Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 374 от 683 ПърваПърва ... 274324364372373374375376384424474 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,731 до 3,740 от общо 6828
  1. #3731
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Аерозол и напрашаваш.
    Категория на потребителите: професионална.
    Начин на употреба: Препаратът се прилага като 1% работен разтвор чрез намазване с
    четка или опръскване.
    Дезинфекция на кошера с воден разтвор на препарата преди заселване на рояк
    или на пчелно семейство. Към 2 литра преварена вода се прибавят 20 ml Фунгисан.
    Намазват се
    Това видя ли го?

  2. #3732
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2016
    Мнения
    58
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Колежката Георгиева помни едно , а другото забравя !?!?
    Необяснимо за мен .
    Г-жо Георгиева , нищо лично .
    Аз дотук стигнах до един много важен извод : изключително много практики, предприемани от пчеларите, са абсолютно излишни. Помня, как миналата година оставих две редици /от осем общо/ с магазини над плодниците - за зимата /над гнездата с найлон/. Всички други плодници бяха надлежно надигани отгоре. Нямаше никаква разлика в пролетното им развитие - записано, проследено, анализирано. Е, сега си спестихме тази манипулация.
    Освен това, това ми е втората зима, когато не свивам гнездата - на нивото, в което излизат от слънчогледа /последната им паша при мен/, на това зимуват. Ако ми се налага някакво разместване някъде, то е заради моя ненавременна намеса преди това. И това го разбрах, след като иззимих стеснени семейства и нестеснени такива - на едно и също положение.
    Сега, напролет, няма да има стесняване. И това е поредната щуротия -стесняваш март месец, после следиш на всеки 7-10 дена кога ще разпускаш.

    Нооооо! Пчелинът ми е на изключителен припек почти целогодишно. Две години поред имам най-силен добив при рапицата от всички пчелари наоколо. Значи - няма да променям нищо, докато положението е такова. Освен това две години поред нямам зимна смъртност . Имах есенна - миналата година, тогава разбрах какво значи кражба на кошер.
    Та, и за болестите така - един кошер съм имала с варовито пило, по този начин съм го оправила. И досега ми е жив, майката я смених чак преди месец. И споделям....
    И сега изниква въпросът - защо трябва да помня? Помня подробности, които впоследствие ще трябва да ги ползвам отново. Защо да помня времето за лечение, като помня, че то е било успешно?
    Нали затова се занимавам с пчеларство - заради свободата.......

  3. #3733
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Кошер като го сложиш на припек лови АГ сложиш го на сенка хваща Аскосфероза сложиш го под ореха там пък Нозема дебне.
    Май ще трябва по един плажен чадър да им купя.

  4. #3734
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Георгиева Виж публикацията
    Аз дотук стигнах до един много важен извод : изключително много практики, предприемани от пчеларите, са абсолютно излишни. Помня, как миналата година оставих две редици /от осем общо/ с магазини над плодниците - за зимата /над гнездата с найлон/. Всички други плодници бяха надлежно надигани отгоре. Нямаше никаква разлика в пролетното им развитие - записано, проследено, анализирано. Е, сега си спестихме тази манипулация.
    Освен това, това ми е втората зима, когато не свивам гнездата - на нивото, в което излизат от слънчогледа /последната им паша при мен/, на това зимуват. Ако ми се налага някакво разместване някъде, то е заради моя ненавременна намеса преди това. И това го разбрах, след като иззимих стеснени семейства и нестеснени такива - на едно и също положение.
    Сега, напролет, няма да има стесняване. И това е поредната щуротия -стесняваш март месец, после следиш на всеки 7-10 дена кога ще разпускаш.

    Нооооо! Пчелинът ми е на изключителен припек почти целогодишно. Две години поред имам най-силен добив при рапицата от всички пчелари наоколо. Значи - няма да променям нищо, докато положението е такова. Освен това две години поред нямам зимна смъртност . Имах есенна - миналата година, тогава разбрах какво значи кражба на кошер.
    Та, и за болестите така - един кошер съм имала с варовито пило, по този начин съм го оправила. И досега ми е жив, майката я смених чак преди месец. И споделям....
    И сега изниква въпросът - защо трябва да помня? Помня подробности, които впоследствие ще трябва да ги ползвам отново. Защо да помня времето за лечение, като помня, че то е било успешно?
    Нали затова се занимавам с пчеларство - заради свободата.......
    Колежке, последните две зими не са мерило, тъй като бяха доста топли с възможност за облитания поне веднъж на две седмици дори и по-често. но не се знае идващата каква ще бъде, ако е като предните две добре, но ако е по-серт?

  5. #3735
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Колежке, последните две зими не са мерило, тъй като бяха доста топли с възможност за облитания поне веднъж на две седмици дори и по-често. но не се знае идващата каква ще бъде, ако е като предните две добре, но ако е по-серт?
    Пепел ни на устата, но и патогените се намножават.

  6. #3736
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Пепел ни на устата, но и патогените се намножват.
    По мои собствени разсъждения полистролните кошери трябва да им се осигури доста по-добра вентилация отколкото на дървените, поради факта че кондензираната влага няма как да попие в стените на кошера, заразлика от дървения такъв.

  7. #3737
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Silvia Виж публикацията
    От известо време,устапових, че в разпечатките на едно семейство има странни вкаменелости. Пробвах дали минават през мрежестото дънъ, но не успях да ги провра, затова решихме, че някаква животинка се мотае под кошера. Днес обаче ги намерих отново, а и се виждат неизпаднали от мрежата. Когато го видяхме за първи път, прегледахме семейството, вътре всичко беше чисто. Големината им е до 7 мм, моля, ако някой се досеща какво може да е да сподели.


    Имам едно питане като начинаещ пчелар.Кога третирахте последно за акар и с какъв препарат?

  8. #3738
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Пепел ни на устата, но и патогените се намножават.
    Вярно , имаш усет !
    Давай да ходим с Тарти , теб и мен да търсим ...

  9. #3739
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Главната цел на стесняването след последна паша при ДБ е за да могат пчелите да концентрират меда в 7-8 рамки(дебели венци),а не да пръснат меда по целия корпус(тънки венци).Това(дебелите венци) гарантира,че семействата няма да "ударят таванката" още през януари.Освен това,при есеното стесняването се цели изваждане на стари(черни) рамки,които рано на пролет могат да бъдат осеменени и изваждането им -отложено.Есенното стесняване има и друго предимство-всички манипулации се извършват в топло време,когато на семействата не им е нужна топлина,като на пролет-март.....
    Относно свалянето на магазина под плодника-идеята е магазина да е пълен с мед,което ще ЗАДЪЛЖИ прехвърлянето му горе в плодника,като по този начин се спестява есенното подхранване със сироп.Докато ако пълния магазина остане горе,макар и преграден,свалянето му не е задължително,дори семейството може да се настани горе.Освен това,магазина под плодника,на пролет обира излишния прашец и плодника не се задръства......

  10. #3740
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Георгиева Виж публикацията
    Аз дотук стигнах до един много важен извод : изключително много практики, предприемани от пчеларите, са абсолютно излишни. Помня, как миналата година оставих две редици /от осем общо/ с магазини над плодниците - за зимата /над гнездата с найлон/. Всички други плодници бяха надлежно надигани отгоре. Нямаше никаква разлика в пролетното им развитие - записано, проследено, анализирано. Е, сега си спестихме тази манипулация.
    Освен това, това ми е втората зима, когато не свивам гнездата - на нивото, в което излизат от слънчогледа /последната им паша при мен/, на това зимуват. Ако ми се налага някакво разместване някъде, то е заради моя ненавременна намеса преди това. И това го разбрах, след като иззимих стеснени семейства и нестеснени такива - на едно и също положение.
    Сега, напролет, няма да има стесняване. И това е поредната щуротия -стесняваш март месец, после следиш на всеки 7-10 дена кога ще разпускаш.

    Нооооо! Пчелинът ми е на изключителен припек почти целогодишно. Две години поред имам най-силен добив при рапицата от всички пчелари наоколо. Значи - няма да променям нищо, докато положението е такова. Освен това две години поред нямам зимна смъртност . Имах есенна - миналата година, тогава разбрах какво значи кражба на кошер.
    Та, и за болестите така - един кошер съм имала с варовито пило, по този начин съм го оправила. И досега ми е жив, майката я смених чак преди месец. И споделям....
    И сега изниква въпросът - защо трябва да помня? Помня подробности, които впоследствие ще трябва да ги ползвам отново. Защо да помня времето за лечение, като помня, че то е било успешно?
    Нали затова се занимавам с пчеларство - заради свободата.......


    Колежке ,Георгиева,всеки изказа мнение ,но никой не ти писа какво да правиш!
    Аз пък ще напиша следното,което съм прочел и научил от форума:Правиш захарен сироп 1:1(1литър) в който слагаш 20 грама лимонена киселина и напръскаш с пулверизатор междурамията.Остатъка наливаш в хранилката и така 3 пъти през 2-3 дни.После напиши тук дали е имало ефект.На мен вече две години поред ми се появява варовито пило в различни семейства по един кошер в пчелина,но го лекувам по този начин и все есенно време.Но на мен ми се прояви в слаби семейства,не като в твоя случай-най-силното.Напролет си смени майката обаче.
    Успех!

 

 
Страница 374 от 683 ПърваПърва ... 274324364372373374375376384424474 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •