Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 683 ПърваПърва ... 715161718192767117517 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 6828
  1. #161
    Тази картинка съм я преписал от друг пчеларски сайт.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  2. #162
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122
    Цитат Първоначално публикувано от Влад
    Тази картинка съм я преписал от друг пчеларски сайт.
    Мерси. Много полезно

    Имам друг въпрос. В момента съм с 2 ЛР с нови отводки. Горе имат хранилки със захарен сироп. И двата носят прашец и са горе долу еднакво активни. Обаче едните се избиват да ядат от захарния сироп. Другите не го пипат. И в двата кошера има пита с мед.

    Също имам и 3 ДБ пак с нови отводки вътре. Обаче са доста пасивни. Носят прашец, но много малко пчели излитат и влизат.. И те не пипат захарния сироп. Имат пита с мед.

    Трябва ли да правя нещо или да ги оставя да поукрепнат сами?
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

  3. #163
    Наблюдател
    Регистриран
    19.10.2011
    Мнения
    10
    Здравейте.Имам един въпрос.Преди около 2 седмици сложих на един ДБ-кошер магазин.Днес отворих да видя какво е положението и видях следното:имаше 5-6 рамки със мед незапечатан, на средните три рамки от долната страна имаше запечатано търтеево пило.На какво се дължи това и какво да правя.Дали като се излюпи пилото майката ще снесе пак или ще запълнят с нектар.Акацията тъкмо цъфна.

  4. #164
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Здравейте, закупих точно преди 8 дена, 2 отводки на по 5 рамки. Отводка А очевидно тогава беше по-силна, видимо още първите дни имаше летеж, отводка Б видимо беше по-слаба, просто почти нямаше пчели пред кошера. Понеже не разбирам просто реших, че тези отводки са с преобладаващо кошерни пчели. През 1-2-3 дена, давам захарен сироп 1:1, вече мисля, към 5 литра идва. Още в неделя ми направи впечатление, че кошер Б продължава да изглежда по-слаб, но почти всяка печела носи прашец. Кошер А отпред има по 10 до 20 пчели които просто се разхождат, и много рядко носят прашец. Освен това си личи как се борят пчели, рядко но се случва. В резултат стесних входа и на двата кошера, понеже и двата на ЛР с отвор от край до край, и ако това в А е кражба или опит, стесняването трябва да помогне. Мисля в събота да видя има ли няма ли майка в А. Имам чувство, че хем няма майка, хем са подложени на лека кражба.

    Моля поправете ме ако пиша и/или си въобразявам глупости.

  5. #165
    Потребител
    Регистриран
    12.01.2012
    Мнения
    62
    asm22, погледни за нозематоза, защото всичко, което описваш ми говори за това. Погледни дали има пчели с много тъмни коремчета, дали се скупчват около някоя пчела и се дърпат (прилича на бой), дали има изпражнения около входа. Ако лазят и летят нервно и ти изглежда като нападения, плюс това, че е почти бездеен... Успех и дано не съм прав!

  6. #166
    колега наред ти е семейството, младите майка понякога правят тези глупости.Аз имах подобен проблем с една отводка миналата година, преустанових го като спрях да подхранвам за 10на дни.Моята беше осеменила с по 4 яица в килийка а се оказа че си е съвсем наред в последствие. Бях се вкарал в ебати филмите, не се вкарвай и ти в моите филми.Послушай ме и ще видиш че всичко ще е наред след седмица


    хоп коментара не беше за тази публикация хахахахах ама не знам как да го преместя сега, ако има модератори да помогнат

    Модератор.Гилъне, ние от къде да знаем, за коя публикация ти е коментара.

  7. #167
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Работя с ЛР в момента са на два корпуса,готови са за трети корпус.Но нямам изградени пити и се колебая къде да поставя корпуса с восъчни основи? Да ли между двата корпуса или отгоре.Обмислям и варианта да поставя корпуса с основите най-отдолу,предвид прогнозата за времето!
    Акацията ще започне да цъфти след 2-3 дни.Имам съмнението ,че и липата ,ще се застъпи с акацията или ще цъфне непосредствено след нея.При всички случай мисля да ползвам ХР.
    Ще съм благодарен за всеки съвет!

  8. #168
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Най-отдолу? Кой ти каза, че се прави така. По принцип се слага между двата.

  9. #169
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Никой не ми е казвал ,че се слага най-отдолу. Но като видях ,че времето се влошава не ми се иска да деля пилото,като сложа корпуса между двата.А ако го сложа отгоре ,едва ли ще се качат сега да градят.Районът е полупланински и вечер си е студено.
    Така или иначе в това време не ми се ще да ги разбутвам и ще изчакам да се подобри времето и при първа възможност ще действам.Как още не знам?

  10. #170
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от Ники
    Никой не ми е казвал ,че се слага най-отдолу. Но като видях ,че времето се влошава не ми се иска да деля пилото,като сложа корпуса между двата.А ако го сложа отгоре ,едва ли ще се качат сега да градят.Районът е полупланински и вечер си е студено.
    Така или иначе в това време не ми се ще да ги разбутвам и ще изчакам да се подобри времето и при първа възможност ще действам.Как още не знам?
    Да, изчакай да се пооправи времето. Иначе Фарар го описал в книгата си мнго добре.
    Прави се така - майката с откритото пило и празни рмки и 2-3 основи се слага в първи корпус, отгоре ХР - над нея празния корпус в който се слагат празни рамки и основи и над него запечатаното пило. Пак зависи и колко ти е силно семейството. А и като нямаш празни изградени, ще трябва да се понатоварят пчелите повечко.

 

 
Страница 17 от 683 ПърваПърва ... 715161718192767117517 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •