основите ухаят прекрасно,но чистия восък...?На връх сезона само до лепене ще ми е.Моля за още поне едно мнение.

  7. #5647
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Днес от сутринта се захванах да лепя основи,тамън свикнах със зарядното и дойде един пчелар,много по напред в отглеждането:-Недей,рано е,ще изветреят и няма да ги градят!От уважение прекратих.Като се замисля-да,основите ухаят прекрасно,но чистия восък...?На връх сезона само до лепене ще ми е.Моля за още поне едно мнение.
    Има право човека, но всичко зависи от зора двустранно. Аз съм ги лепил в свободните дни около декемврийските празници и са ги градили, а съм вадил основата от кашона и я слагам в кошера и пак не става. Затуй, че действай както ти е угодно на теб.

  8. #5648
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Днес от сутринта се захванах да лепя основи,тамън свикнах със зарядното и дойде един пчелар,много по напред в отглеждането:-Недей,рано е,ще изветреят и няма да ги градят!От уважение прекратих.Като се замисля-да,основите ухаят прекрасно,но чистия восък...?На връх сезона само до лепене ще ми е.Моля за още поне едно мнение.
    Слагай ги нищо им няма, аз съм ползвал от предния сезон и се градят перфектно. Тоя колега те плъзга неща. Като лафа на автомонтьорите за една кофа компресия.

  9. #5649
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Абе не дай си боже в основите да има парафин, ще градят на кукуво лято, че даже и се отлепят основите от телта. Много си патих преди три години от ловешките основи и вече твърдо казах, нищо от Ловеч.

    Сефте чувам восъка да изветрява, ако се сложи върху рамките. Да влажността му може да падне и восъка да стане трошлив, но пък и аз съм слагал основи, поставени на рамката през предходната година и е нямало проблеми никога.

  10. #5650
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Днес от сутринта се захванах да лепя основи,тамън свикнах със зарядното и дойде един пчелар,много по напред в отглеждането:-Недей,рано е,ще изветреят и няма да ги градят!От уважение прекратих.Като се замисля-да,основите ухаят прекрасно,но чистия восък...?На връх сезона само до лепене ще ми е.Моля за още поне едно мнение.
    Има ли принос в семейството отвън или от хранилката - градят. Имам останали около 70-80 бр от миналата година и изобщо не се притеснявам за изграждането им. Новите ги почвам в края на месеца, че за рапицата ми трябват около 700 бр. магазинни.
    Keep Walking...

 

 
Страница 565 от 683 ПърваПърва ... 65465515555563564565566567575615665 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •