Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 372 от 683 ПърваПърва ... 272322362370371372373374382422472 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,711 до 3,720 от общо 6828
  1. #3711
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    То и листовката на фунгисана представлява интерес

  2. #3712
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2016
    Мнения
    58
    Цитат Първоначално публикувано от Silvia Виж публикацията
    Благодаря на всички за мненията, не допусках, че е някакво заболяване, понеже тези отпадъци изобщо не ми приличаха на пчелни ларви. Много са мънички. Това е в най-силното ни семейство. В началото на септември покриваха два корпуса и половина и имаха 5-6 рамки пило.
    И при мен се получи миналата година при една новосъздадена отводка. Сигурно съм го видяла в начална фаза, защото единствено стесних гнездото. И, понеже явно проблемът беше, че вътре им е било студено /кошерът беше в един ъгъл от пчелина, на сенчесто и много ветровито място/, ми дожаля и му залепих найлон отвън, покриващ отстрани и отзад целия кошер от капака до земята. Даже от по-ветровитата страна сложих втори. Не знам колко време съм го оставила, но помня, че го махнах, когато видях, че вътре семейството изглеждаше добре.

  3. #3713
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Чета.......5 години търся как се лекува с тоя Фунгисан, и не намирам. Не че ми е и притрябвало толкова. Ама първата ми година като пчелар ми се появи варорито. Купих си от Вет. аптека фунгисан. Ама...ай ся, кво да го правя???????????????? Аптекаря, и той не знае......... Пообиколих пчеларските магазини, подпитвах тук-там..... Една кака в един магазин ми каза, че няма да ми каже как да го ползвам, ЩОТО НЕ СЪМ ГО КУПИЛ ОТ НЕЯ. ДА СЪМ ХОДЕЛ ДА ПИТАМ, ТАМ ОТ КЪДЕТО СЪМ ГО КУПИЛ. Та така....ТАЙНА БРАТ. Всеки си пази инфото, И ТА ФРЪГА У ТИКВИТЕ.............

  4. #3714
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    То и листовката на фунгисана представлява интерес
    Преди 5 години когато съм купувал, нямаше листовка. Имаше написано само на кутишката.

  5. #3715
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Преди 5 години когато съм купувал, нямаше листовка. Имаше написано само на кутишката.
    Когато се появи, го даваха /по упътване/ със захарен сироп.При последната ми среща с него, май беше с напръскване.Неефективен.

  6. #3716
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    Утре ще прегледаме и ще използваме рецептата с лимонтузо. Семейството е във кошер от полистирол.

  7. #3717
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Колежката Георгиева помни едно , а другото забравя !?!?
    Необяснимо за мен .
    Г-жо Георгиева , нищо лично .

    Вальо , утре ще получиш необходимото .

  8. #3718
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Когато се появи, го даваха /по упътване/ със захарен сироп.При последната ми среща с него, май беше с напръскване.Неефективен.

    Напрашаване

  9. #3719
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Преди 5 години когато съм купувал, нямаше листовка. Имаше написано само на кутишката.
    В листовката няма лечение а го дават само за дезинфекция.
    е сега ще я намеря и ще дам линк лечението е от доц. Горгулова
    но аз залагам на смяна на майката (вече е късно) но за лимонена киселина не е

  10. #3720
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Иначе, по въпроса. Лекувал съм по 3 начина. Ама що и аз да ги казвам

 

 
Страница 372 от 683 ПърваПърва ... 272322362370371372373374382422472 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •