Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 568 от 683 ПърваПърва ... 68468518558566567568569570578618668 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,671 до 5,680 от общо 6828
  1. #5671
    Наблюдател
    Регистриран
    28.02.2017
    Мнения
    13
    Пчеларски район
    Северен централен регион
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Щом и селските пчелари вече се изучиха, представям си пък "градските" с какво ги тъпчат пчеличките!!!


    Колега от село съм, та става въпрос за пчеларите които са от моето село! Извинявам се ако някой го е приел за обида..

  2. #5672
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Колега, туканка 99% сме от село, така че никой не си обидил - не се коси, ама изобщо!!!

  3. #5673
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Колега дали е целесъобразно да подържаш изкуствено това семейство с неясен изход и да спъваш други от които имаш високи очаквания? Филма може и да го дават, но цената за билета ще е висока.
    В случай, че нямам резервна майка аз лично бих го обединил с друго и колкото по-рано толкова по-добре.
    Колега Зайко,точно затова съм написал за цензурата.В тази дума включвам всичко което си посочил тук.
    От питането на колегата разбирам че той е начеващ в тази материя.Ще ги направи ли нещата точ в точ както ти би ги направил? Предполагам, че не разполага с много с–ва за да рискува с обединяване.А ако са само 2 и сгреши? За него е важно да ги запази докато се стопли.
    Да,аз също бих ги обединил веднага,без да чакам дали ще пронесе наличната,тя ще е нефелна,ще снася по 200–300 яйца на ден и ще я сменят.Но аз/както и ти/ гоним добив,не наличност.И той ще започне като нас,но още е рано.

  4. #5674
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Днес открих четири без майки,на трите им дадох по един вестник и готово,четвъртото обаче ме хвърли в размисъл- няколко люпещи се пчели и три красиви маточника,единия запечатан.Казват че вече има търтеи,но аз не съм ги виждал(което не означава че няма).Съвет?..
    Не бързай , остави маточниците .
    Скоро ще видиш .
    Успех момче !

  5. #5675
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз видях няколко тътея при облитането преди няколко дена. В силни кошери винаги остава по някой търтеи.

  6. #5676
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз видях няколко тътея при облитането преди няколко дена. В силни кошери винаги остава по някой търтеи.
    Обратно е Ник. Силните ги гонят още щом свърши последната паша,а някои и по–рано.Остават търтеи в с–ва в които майките не са се доказали–вече са стари или спермотеката им е непълна.Но винаги има и изключения от посочените.Остават и в кошери които до късно са имали пило. А знаеш, че наред с оплодените яйца майката пуща и някое друго неоплодено,за кадем.
    А сега при силните с–ва/пълен плодник с пчели/ вече има и излюпени търтеи,напълно нормални,едри,расови за разплод.
    Ако познаят синоптиците,следващите три дена ще се убедиш при бурните облитания на пчелите след тези дълги дни на затвор.

  7. #5677
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Обратно е Ник. Силните ги гонят още щом свърши последната паша,а някои и по–рано.Остават търтеи в с–ва в които майките не са се доказали–вече са стари или спермотеката им е непълна.Но винаги има и изключения от посочените.Остават и в кошери които до късно са имали пило. А знаеш, че наред с оплодените яйца майката пуща и някое друго неоплодено,за кадем.
    А сега при силните с–ва/пълен плодник с пчели/ вече има и излюпени търтеи,напълно нормални,едри,расови за разплод.
    Ако познаят синоптиците,следващите три дена ще се убедиш при бурните облитания на пчелите след тези дълги дни на затвор.
    Не споря може и така да е, понеже в силните кошери сега има търтей мислех че са зимували там!

  8. #5678
    Наблюдател
    Регистриран
    14.05.2014
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Златица
    Цитат Първоначално публикувано от Гецата Виж публикацията
    Аз вече си имам една нова майка на около две седмици.
    Ако няма търтеи до колко време може да не се оплоди без последствия за последващо развитие,и има ли такъв вариант?
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ако и днес не се е оплодила,отпиши я.Следващата седмица както я дават,няма да има тази възможност.Пак ще снася и след това ,но търтейчета.Появи ли се пило в този кошер обърни внимание какво е.Ако е станала търтовка,убий я и на другия ден сложи пита с прясно снесени яйца.Предполагам, че нямаш запасни майки?
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Според различните автори между 30 и 40 дни. След това остава завинаги девствена. В момента май имам една такава родена някъде в септември или октомври така, че като се оправи времето ще я сменя. За твоята се оглеждай, но ако до две седмици не пронесе, сменявай или обединявай. По това време филма с придаване на пита с открито пило няма да го дават, така че действай.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    От силния вятър който преживяхме ми остана един кошер без майка. Поставих пило от другия до него и си произведе майка на 15 февруари. Днес я проверих и нямаше все още яйца. Вече мина месец. Както каза Гогол, ако не се е заплодила днес то няма кога вече, но експеримента си е експеримент.
    Цитат Първоначално публикувано от Гецата Виж публикацията
    Благодаря Ви,
    нямам запасни майки,но имам пило в другите кошери,ще я наблюдавам и при нужда ще я сменя
    Здравейте и добра вечер,искам да споделя за чисто новата майка за която питах.Ами вече е оплодена,на една рамка(ДБ)от двете страни колкото две длани има яйца,ларвички и ларви пред запечатване.Има търтеи и пресен нектар,носят и прашец

  9. #5679
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Не споря може и така да е, понеже в силните кошери сега има търтей мислех че са зимували там!
    Ако са пълноценни т.е. излюпени от търтиеви килийки,едри и жизнени са от сега.Ако са дребни,несъразмерни/излюпени от раб. килийки са от миналата.Само търтовка снася в раб. килийки не осеменени яйца и търтеите са дребни.Но това ти би го забелязал рано,рано.

  10. #5680
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Не бързай , остави маточниците .
    Скоро ще видиш .
    Успех момче !
    Благодаря,в неделя ще проверя за резултата и ще пиша.

 

 
Страница 568 от 683 ПърваПърва ... 68468518558566567568569570578618668 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 18 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 18 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •