Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 435 от 683 ПърваПърва ... 335385425433434435436437445485535 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,341 до 4,350 от общо 6828
  1. #4341
    Цитат Първоначално публикувано от borifototo Виж публикацията
    Най-добрия вариант е да си ги маркираш.
    .Веднага след като ги намеря

  2. #4342
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Грешката е моя .
    Как , излитат младите и кръжат около кошера преди да се върнат на прелката ?
    Нещата май се оправят.Мисля че проблемът беше простудено пило,защото пробвах едни експерименти:от слабо и средно да направя силно семейство с двумайчино отглеждане.Но сега от цялата работа имам слобо семействос простудени пчелички.

  3. #4343
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Най-често майката е на питите с яйца.

  4. #4344
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    Нещата май се оправят.Мисля че проблемът беше простудено пило,защото пробвах едни експерименти:от слабо и средно да направя силно семейство с двумайчино отглеждане.Но сега от цялата работа имам слобо семействос простудени пчелички.
    А с нападенията как си?Бай Кольо ментата едно време ме учеше,че по време когато има слана да не обединявам.

  5. #4345
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    А с нападенията как си?Бай Кольо ментата едно време ме учеше,че по време когато има слана да не обединявам.
    Нямам нападения,още не са останали без паша.От череша скочиха на рапица.

  6. #4346
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Има една тема ,,какво засадих...,, бодни два минзухара догодина.

  7. #4347
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172

    Lightbulb

    Цитат Първоначално публикувано от nikolai_kn1979 Виж публикацията
    Някой ако може да ми обясни как най лесно да намирам майката в кошера че успеваемоста ми е 20%.То тъп въпрос ама това ми е най големия проблем как да сменя майка като даже не мога да я намеря
    Някъде бях чел теория,че на обяд, точно в 12, майката е на ръба на гнездото, а в полунощ (24:00) - в неговия център... ама това едва ли ще ти е от голяма полза...
    по принцип, колкото по-прави са яйцата, толкова по-близо е майката... ама има разни шавливи спринтьорки, които кръстосват гнездото за отрицателно време...
    един друг трик, който е най-практичен, според мен: сдобиваш се с мъртва майка, забучваш я на кърфица, отваряш бързо кошера, слагаш я върху рамките и бързо затваряш... след 10-15 минути отваряш и виждаш майката се върти около нея и се опитва да я убие

  8. #4348
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Да подпуши три-четири пъти през входа .
    След 3-4 минути е на средните рамки .

  9. #4349
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Вчера търсих час и половина Майката на предварително подготвен отглеждач и най-накрая я намерих на най-крайната пита, на края на третото преглеждане на кошера, часът беше 11ч. без 10 мин., питите преливаха буквално от пчели, накъдето наклоня питата и те натам съответно аха да се изсипят, извадих късмет накрая, а днес от 26 пренесени личинки, има 13 захранени и изградени маточника, ще видим по-нататък колко ще останат качествените, за пръв път пренасям личинки - голям екшън беше вчера...едно е да го видиш на клипа германката как ги пренася по две по две за няколко секунди, а съвсем друго е на практика, и особено като ми е за пръв път.

  10. #4350
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз винаги съм се чудил вечер какво прави на питата с прашец и мед. А тя и по обед била на крайните.

 

 
Страница 435 от 683 ПърваПърва ... 335385425433434435436437445485535 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 19 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 19 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •