Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 467 от 683 ПърваПърва ... 367417457465466467468469477517567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,661 до 4,670 от общо 6828
  1. #4661
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Де са тия клипове?До сега никой не е казал колко е изкарал от пчелно семейство.Да си сверя часовника де съм аз.
    Има много такива в нета, но ти вероятно не пресяваш това, което ти е необходимо! При добра паша и добре развито семейство, можеш да очакваш по 1/2 тенекия на паша от 12 рамков ДБ. Това устройва ли те?

  2. #4662
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от salash Виж публикацията
    При употребата на мрежесто дъно възниква още един проблем. За него се говори съвсем от скоро. Появяваха се данни от пчелари практици за това, че под такова дъно (с телена мрежа 3 на 3 мм), по намаслената хартия, която е поставена за контрол на естествено отпадналите акари, се откриват и части от пчелни крачета.
    Патентовано специално дъно, решаващо този проблем се рее някъде в Интернет-а. При повторното му „залавяне", надявам се да бъде публикувано.

    Според мен, проблемът би могъл лесно да се разреши, ако на мрежата се нанесе тънък восъчен филм (да се полее разтопен восък).
    Ха сега де!Искахме цели мрежести дъна,сега ги отричаме.Нямаме угода.Проблема си го решават самите пчели–ВСИЧКИТЕ МРЕЖИ НА КОШЕРИТЕ МИ, СИ ГИ ОБМАЗАХА С ПРОПОЛИС ПЧЕЛИТЕ. Квадрата на отворите стана окръжност или елипса.Късали се крачета.Мисля,че се вдетиняваме вече.Да вземем да им монтираме и по един климатик ли?

  3. #4663
    Наблюдател
    Регистриран
    10.01.2014
    Мнения
    5
    Тази година хванах 5 рояка на дряна. Миналата година също хванах 2 или 3

  4. #4664
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Благодаря колега salash за линка, интересен пътепис.

    Това само потвърждава моите подозрения за тези мрежи. Аз до днес не се бях замисляла по този въпрос, но днес когато купих мрежата и я разгледах, ми хрумна мисълта за вредата, която може да нанесе. Ще мисля някакъв друг начин за подобряване вентилацията в кошерите.

    Инфо за тези специални дъна не можах да намеря. Обаче, ако мрежата се полее с тънък слой восък, това няма ли да стане пак като плътно дъно, в смисъл дупчиците на мрежата няма ли да се запълнят и те с восък. Или пък пчелите няма ли да го проядат. Ще изпробвам този метод обаче. Имам 3 резервни кошера, ще експериментирам как най-добре да направя вентилацията без обаче да увреждам пчелите. Ако постигна някакъв сигурен резултат, ще ви информирам.
    Пчелите нямат работа на мрежата. Те ходят по дъното за да чистят падналите остатъци ( ако е плътно). За да няма откъснати крачета, трябва да се остави разстояние от 3 - 5 см. зад прелката плътна дъска и мрежата да е след това. Така пчелите се качват директно нагоре и няма какво да се разхождат по мрежата.

  5. #4665
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Цено Ценов Виж публикацията
    Тази година хванах 5 рояка на дряна. Миналата година също хванах 2 или 3


    Може би моя не е подрязан подходящо.Ще го снимам и покажа.Миналата година под него имаше кошер който се рои.Закачисе на ореха.

  6. #4666
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    ...До сега никой не е казал колко е изкарал от пчелно семейство.Да си сверя часовника де съм аз.
    Сверявай, па да споделиш после.

    http://pchelari.com/forum/poll.php?p...do=showresults

  7. #4667
    Наблюдател
    Регистриран
    17.03.2016
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    общ.Невестино
    Колеги пускам тук една питанка,че ми е нужен бърз отговор. След колко време след като пронесат майките от оплодните съндъчета могат да се извадят и да пътуват докато ги настаня в отводки. Ако майката е оплодена и е пронесла преди ден-два, би ли имало проблем да я местя или трябва да изчакам да поснася известно време ( ако е така, колко време трябва да я чакам да снася ) ?

    Благодаря

  8. #4668
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Vertex Виж публикацията
    Колеги пускам тук една питанка,че ми е нужен бърз отговор. След колко време след като пронесат майките от оплодните съндъчета могат да се извадят и да пътуват докато ги настаня в отводки. Ако майката е оплодена и е пронесла преди ден-два, би ли имало проблем да я местя или трябва да изчакам да поснася известно време ( ако е така, колко време трябва да я чакам да снася ) ?

    Благодаря
    Няма проблем.

  9. #4669
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Сверявай, па да споделиш после.

    http://pchelari.com/forum/poll.php?p...do=showresults
    То това е колко за пари мен ме интерисува добива.
    Що то ако добивът му е 10кг от кошер може да се включи в 100лв.
    А тия с 1 лв или 6 малко са се оляли.То от отводките 1 рамка да откраднеш ще направиш 10лв.

  10. #4670
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Цитат Първоначално публикувано от Vertex Виж публикацията
    Колеги пускам тук една питанка,че ми е нужен бърз отговор. След колко време след като пронесат майките от оплодните съндъчета могат да се извадят и да пътуват докато ги настаня в отводки. Ако майката е оплодена и е пронесла преди ден-два, би ли имало проблем да я местя или трябва да изчакам да поснася известно време ( ако е така, колко време трябва да я чакам да снася ) ?

    Благодаря
    Няма проблем да я местиш. Аз обаче избягвам да го правя преди 3 седмици да е снасяла. Брат Адам в Каселския доклад пише, че първия месец е решаващ за формирането на майката. Тогава тръгват яйцата и се оформя всичко. Важно е да се избегне стреса от местенето и тя да си пронесе при пчелите, където се е излюпила. Отделно първите дни майките са плашливи, неуверени и пчелите трудно ги приемат. Като снася 3-4 седмици тя става по-кротка, по-бавна и лесно се предава. Преценявай сам как да постъпваш. Написах какво съм прочел и правя.
    Този пост е редактиран от nikola.vladov; 07.06.2017 в 13:36.

 

 
Страница 467 от 683 ПърваПърва ... 367417457465466467468469477517567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •