Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 516 от 683 ПърваПърва ... 16416466506514515516517518526566616 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,151 до 5,160 от общо 6828
  1. #5151
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Продай го. А с парите купи сервиз за
    Ачо!


    Аз чакам още къде да го пратя Юрка.Ако реши на лично да каже къде може и да получи обещаното от 2 години.

  2. #5152
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Това си го помислих и аз първо да обедяня час от него с друг кошер,но така ще загубя джинса.
    За да го изимиш ще ти трябват не по малко от около 20-25кг храна.Тъй като той ще продължава да прави пило слагай ханеманова и виж къде ще остане майката.В корпуса където се излюпи всичкото пило вадиш всички рамки и ги заменяш с пълни запечатани взети по една от другите кошери.А може да започнеш да наливаш в големи дози докато го затъкнеш.Във всички случаи метър няма да минеш по отношение на разходите.

  3. #5153
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    В момента е във втори корпус но излизащото пило най вече във първи корпус.Мислих да по прередя рамките но не видях смисъл.

  4. #5154
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2017
    Мнения
    49
    Здравейте колеги

    на 13,08 започнах подбудително хранене за зимни пчели,вчера реших да проверя ефекта и на една от семействата запечатаното пило е колкото човешка длан и има много малко не запечатано.

    Имам няколко пронесли майки в нукове , редно ли е да сменя старата майка по това време или да изчакам още?

  5. #5155
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    След като оправите търтовките,ще съм ви благодарен и на тоя пост да му обърнете внимание.Останах с впечатлението,че само търтовки имате.а никой 11 рамки пило
    Прехвърли го в 10-так. Ама тоя кошер трупа ли мед или само пило. Щото иначе за какво ти е тоя тамазлък ако се “самоизяжда“. То и много пило не е много на хубаво.

  6. #5156
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от gonzo79 Виж публикацията
    Здравейте колеги

    на 13,08 започнах подбудително хранене за зимни пчели,вчера реших да проверя ефекта и на една от семействата запечатаното пило е колкото човешка длан и има много малко не запечатано.

    Имам няколко пронесли майки в нукове , редно ли е да сменя старата майка по това време или да изчакам още?
    По принцип, всяко ровене в кошера е стрес за пчелите. Още повече смяна на майката. А точно сега (в края на Август) е най-нежелателно да се стресират семействата. По-добре е било да смениш майката веднага след главната паша. А нуклеуса ако осеменява добре, по-добре подхранвай него. Да натрупа повече пчели и пило и след 20-30 дни някъде ги обедини двете.

  7. #5157
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Дака,ако не си го разтурял,остави го така,както си е.Изкарай по една рамка от двата корпуса да остане празно от двата края и му сипи 5-6 литра захарен сироп...В сиропчето можеш да капнеш по 6 капки йод на литър...ей така за да им горчи...

  8. #5158
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Дака,ако не си го разтурял,остави го така,както си е.Изкарай по една рамка от двата корпуса да остане празно от двата края и му сипи 5-6 литра захарен сироп...В сиропчето можеш да капнеш по 6 капки йод на литър...ей така за да им горчи...
    11 пити пило и 6 кила сироп, ако се остави празно отстрани или ще “удвоят“ крайните пити, или ще пуснат далаци. Според мен изваждането на 1 пита може да се направи през Октомври. От средните, по-маломедни, без пило и прашец. А сега не пречи сироп.
    П.П. Не разбрах тоя осмак на какви пити е...ДБ..ЛР?

  9. #5159
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Валка,далаци сега няма да правят.Ще имат достатъчно площи с мед за запечатване,а и няма за кога да се развиват...Многократно съм споменавал-в средата на октомври съм имал на по 6 рамки пило.Никакъв проблем при зимуване и пролетно развитие.....

  10. #5160
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Ми така си мисля аз, че покрай тия 11 пити с пило има и доста пчели.И като видят празно пространство....го запълват. Нека да пробва и ще види. Аз по принцип вадя по 1 пита минус през Октомври, като намалее (спре) пилото.

 

 
Страница 516 от 683 ПърваПърва ... 16416466506514515516517518526566616 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •