Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 437 от 683 ПърваПърва ... 337387427435436437438439447487537 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,361 до 4,370 от общо 6828
  1. #4361
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Ванко , центруфужи преди да го запечатът .
    Не е точно така, ама хайде ..
    Меда от рапица се центрофужи непосредствено след приключването на пашата. Запечатването не е условие.

  2. #4362
    Наблюдател
    Регистриран
    14.07.2016
    Мнения
    1
    имам ЕДИН ЕДИНСТВЕН ПРОБЛЕМ и ако може някой да помогне.
    Наскоро ме нажилиха пчеличките развих алергичен (анафилактичен шок) то системи ли не бяха, то абокати,урбазони,адреналин и ,(абе да си призная и красиви докторки или сестри незнам щото всичко ми беше примрежено пред очите) абееее направо мале мале .
    Та въпросите са ми 2:
    1: колко е дълго жилото на пчелата
    2:сигурност : не става с близон и було вече много са тънки за мен и кофти ходя като незнам робот то са анцунг близон и було като се прибавят и гумените високи ботуши + горещото време = не ти се живее направо . ТА ВЪПРОСЪТ МИ Е КАКВА АЛТЕРНАТИВА ИМАМ ПРИ ОБЛЕКЛОТО ЩОТО ТАКА ОБЛЕЧЕН НЕМОЖЕШ И ДА СЕ ДВИЖИШ . помислих и стигнах до извод ,а може би и единственно решение за това НЕОПРЕНОВ ЦЯЛ КОСТЮМ (за водолази) та спред вас решението добро ли е или и него ще го пробият.
    Ако някой има желанието и опита (дано няма такива само аз) дори и за съвет ще съм му много благодарен и ако някой иска да пише "ОТКАЗВАЙ СЕ" ПО-ДОБРЕ ДА НЕ СИ ХАБИ КОПЧЕТАТА НА КЛАВИАТУРАТА.
    Търся решение на въпроса ,а не някой да спами само да се прави на разбирач и велик.


    БЛАГОДАРЯ ЗА РАЗБИРАНЕТО И ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ.

  3. #4363

  4. #4364
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от maladec Виж публикацията
    имам ЕДИН ЕДИНСТВЕН ПРОБЛЕМ и ако може някой да помогне.
    Наскоро ме нажилиха пчеличките развих алергичен (анафилактичен шок) то системи ли не бяха, то абокати,урбазони,адреналин и ,(абе да си призная и красиви докторки или сестри незнам щото всичко ми беше примрежено пред очите) абееее направо мале мале .
    Та въпросите са ми 2:
    1: колко е дълго жилото на пчелата
    2:сигурност : не става с близон и було вече много са тънки за мен и кофти ходя като незнам робот то са анцунг близон и було като се прибавят и гумените високи ботуши + горещото време = не ти се живее направо . ТА ВЪПРОСЪТ МИ Е КАКВА АЛТЕРНАТИВА ИМАМ ПРИ ОБЛЕКЛОТО ЩОТО ТАКА ОБЛЕЧЕН НЕМОЖЕШ И ДА СЕ ДВИЖИШ . помислих и стигнах до извод ,а може би и единственно решение за това НЕОПРЕНОВ ЦЯЛ КОСТЮМ (за водолази) та спред вас решението добро ли е или и него ще го пробият.
    Ако някой има желанието и опита (дано няма такива само аз) дори и за съвет ще съм му много благодарен и ако някой иска да пише "ОТКАЗВАЙ СЕ" ПО-ДОБРЕ ДА НЕ СИ ХАБИ КОПЧЕТАТА НА КЛАВИАТУРАТА.
    Търся решение на въпроса ,а не някой да спами само да се прави на разбирач и велик.


    БЛАГОДАРЯ ЗА РАЗБИРАНЕТО И ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ.
    Напротив, не се отказвай в никакъв случай! Само си уреди земните дела. Миналата година един тарикат като тебе се спомина.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #4365
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от maladec Виж публикацията
    имам ЕДИН ЕДИНСТВЕН ПРОБЛЕМ и ако може някой да помогне.
    Наскоро ме нажилиха пчеличките развих алергичен (анафилактичен шок) то системи ли не бяха, то абокати,урбазони,адреналин и ,(абе да си призная и красиви докторки или сестри незнам щото всичко ми беше примрежено пред очите) абееее направо мале мале .
    Та въпросите са ми 2:
    1: колко е дълго жилото на пчелата
    2:сигурност : не става с близон и було вече много са тънки за мен и кофти ходя като незнам робот то са анцунг близон и було като се прибавят и гумените високи ботуши + горещото време = не ти се живее направо . ТА ВЪПРОСЪТ МИ Е КАКВА АЛТЕРНАТИВА ИМАМ ПРИ ОБЛЕКЛОТО ЩОТО ТАКА ОБЛЕЧЕН НЕМОЖЕШ И ДА СЕ ДВИЖИШ . помислих и стигнах до извод ,а може би и единственно решение за това НЕОПРЕНОВ ЦЯЛ КОСТЮМ (за водолази) та спред вас решението добро ли е или и него ще го пробият.
    Ако някой има желанието и опита (дано няма такива само аз) дори и за съвет ще съм му много благодарен и ако някой иска да пише "ОТКАЗВАЙ СЕ" ПО-ДОБРЕ ДА НЕ СИ ХАБИ КОПЧЕТАТА НА КЛАВИАТУРАТА.
    Търся решение на въпроса ,а не някой да спами само да се прави на разбирач и велик.


    БЛАГОДАРЯ ЗА РАЗБИРАНЕТО И ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ.
    Ако искаш да се занимаваш с пчеларство трябва да имаш предвид, че ужилванията са неизбежни, каквито и мерки да предприемеш.

    Нещо което е жизнено важно за теб е ДЕСЕНСИБИЛАЦИЯ. Потърси алерголог и след година-две си готов, без да си екипиран, като космонавт.

  6. #4366
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от maladec Виж публикацията
    имам ЕДИН ЕДИНСТВЕН ПРОБЛЕМ ......
    Колкото повече се обличаш - толкова по - зле. Тялото трябва да се проветрява за да не се потиш. Точно това ги кара да жилят. Трябва да се работи и по - внимателно с пчелите за да няма масово жилене.

  7. #4367
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Може да използва репеленти .

  8. #4368
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Здравейте имам въпрос към колегите,случайно да имате проблеми със граденето на ВО-ДБ-плодникови,много търтееви килийки градят защо така не знам.

  9. #4369
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Колега, зависи как обтелваш рамките и как поставяш основата в-у тях, според мен, ако обтелваш само хоризонтално, ще имаш много неправилно изградени килийки, и съответно в тях търтеево пило, аз обтелвам само вертикално със 7 тела, и така градят изключително работнически килийки, и при поставянето има чалъм...темата е дъвкана отдавна, потърси из архивите.

  10. #4370
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Колега, зависи как обтелваш рамките и как поставяш основата в-у тях, според мен, ако обтелваш само хоризонтално, ще имаш много неправилно изградени килийки, и съответно в тях търтеево пило, аз обтелвам само вертикално със 7 тела, и така градят изключително работнически килийки, и при поставянето има чалъм...темата е дъвкана отдавна, потърси из архивите.
    Тука бих попитал : аз като обтелвам хоризонтално, да не развъждам само търтеи. Качественото изграждане не зависи от начина на обтелване . Обтелването има знание само за здравината на готовата пита.

    пп. Колегата може да сподели как работи (къде поставя основата) и какви основи ползва.

 

 
Страница 437 от 683 ПърваПърва ... 337387427435436437438439447487537 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •